PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829444}

Portret kobiety w ogniu

Portrait de la jeune fille en feu
7,8 25 768
ocen
7,8 10 1 25768
7,8 46
ocen krytyków
Portret kobiety w ogniu
powrót do forum filmu Portret kobiety w ogniu

Tak jak rok temu (Lazzaro Felice) najlepszy film Cannes - wyjeżdza z nagrodą pocieszenia scenariuszem. To znaczy nie widziałem jeszcze wszystkiego (10 filmów na razie) ale nie wierzę że cokolwiek pobije to dziełko.

Piękna, poetycka historia o pożądaniu, miłości w 18 wieku....film toczy się w bardzo wolnym tempie ale nigdy nie nudzi. Wszystko to dzięki charyzmatycznym Merlant i Haenel. Są cudowne. Sciamma perfekcyjnie tonuje napięcie a zakończenie to arcymistrzostwo, złamie wam serce. Technikalia to top topów. od zdjęć po kostiumy. Ciekawe jest też to że Sciamma nie używa muzyki prawie wcale. A gdy jej już używa to efekt jest znakomity a sceny z nią zapamiętacie na długo. Polecam zobaczyć film na dużym ekranie! Myślę że najbliższa okazja to festiwal Nowe Horyzonty.

ocenił(a) film na 10
damiansport1

A Ty gdzie widziałeś, jeśli wolno spytać? Masz wstęp do Cannes? (aż mnie zazdrość rozpiera, jaram się tym filmem jak tytułowa lady)

ocenił(a) film na 10
ex_machina_durejko

Zgłosiłem się do programu 3 day in cannes (trzeba mieć od 18 do 28 lat i napisać list motywacyjny) i miałem dostęp do wszystkiego co pokazywali w ostatnich 3 dniach festiwalu.

ocenił(a) film na 10
damiansport1

Dowiaduję się o tym o rok za późno! Gratulacje zatem!

ocenił(a) film na 8
damiansport1

Najlepszym filmem zeszłorocznego Cannes były Płomienie ;)

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Sciammasterpiece? Daj mi link do tego

maciekb80

https://www.reddit.com/r/Filmmakers/comments/8edozc/i_won_an_invite_for_3_days_a t_the_cannes_festival/

ocenił(a) film na 7
kama_2

To jest Tytuł filmu? Gdzie to masz na filmweb?

maciekb80

Ty byś chciał żeby filmweb tak szybko reagował? toć to szambo!

ocenił(a) film na 7
kama_2

Bo dobra , to co Ty w tym szambie robisz?

maciekb80

tonę

ocenił(a) film na 8
damiansport1

Ale przeciez Pewnego razu w Hollywood nie dostało nagrody za scenariusz Damian! Nie wiem w ogóle po co o tym wspominasz w opinii o filmie Sciammy

ocenił(a) film na 6
damiansport1

Jak nie nudzi, skoro nudzi? Lubię kino artystyczne, ale nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, w którym tak niewiele się dzieje i opiera się on praktycznie wyłącznie na dialogach i gestach.

pacyfista4

Ludzie się jarają bo lesbijki itp

Ulisseska

Haha wreszcie trafny komentarz, liczyłem na piątkowy wieczór kinowy na tvp kultura a tu takie coś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones