Przeczucie

Premonition

2007 1 godz. 36 min.
7,1 82 094
oceny
7,1 10 82094
19 716
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":2}
{"type":"film","id":261959,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Premonition-2007-261959/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przeczucie
 • Gdy zobaczyłem końcówkę, to takie znaczenie/rozumienie filmu strzeliło mnie niemal automatycznie i bezdyskusyjnie...a tu czytam, że wszyscy mówią o jakiś "czarach-marach", widzeniu przyszłości, resetowania czasu itd.... to zwątpiłem w słuszność swojej "interpretacji".

  Ale może jak przedstawię pewien fakt, to reszta się zgodzi, że to jednak o tym był film.

  Po pierwsze, film generalnie okazał się być o tym, że Pani ma... załamanie psychiczne?chorobę psychiczną (taką chwilową)? Objawem tej choroby psychicznej jest amnezja i "wyparcie" kilku dni ze świadomości.
  A film jest o tym jak jej mózg powoli przypomina sobie wszystkie dni i godzi się z faktem, że to PRZEZ NIĄ ON ZGINĄŁ.To było jej traumą i to wywołało u niej wyparcie i amnezję.

  Z każdą kolejną "interacją" ona NIE TWORZY alternatywnej rzeczywistości, nie tworzy wydarzeń, nie dodaje niczego nowego... ona "ODTWARZA" to co się wydarzyło.

  Ta rozmowa z księdzem nie wydarzyła się dopiero przy "którymś resecie", ta rozmowa była od początku tylko jej mózg ją sobie dopiero przypomniał/przywołał przy którymś podejściu.

  Za którymś razem jest scena gdy matka zagląda do niej do sypialni, a ta z taką złowrogą miną pyta matkę nie pamiętam dokładnie cytatu, ale coś w stylu: " Czy gdybym go nie uratowała to tak jakbym go zabiła?" Czyli jej mózg próbował się przebić i jej podpowiadał, że to Z JEJ winy on zginął.

  No i teraz mój dowód na to, że ona nie tworzy za każdą powtórką nowych faktów tylko przypomina sobie i odtwarza w pamięci to co zrobiła RAZ.
  Przy chyba 2 interacji na pogrzebie widzi tę gościówę za drzewem, blond, co z jego mężem itd. Podchodzi do niej, pyta kim jest, a gościówa:
  — Przecież Pani u mnie była.

  I uwaga, ten moment o którym mówi blondyna, WYDARZYŁ SIĘ DOPIERO W 4 czy 5 INTERACJI. Czyli niby w 4, 5 interacji Sandra wpadła na pomysł (niby) żeby do tej blondyny pójść "pogadać". Czyli w 2 interacji ta blondyna nie mogła by o tym mówić, bo to się wydarzyło dopiero w 4.
  Dlatego twierdzę, że wszystko WYDARZYŁO SIĘ TYLKO RAZ, a Sandra, poprzez załamani nerwowe/chorobę psychiczną, po kawałku oswaja się z tym co się wydarzyło i pozwala swojemu mózgowi przypomnieć sobie fakty i ten najstraszniejszy fatk, że jej mąż zginął przez nią.

 • the_alex ocenił(a) ten film na: 7

  rhotax Podoba mi się to. Chciałabym się z tym zgodzić w 100%, ale... eksplozja. Głowa, która wypadła z trumny nie była zwęglona.

 • pawel_nowakk ocenił(a) ten film na: 8

  the_alex Ale ta głowa z trumny nie wypadła, bo nie było tam żadnej głowy (zobacz eksplozję samochodu na końcu filmu). Zresztą wyobrażasz sobie że ludzie którzy nieśli trumnę byliby tak niezdarni żeby im spadła z samochodu i się otworzyła? To było jej złudzenie.

 • rhotax obejrzyj film jeszcze raz bardzo dokładnie. jeśli było tak jak piszesz to dlaczego w czwartek odsłuchuje na automatycznej sekretarce wiadomość ze środy od męża w której sama do niego dzwoni (jak się na końcu okazało na moment przed wypadkiem, który sama sprowokowała)

 • BenMaciag ocenił(a) ten film na: 7

  quake1050 Zgadza sie. Wlasnie bylo kilka takich akcji. Jak z wizyta u doktora we wtorek.

 • pawel_nowakk ocenił(a) ten film na: 8

  quake1050 Ona z powodu szoku że jej mąż zginął doznała krótkotrwałej amnezji. Jego nagranie odsłuchała dopiero w czwartek, a zapomniała że w środę do niego dzwoniła czyli niedługo przed tym jak umarł.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 9

  rhotax Co to jest "interacja"? Pisz po polsku, może zrozumiem o co Ci szło. Klawiatura przeszkadza?

 • Krzypur albo tam jest za mało o ka albo za dużo o en ,z logiki przekazu wynika ze to drugie