PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451241}

Proces Siódemki z Chicago

The Trial of the Chicago 7
7,2 47 428
ocen
7,2 10 1 47428
6,8 40
ocen krytyków
Proces Siódemki z Chicago
powrót do forum filmu Proces Siódemki z Chicago

Film ten, niezależnie od jego hollywoodzkiej bajkowości, bardzo dobrze pokazuje jak działa upolityczniony wymiar sprawiedliwości. W USA polegało to jednak na pośrednim wpływaniu na sędziów, prokuratorów itp. W Polsce zaś jest to zupełnie
zinstytucjonalizowane (nie trzeba mówić, że obecnym prokuratorem generalnym, jako minister, jest Zbigniew Ziobro).
Spodziewacie się, że jeśli PiS chciałby komuś dowalić to ten może liczyć na sprawiedliwy proces? Widać też tu cały wymiar zakłamania - niby-patrioci okazują się największymi antypatriotami, rewolucjoniści wyznają więcej chrześcijańskich wartości niż ich teoretyczni obrońcy. To samo jest u nas. A od pięciu lat bardziej niż od bardzo dawna.
Film ten powinien otwierać oczy tym, którym jeszcze się nie otworzyły. Mieszanie się do aparatu sprawiedliwości tworzy takie farsy sądowe, jak w tym filmie. Każdy zasługuje na bezstronne traktowanie i wysłuchanie jego argumentów. W Polsce rządzący chcą czegoś odwrotnego. I mają ku temu narzędzia, większe niż w USA.
Ku refleksji zatem, ku refleksji.

ocenił(a) film na 8
Arzotino

Nie - "już wkrótce". To już się dzieje od kilku lat. Obecne cudowne protesty pokazują, że wreszcie do ludzi dotarło, co zrobił ten skarlały moralnie rząd.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Albo ślepi albo naiwni jesteście... Jak część komentujących wyżej napisała, sędziowie (są / bywają - wybierzcie sobie) od kogoś zależne... W "błahych" sprawach, to może są i "wolne" (w każdym tego słowa znaczeniu), ale w tych bardziej istotnych z różnych względów raczej nie... Poza tym, wybór partii rządzącej opiera się na tym kto ładniej coś przedstawi i kto kogo komuś bardziej obrzydzi. Zatem tak naprawdę głosuje się na mniejsze zło. Pomijam fakt, że część polityków (szczególnie tych starszych i z doświadczeniem) z przeciwnych stron zna się doskonale i tylko przed kamerami jest taka szopka... Gdyby było inaczej, to wszystko było by inne...

ocenił(a) film na 8
Juna_3

Jesteś sędzią? Mówisz z własnego doświadczenia? Po co powielać takie oceniające zdania bez podania faktów.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Czy ty uważasz, że tylko Polska istnieje? Poza naszym państwem są też i inne... Odnosiłem się ogólnie do sędziów i polityki. Ale odnosząc się do naszego podwórka - czy jesteś w stanie podać mi powód zawieszenia kilku sędziów o których od jakiegoś czasu jest głośno? Tak, piszę o tych o których w zależności od TV dowiadujemy się różnych rzeczy. Ta z końcówką P przedstawia ich w negatywnym świetle, a ta z N w pozytywnym. Której TV wierzyć?

Co do filmu - sędziego przedstawiono jako debila, oskarżonych jako niewiniątka. A według mnie każda skrajność jest niebezpieczna. Zarówno ta z lewej jak i z prawej strony. Tak skrótowo pisząc. A film moim zdaniem niezły, dobrze zagrany, choć Cohen wyglądał komicznie i sztucznie.

ocenił(a) film na 8
Juna_3

Zawieszeni, bo wydali wyroki lub podjęli decyzję, która nie była na rękę władzy. Na przykład Tuleya - chodzi o śledztwo ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r., które zostało dwukrotnie umorzone przez prokuraturę. W grudniu 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie pod przewodnictwem sędziego Tuleyi uchylił decyzję prokuratury o pierwszym umorzeniu śledztwa. Sędzia zezwolił mediom na rejestrację ustnego uzasadnienia postanowienia sądu, w którym jasno zostało powiedziane (a kto oglądał te obrady to tez to widział na własne oczy), że pisowcy kłamali, a opozycja nie była dopuszczona do głosowania. Złamano wówczas wszelkie regulaminy. I cała Polska o tym się dowiedziała i teraz się mszczą.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Swoim pierwszym zdaniem w tym komentarzu potwierdziłaś, to co wcześniej wyżej napisali inni... Jestem ciekaw o ilu koneksjach i decyzjach nie wiemy. Mowa oczywiście o każdej stronie. Każdy absurdalny wyrok nie bierze się znikąd... A takich wyroków było trochę. Wystarczy poszukać.

ocenił(a) film na 4
Arzotino

W którym statystyczny Polak bywa, przy dobrych wiatrach, raz w życiu. Na dodatek w procesie z powództwa cywilnego.

ocenił(a) film na 8
Arzotino

w punkt,

Arzotino

To się nazywa demokracja. Biden obecnie robi to samo, jeśli nie bardziej wpływa na wybór sędziów niż polski rząd. W Niemczech od dawna politycy decydują o wyborze sędziów. Jeśli są jakieś naginania prawa to w ramach właśnie demokratycznego ustroju. Jeśli nie miałbym racji, to opozycja na prawo i lewo trąbiłaby o konkretnych punktach konstytucji, które zostały złamane, a tak to tylko machają nią bez sensu. Niezawisłe sądy w ustroju demokratycznym to utopia. Zawsze będą jakieś wpływy i naciski w każdym państwie demokratycznym.

Arzotino

Nie jestem zwolennikiem PiS, ale po tym co ta mafia w togach zrobiła z Tomaszem Komendą to naprawdę śmiać mi się chce jak sędziowie liczą na współczucie społeczeństwa kiedy im dokręcają śrubę.

Chlor_3

Kolego, jak w silniku jedna część nawala, to się ją wymienia i silnik działa dalej, nie trzeba wymieniać silnika! W każdym zawodzie się jakaś czarna owca znajdzie. Trzeba to piętnować i naprawiać, ale nie można robić mafii tak jak chce ziobro czy świaczkowski. A podstawa demokracji to wolne sady. za komuny wszystko było w jednych rękach i ja już nie chcę do tego wracać

Bekomac

https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art35638871-robert-gwiazdowski-niezalezni-sed ziowie

Chlor_3

Dzęki!

Bekomac

Proszę bardzo. ;-)

Bekomac

https://www.rp.pl/opinie-prawne/art35661531-tumidalski-czy-sedzia-swieczkowski-w ylaczy-sie-z-prokuratorskich-spraw

Bekomac

Niestety ale z tego artykułu wynika, że sytuacja już spaprana na lata. Pozdrawiam.

Arzotino

Zgadzam się, oj masz rację!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones