PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 123 tys. ocen
7,8 10 1 122633
7,7 41 krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

o co tak naprawdę chodziło na końcu, czy był tak naprawdę winny, co oznaczał ten strzał na końcu ??

pjedlinski77

Wydaje mi się, że nie wszyscy mieszkańcy wierzą w niewinność Lucasa. Ludzie z prowincji zawsze wiedzą swoje ;)

ocenił(a) film na 9
pjedlinski77

Na końcu to niema znaczenia kto strzelał. Chodziło tu o sam fakt polowania. Gdy został oddany strzał główny bohater padł na ziemię będąc przekonanym, że celowano w niego. Stąd też tytuł filmu. Główny bohater już do końca życia będzie żyć z przekonaniem, że to ludzie jego obserwują i zawsze będą na niego "polować".

ocenił(a) film na 8
aplauz

Wg mnie właśnie Lucas miał nadzieję na odbudowanie relacji z mieszkańcami wsi (?) jednak pod koniec było pokazane, że oni nigdy do końca mu nie uwierzą.
"...padł na ziemię będąc przekonanym, że celowano w niego". Wydaje mi się, że dziura po pocisku tuż obok Lucasa mówi sama za siebie :)

ocenił(a) film na 8
Spajkpl

Zauważyłeś jak daleko stał strzelec? W gęstwinie drzew i krzaków mógł pomylić Lucasa ze zwierzyną...No ale, jak było, tego się nie dowiemy.

ocenił(a) film na 8
aplauz

Zgadzam się, nie wiem czemu większość forumowiczów mnoży przekonania o rzekomym polowaniu na głównego bohatera. Tez jestem zdania, że Lucas padł ofiarą pomówień, które znacznie wpłynęły na jego życie na tyle by stracić swój dawny entuzjazm i otwartość do ludzi.

ocenił(a) film na 8
wino86

a także zaufanie*

pjedlinski77

zawsze jak coś piszesz o fabule filmu to zaznacz że to (Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.) bo może nie każdy obejrzał ten film !!!!!!!!!!!!!!!!!!

SeBo47

aaa to sorry, myślałem, że każdy już oglądał ten film

ocenił(a) film na 9
pjedlinski77

proste to są właśnie prowincje wsie małe miasteczka kiedy wychodzi taka afera mimo że został oczyszczony z winy przyjęli go z powrotem do grona to tak na prawdę tylko jego ten przyjaciel oprócz rodziny mu wybaczyli na końcu na przyjęciu było widać że mimo że się z nim witają to nie tak jak kiedyś nadal mu nie ufają i wierzą że jednak zrobił to o co go oskarżono niestety ale tak jest na świecie ludzka głupota nie zna granic np jak ta mała Clare już mówiła mamie że ona zmyśliła że on nic nie zrobił to rodzicie już w to tak uwierzyli że wmawiali córce że to się wydarzyło tylko nie pamięta tego ... niesxtety ten człowiek całe życie by żył niespokojnie z przekonaniem że ktoś go obserwuje zaczęło się od zastrzelenia psa a to początek

ocenił(a) film na 8
pjedlinski77

Polowanie trwa i będzie trwało.

ocenił(a) film na 9
Accattone

http://m.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318/discussion/Końcówka,2917159