PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489730}

Poważny człowiek

A Serious Man
6,7 39 487
ocen
6,7 10 1 39487
7,5 29
ocen krytyków
Poważny człowiek
powrót do forum filmu Poważny człowiek

Uzależniona

ocenił(a) film na 8

Nie wiem, co takiego jest w tym filmie, ale uzależnia. Oglądam po raz "enty" i za każdym razem
wydaje się coraz lepszy, ciekawszy, bardziej odkrywczy, ale nie przekombinowany. Tym filmem nie
można się znudzić.

ocenił(a) film na 8
summergirl_1981

Mam to samo! Trzeci raz go oglądam i uważam, że jest świetny. Minimalistyczny, przezabawny, ciekawy. Dlaczego tak niedoceniony?

ocenił(a) film na 8
ABEL

Nie dziwię się, że niedoceniony, bo to w końcu nie mainstreamowe poczucie humoru w stylu "Kac Vegas" czy "American Pie". Z Cohenami jest trochę jak z czeskim kinem, niby wszyscy słyszeli, ale nie każdy lubi i rozumie.

ocenił(a) film na 6
summergirl_1981

Po drugim obejrzeniu podniosłem mu ocenę o 1 gwiazdkę. Coś w tym jest.

ocenił(a) film na 8
Seecue

Popieram!

użytkownik usunięty
summergirl_1981

Nic nie rozumiałam (oprócz tego, że film stanowi traktat o filozofii żydowskiej), ale oglądałam do końca widząc tu mimo wszystko rodzaj wyzwania intelektualnego, któremu jestem w stanie sprostać. Mam nadzieję, że w trakcie rozmowy z innym widzem wydobędę z siebie jakąś sensowną interpretację. Daję 9 punktów za to, że film mnie zaciekawił i zmusił do myślenia.

summergirl_1981

mam to samo z innymi filmami braci Coen a mianowicie - '''tajne przez poufne'' oraz ;;fargo'' a dzisiaj sprawdzę i ten, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
summergirl_1981

Też tak mam :) Chyba nawet "Poważny człowiek" to mój ulubiony braci ;)

ocenił(a) film na 9
summergirl_1981

Też tak mam, zatem jest nas tu trochę (co widzę po tym wątku) :)

ocenił(a) film na 3
summergirl_1981

Świetnie nakręcony, subtelny, inteligentny, nieźle zagrany. Ma tylko jedną wadę: jest nudny jak koszerne flaki z olejem.
Prawdziwe męstwo, To nie jest kraj dla starych ludzi - Tak. Tajne przez poufne - świetny. Big Lebowski - jeden z moich ulubionych i ukochanych filmów. Ale to przypomina mi gałę w stylu Gambit, czyli jak ograć króla. Dwa razy lepszy, trzy razy bardziej inteligentny, ale równie nudny.
Z całym szacunkiem dla przedmówców. De gustibus...

ocenił(a) film na 8
summergirl_1981

Prawda, dobry za każdym oglądnięciem:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones