PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675012}

Pozycja dziecka

Poziţia copilului
6,8 3 258
ocen
6,8 10 1 3258
7,7 12
ocen krytyków
Pozycja dziecka
powrót do forum filmu Pozycja dziecka

Nieudacznik i tchórz, a oskarża matkę za to ze jest zerem...

użytkownik usunięty
Akwafan

typowe co typowe - ale dlatego dajesz 3 ?

Akwafan

Dlaczego nieudacznik, jaki tchórz ? Przecież facet robi doktorat, pracuje, uprawiał sport, nieźle mu sie powodzi materialnie, próbuje odciąć sie od nadtroskliwej matki. Tchórz, że nie chce mieć dzieci z rozwódką ? Przecież nie boi sie jechać 160 km/h samochodem. Na końcu wykazuje sie odwagą decydując się na wyjście z samochodu. Chyba inaczej zrozumieliśmy film. Dla mnie większy problem narastający z wiekiem ma matka dla której miłość do jedynaka przesłania całe udane przecież zycie zawodowe i osobiste.

ajron1960

Wydaje mi się, że być może odebrałem ten film nazbyt osobiście i jego obraz za bardzo kojarzy mi się z głębokim bólem oraz rozczarowaniem z moich własnych doświadczeń. Być może również właśnie dlatego jest mi o wiele łatwiej zrozumieć i usprawiedliwić w tym filmie postawę matki niż syna.

Akwafan

Wydaje mi się, że pewnych zachowań matki nie da się usprawiedliwić np. wchodzenie do mieszkania syna bez jego wiedzy, myszkowanie, ten masaż ciała dla mnie niesmaczny, za seksualny (to nie bobasek, a dorosły facet), mówi też z fascynacją o cudownym "ciele" syna jak był młodszy, ingerowanie w życie intymne dorosłego syna. Nie oceniam jej skrajnie negatywnie, zawsze miała dobre chęci chociaż egoizmem kipi to raczej stan chorobowy, może wina wieku i samotności w pracy i z mężem ? Natomiast o jej synie tak naprawdę mało wiemy bo tylko z relacji matki, kochanki, ojca to zdania subiektywne, nie widzimy syna w życiu takim jakim jest naprawdę chociaż scena końcowa filmu świadczy, że nie jest taki niedojrzały jakby sie wydawało, ma jaja i czuje swoją winę i prosi o wybaczenie.

ocenił(a) film na 6
Akwafan

w którym momencie ów człowiek oskarża o cokolwiek matkę? w żadnym. ona już zadbała o to, by nikt, nawet jej syn, nie mógł się szczerze wypowiedzieć, a co dopiero oskarżać.

a o jej dziecku mało wiemy nie bez powodu - matka zrobiła z niego marionetkę, które niewiele może, która nie potrafi powiedzieć nie i według siebie działać, choć widać, że próbuje. niechże tylko ta cudowna mamusia mu pozwoli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones