PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 095
ocen
3,5 10 1 12095
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

trochę obiektywizmu. Szlag mnie trafia jak od razu film zostaje przez jakiś kretynow oceniony tak nisko, że zniechęca większość do oglądania..

secret_2

Mi się średnio podobał film, ale co zrobić są tacy co im się nie podobał. Aktorstwo na minus strasznie wypadli niektórzy taka jest prawda, np po strzelaninie jak Aśka biegnie na policje i w komisariacie opowiada co się stało i dużo takich sytuacji było. I fabuła się trochę kupy nie trzymała, ale nie oceniam źle filmu.

użytkownik usunięty
PitBull_3

Mnie denerwuje to, że inni odrazu wystawiają filmowi ocenę 1 później, inni się zniechęcają i nie idą do kina, film za mało kasy zarabia i w polsce nie kręcimy horrorów bo sie nie opłaca...

Forum jest od tego.Aby oceniac film ,a co ty myslisz ,że na forum dzielimy sie wrazeniami albo oceniamy ktora scena byla najlepsza.Zrozum ,że to nie jest jakies forum dla pedalow

Mathias_13cool

Ale oceniać sprawiedliwie, tymczasem zazwyczaj połowa oddanych głosów na tego typu "rodzynki" to pały dane przez imbecyli dla zasady "polski horror? Na pewno jakieś gówno. A masz chamie 1" Tymczasem film jak na polskie warunki całkiem niezły. Ode mnie 5/10.

ocenił(a) film na 5
ManBehindTheMist

jakie "polskie warunki" ? :P

ocenił(a) film na 4
YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Budżet chociażby, aktorzy, "polityka"... to są "polskie warunki".

ocenił(a) film na 4
ManBehindTheMist

niezły? tragiczny, zrobiony na odpier.al, scenariusz nie trzyma się kupy, nie wiadomo o co chodzi, aktorzy w większości grają naprawdę słabo.
Zanim poszedłem do kina czytałem dużo złych opinii ale myślałem sobie, że na pewno nie jest tak źle. Jednak okazało się, że jest jeszcze gorzej...
dałem 4/10 chociaż uważam, że to i tak za dużo.

Widziałem wywiad z reżyserem, sam przyznał, że na film mieli bardzo mało czasu i zrobili tyle ile się dało po czym powrócił do kręcenia serialu... eee szkoda gadać...

ocenił(a) film na 2

- "film za mało kasy zarabia i w polsce nie kręcimy horrorów bo sie nie opłaca..." - powiedz mi tylko, po kiego grzyba mają kręcić filmy takiej jakości (czyli rynsztokowej)? Patrząc na oceny mogę mniej więcej stwierdzić czy iść na dany film czy nie (choć tu i tak wolę się kierować ocenami na imdb i opiniami znajomych). Przychody z sprzedaży biletów wcale nie świadczą o jakości filmu - zapłaciłeś, obejrzałeś i nikogo potem nie interesują twoje wrażenia.
- "jak na polskie warunki całkiem niezły" - owe "polskie warunki" mogą tłumaczyć braki finansowe (bo techniczne niekoniecznie - w końcu "Polak potrafi"), ale już napewno nie intelektualną miernotę i logiczny bałagan jaki panuje w tym filmie. Chyba, że przyjmiemy ułomność umysłową Polaków i taki bardzo niski standard sobie ustawimy.
- Dałem 2/10, gdyż mam nadzieję, że nikt już takiego badziewia w Polsce nie zrobi. Słabe aktorstwo, niedorzeczna fabuła z nieporadnym twistem, dużo niepotrzebnych z niczym się nie lepiących wątków, sporo błędów logicznych. Do tego odtwórcza praca kamery ("damy zielony filtr i zrobimy kilka dziwnych ujęć i będzie straszno w **uj") i dobijające retrospekcje scen, w których pokazywani właśnie na ekranie bohaterowie nie uczestniczyli. Twórcy nie mieli nawet jaj żeby porządnie posoką i flakami zapodać, więc reklamowanie tego jako polską "Piłę" i "Hostel" (swoją drogą również dość głupie filmy) jest też nie na miejscu. Na plus można zaliczyć całkiem ładne aktoreczki, niezłe lokalizacje i fakt, że udało się jednak wytworzyć na swój sposób przygnębiający nihilistyczny klimat (widać, że chcieli nadać jakiś rys odróżniający ten film od slasherów z USA) - niestety, nie może złapać na dłużej bo albo rozważamy tak filozoficzne pytania jak "WTF?!" albo wyskakuje przed nami morda "Waldemara Kiepskiego".

ocenił(a) film na 1

2k18 a polske nadal nie stac na zrobienie horroru?xd nieudacznicy wolą robic gowno komedie ktorym z automatu bym dawal jedynki, niz pojsc w troche ambitniejsze kino (tak, aby zrobic dobry horror trzeba byc ambitny..) sam bym chetnie poszedł w rezyserke i zrobił jakis fajny horror (nawet mam kilka scenariuszy, ktore robilem z nudow) ale zyje w polsce, gdzie ja sponsora znajde? Wolą sponsorowac tych pajacow od pitbulla, niz dawac szanse młodziakom.

ocenił(a) film na 1
secret_2

czyli wychodzi na to, ze jak ktos uwaza, ze film zasluguje na 1, to i tak powinien dac wyzsza ocene, zeby nie zniechecac do niego innych? XD
tak sie sklada, ze bylam na tym filmie (nigdy nie wystawiam ocen przed obejrzeniem;]) i wg mnie byl po prostu zalosny i komiczny. nie ma zadnej rzeczy, ktora moge policzyc na plus, zeby podciagnac do tej 2, a juz na pewno nie bede myslala o tym, ze ktos przez moja ocene moze tego nie obejrzec, no ludzie ;P

secret_2

Niech tye chyba chodzi tu o zanizanie ocen... ale widać syndrom fotki.pl - albo 1 albo 10... oceńcie film realnie. Nie wiem jaki musiałby byc film zebym ocenił go na 1... prawdziwe dno. Raz dałem 2 i 3 ale 1... pokażcie mi taki film. Niestety niektorzy ocen dawac nie potrafią. Może nie powinni.

ocenił(a) film na 6
Zanthus

z czystym sumieniem dalam 6/10 tak ja tutaj niektorzy napisali oceniajmy obiektywnie, juz wole 100 takich filmow niz 1 typu tylko mnie kochaj czy co to tam bylo!

Carolle

5/10 ujdzie, aktorzy spoko, ale rezyser do bani. No i ogolnie cala fabula dziwaczna, przedobrzone.... ale jak na polski tego typu horror to nie jest zle, choc moglo by byc duuuuuuuzo lepiej!

ocenił(a) film na 2
Carolle

A powiedzcie mi co to za roznica czy to Polska, Uganda czy ameryka? Jesli rezyser jest zdolny i ma pomysl to zawsze zrobi cos dobrego

ocenił(a) film na 1
secret_2

ja daję 0!Byłem na premierze w Krakowie.Zapowiadacz porównał film do "Lśnienia" i "Dziecka Rosemary"....sorry ale chyba ten koleś nie widział tych filmów.Dla mnie dno.

ocenił(a) film na 1
secret_2

Ja dałem 1 bo ten film na to zasługuje,a pozatym secret 2 jeśli uwarzasz że każdy kto dał tegu czemuś filmo-podobnemu mniej niż 3 jest idiotą to ci powiem że jestes debilem który nie rozumie że inni tez maja prawo do własnego zdania,nawet jesli jest inne niz twoje.
I co masz podniete że wreszczie kims zostałes?

ocenił(a) film na 2
czesio999

Film jest po prostu słaby. Fatalny montaż i fatalnie dobrana muzyka drażniły mnie od samego początku, ale przełknąłem to. Jednak bzdurnego scenariusza zdzierżyć nie sposób. Ogólnie to można ten film obejrzeć jako ciekawostkę.

3/10

ocenił(a) film na 7
secret_2

Ludzie, oczywiście wszyscy tutaj macie rację. Są ludzie, którzy dają 1 na chybił trafił, a są tacy, którzy dają 1, bo uważają, że naprawdę się ona należy. Ale po co zaraz tyle agresji i wyzwisk? To ma być chyba kulturalna dyskusja... no, ale mogę się mylić.

ocenił(a) film na 5
_Hope

a mi tam podobał się ten film i uważam, że jest lepszy niż wiele amerykańskich hitów.

ocenił(a) film na 7
secret_2

zgadzam sie, zeby dostac 1 musi byc na serio porzadna kupa, a nikt nie popatrzy pod kontem budzetu i tego co z tak małych pieniedzy wycisneli polacy a co z tak duzych pieniedzy wyciskaja amerykanie, polski film ma 4 mln zl budzetu a najtansze amerykanskie badziewie ze 20 mln dolarow i róznic zbyt wielkich nie widac

ocenił(a) film na 6
Seba24

Tragedii nie ma ale tez nie jest bardzo rewelacyjnie
Jakby ciut lepszy scenariusz i więcej kasy

ocenił(a) film na 1
secret_2

Moze bez epitetow. Dla mnie film jest kompletnym zerem. Scenariusz dziurawy jak ser, absurd goni absurd, zero logiki, co chwile jakis nowy watek bez ladu i skladu. W efekcie nic nigdzie nie prowadzi, no moze po za depresja widza. Ogladalem to w HBO i po tym filmie zrezygnowalem z pakietu hbo w kablowce. Jak bym poszedl na to do kina to bym osobiscie nakopal reżyserowi za taki chłam.

ocenił(a) film na 2
secret_2

Od kiedy to się ludzi od kretynów wyzywa anonimowo na publicznym forum, tylko dlatego ,że im się coś nie spodobało co się Tobie podoba? Trochę kultury i wyrozumiałości przede wszystkim.

ocenił(a) film na 1
secret_2

Jak można być takim idiota żeby dac temu filmowi 10

ocenił(a) film na 1
secret_2

Jak ktoś chce to obejrzeć to niech ogląda. Forum służy do wymiany opinii, a ten film jest obiektywnie słaby.

ocenił(a) film na 1
secret_2

Arcydzieło??? Naprawdę??? Rozumiem, ze może się podobać, ale żeby nazwać to arcydziełem to dopiero trzeba być idiota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones