PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 121 859
ocen
7,8 10 1 121859
7,8 30
ocen krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Weźcie pod uwagę, że to dziecko - dzieci fantazjują, wymyślają, kłamią, mają bujną wyobraźnię. Nie są odpowiedzialne za swoje słowa. 6latka jest ZUPEŁNIE nieświadoma kwestii seksualnych i tego, że widziała jego ptaszka, ona nie wie jakie to ma znaczenie w świecie dorosłych.

W jakimś sensie ma prawo do takich rzeczy. W tej historii, bez żadnych niuansów i rozmydlania CAAAAAŁA odpowiedzialność leży na dorosłych. To oni mają odpowiednio w takiej sytuacji postąpić i baaaaaardzo ostrożnie przedsięwziąć kroki, aby uniknąć lawiny, która jak widać nie ma końca. To oni spieprzyli tutaj wszystko, głównie szefowa przedszkola, durna, zastraszona, wytresowana po skandynawsku (że każde pierdnięcie to molestowanie). Brak procedur (bardzo jasno określonych) i brak profesjonalizmu - dobry psycholog zupełnie inaczej rozwiązałby taką sytuację. Dziecko należy przesłuchać zupełnie inaczej, ze świadkami, wysłuchaniem drugiej strony, zbadaniem sprawy. I tego zabrakło. A potem głupawa, małomiasteczkowa społeczność zrobiła swoje. A mogłaby chociaż momentami reagować inaczej niż tylko strachem i agresją.

Rozgrzeszam dziewczynkę, **** w **** społeczności :)

ocenił(a) film na 7
AnT

tacy ludzie nic nie wynieśli z seansu. film dosłownie przed tym przestrzega

american_suspect

A mógłbyś rozwinąć swoją myśl?
Bo nie bardzo rozumiem.

ocenił(a) film na 7
Lord_Bender

Film pokazuje jak pochopne ocenianie i brak poznania szerszego obrazu sprawy może prowadzić do tragedii. Jeśli za to co się stało winisz jedną osobę (nieważne kogo) i w dodatku mówisz co to byś temu komuś nie zrobił, nie różnisz się wiele od obrazu społeczeństwa zawartego w tym filmie (którego zachowanie jest godne pogardy)

AnT

Kurczę, że ja w dzieciństwie nikomu nie zniszczyłam życia kłamstwami i oszczerstwami, szok! Miałam do tego prawo, bo byłam dzieckiem? Pffff

ocenił(a) film na 8
Qdom

Słucham? :D Napisz wypowiedź normalnie, bez tej warstwowej ironii, to może uda mi się odnieść.

AnT

napisałeś, że w pewnym sensie dziecko ma prawo do kłamstw (w domyśle nawet takich, które zrujnują komuś życie?). I po prostu uświadomiłam sobie, że przegapiłam szansę, aby komuś zniszczyć życie, gdyż jako dziecko nigdy nie rzuciłam poważnego fałszywego oskarżenia w stosunku do kogoś dorosłego. Tak, to ironia, ale dlatego, że nie rozumiem rozgrzeszania kogoś z tak poważnego kłamstwa...I nie jest to ważne, czy ma 5 lat czy 50.

ocenił(a) film na 9
Qdom

Oczywiście, że będąc dzieckiem miałaś prawo zachować się jak dziecko, czyli nie być świadoma możliwych konsekwencji swojego zachowania. Wciąż, to nie jest jednoznaczne ze zniszczeniem komuś życia. Jeśli ty, będąc 5-latką wymyślisz potencjalne oszczerstwo będące w stanie kogoś pogrążyć, to nie znaczy, że to ty zniszczyłaś komuś życie, tylko osoby dorosłe, w pełni świadome, odrzucające możliwość, że 5-letnie dziecko może skłamać.

AnT

No sorry, ale to kiepski argument, ze dziecko nie jest odpowiedzialne za swoje slowa. Jej bujna wyobraźnia miala bardzo realne przełożenie na życie tego człowieka. Takie wytłumaczenie wszystkiego "a bo to tylko dziecko", to skrajna nieodpowiedzialnosc.

ocenił(a) film na 8
Rumcajs997

Trudno mówić o odpowiedzialności.. Raczej wskazałem fakt, że dzieci po prostu tak robią, to czasami naturalny moment rozwoju. I to od dorosłych zależy czy wezmą to za dobrą monetę czy nie. To dorośli ścigali tutaj głównego bohatera i zniszczyli mu życie. A zaznaczam, że kto jak kto ale przedszkolanki powinny wiedzieć o tym jak takie dziecko funkcjonuje, i że dzieci tak robią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones