PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33008}

Powiększenie

Blowup
7,7 34 480
ocen
7,7 10 1 34480
8,6 36
ocen krytyków
Powiększenie

Fotograf od pokazów mody Thomas (David Hemmings) robi karierę. Jest bogaty, egoistyczny i całkowicie przekonany, że praca czyni go nowoczesnym, światowym artystą. Tymczasem w jego studiu zjawia się Jane (Vanessa Redgrave), która coraz usilniej żąda wydania zdjęć pary kochanków, którą Thomas z ukrycia sfotografował w parku. Na coraz to większych powiększeniach mężczyzna znajduje zwłoki.

Ponk
opis użytkownika

Młody fotograf, poszukując atrakcyjnych tematów na sesję zdjęciową, wybiera się pewnego razu do miejskiego parku. Dostrzega tam piękną nieznajomą w towarzystwie znacznie starszego mężczyzny. Zaintrygowany urodą dziewczyny i niezwykłością otoczenia robi kilka ukradkowych fotografii. Efekty pracy w plenerze okazują się bardziej interesujące, niż mógł przypuszczać. Kolejne powiększenia ujawniają bowiem, że przypadkowo uwiecznił scenę morderstwa..

sted
opis użytkownika

Bohaterem filmu Michelangelo Antonioniego jest młody, lecz szanowany i ceniony fotograf Thomas (David Hemmings). Podczas szukania kolejnego tematu, robi zdjęcia parze kochanków w parku. Po powrocie do studia i wizycie w ciemni okazuje się, że na zdjęciu widać broń wycelowaną z krzaków w kierunku sfotografowanej pary. Powrót do miejsca, w którym robił zdjęcie, owocuje odnalezieniem w krzakach zwłok mężczyzny. W tym samym czasie ze studia fotografa giną negatywy i odbitki, na których uwiecznieni zostali kochankowie. Thomas rozpoczyna dochodzenie mające wyjaśnić tajemniczą śmierć i powody zaginięcia materiałów zdjęciowych.

papapat
opis użytkownika

Thomas (David Hemmings), wzięty fotograf przypadkiem robi kilka zdjęć pary spacerującej po parku. Tego samego dnia w jego domu zjawia się kobieta, uwieczniona na fotografii (Vanessa Redgrave). Kategorycznie żąda wydania filmu. Przystaje nawet na propozycję pójścia z nim do łóżka, byle tylko otrzymać negatyw. Thomas daje jej inny film. Po jej wyjściu wywołuje zdjęcia. Kolejne powiększenia pokazują, że nieświadomie uwiecznił morderstwo.

Mikael
opis użytkownika

Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf (David Hemmings) bezmyślnie włóczy się po Londynie lat 60., utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones