PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1314}

Przeminęło z wiatrem

Gone with the Wind
7,9 107 925
ocen
7,9 10 1 107925
8,1 23
oceny krytyków
Przeminęło z wiatrem
powrót do forum filmu Przeminęło z wiatrem
sweet_anger

Zgadzam się, film fenomenalny. Żałuję, że nie powstała druga część z tą samą obsadą.

ocenił(a) film na 10
Camilla3

Najpiękniejszy film w historii kina!

ocenił(a) film na 10
wendy_time

Szkoda tylko, że to nie ten film jest na pierwszym miejscu.

Camilla3

Margaret Mitchell miała napisać sequel, ale niestety jej przedwczesna śmierć to uniemożliwiła... "Scarlett" jest już autorstwa innej pisarki, niestety wtedy nie dało się już nakręcić filmu z taką obsadą, jak w 1939... chociaż osobiście uważam, że cały urok powieści i filmu polega na ich otwartym zakończeniu - taki klasyk jak GWTW nie potrzebuje kolejnych części ;)

Camilla3

ja też żałuję. Piękny i cudownie zagrany i stworzony film :)

ocenił(a) film na 5
rosaria

Także żałuję.....straty czasu na tego średniaka :)

Camilla3

A o czym miała by być druga część ?

sweet_anger

Oglądałam kolejny raz i znowu nie potrafiłam zatrzymać łez..Najcudowniejszy film

sweet_anger

Ja płakałam, ale przy czytaniu zakończenia powieści po raz pierwszy, na filmie nigdy ;)
Niemniej jednak obsada jest dobrana idealnie w 100%, gra na najwyższym poziomie, podobnie jak scenariusz i wykonanie. Nie sposób nie kojarzyć Scarlett z Vivien, a Rhetta z Clarkiem - oni urodzili się do tych ról!

sweet_anger

Pęknę jeśli nie zapytam ;) A ten drugi film?

ocenił(a) film na 10
Witch_black

"Ojciec chrzestny", pierwsza część, moment w którym ginie Sonny :(

sweet_anger

O mateczko, ja nie widziałam Ojca chrzestnego! :) Muszę to nadrobić. Odezwę się po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 10
Witch_black

Nawet sobie nie wyobrażasz jak Ci zazdroszczę! No i sorry za spoiler :D

Witch_black

ja też muszę. Kolega chwalił ale pomyślałam że to takie "męskie kino"... :/ :P

Witch_black

Nie można nie widzieć Ojca Chrzestnego :-) Dla mnie to absolutny nr 1 w historii kina.

sweet_anger

są sceny w tym filmie, ktorym oprzec się z placzem nie mogę. Gdy Bonnie umiera, gdy Scarlett wyznaje Rettowi ze jest w ciazy i spada ze schodow...Ten film to jeden znajbardziej dosadnych obrazow ilustrujacych nieszczesliwa milosc...tu tym bardziej wzruszajacy, jako ze milosc ta mogla byc spelniona.

ocenił(a) film na 10
jjpysiek

Ja po raz kolejny w zyciu dzisiaj obejrzalam ten wspanialy film i faktycznie sa sceny gdzie lzy same leca, wlasnie smierc Bonnie i dramat kochajacego ojca oraz smierc Melanii i jej ostatnia rozmowa ze Scarlett

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

To jest najlepszy film wszech czasów, a Firma na miejscu 5.
A Scarlett - no cóż - kochała Rhetta, ale nie zdawała sobie z tego sprawy.
Doczepiła się Ashleya, dopiero po śmierci Melanii zdała sobie sprawę, że jednak nie jego kochała.

sweet_anger

Tak, jest to jeden z najpiękniejszych filmów. Absolutny szczyt mojej prywatnej listy. Zaraz za Ojcem Chrzestnym.

ocenił(a) film na 10
grazyna_gajecka_gg

Tak, tak, tak! Zawsze ryczę na "Ojcu chrzestnym", kiedy zabijają Sonny'ego :( I zawsze mam dziecinną nadzieję, że być może tym razem go nie zabiją :(
;)

ocenił(a) film na 8
grazyna_gajecka_gg

Myślę, że film jest lepszy niż Ojciec Chrzestny.

ocenił(a) film na 7
sweet_anger

Raczej łatwo się wzruszam, ale mnie w tym filmie nic kompletnie nie wzruszyło.

ocenił(a) film na 10
sweet_anger

W pełni się zgadzam!

ocenił(a) film na 8
sweet_anger

Szczerze to wcale się nie dziwię czemu od niej odszedł,ile można wytrzymać z rozkapryszoną egoistyczną kobietą....

ocenił(a) film na 10
Ulencja_Zdenek

Ja tez nie, choc jestem kobieta;-)

ocenił(a) film na 8
Ulencja_Zdenek

Racja, ale powinni dać sobie jeszcze jedną szansę. Zwłaszcza, że Rhett tyle lat czekał aby ona wreszcie go pokochała. Wiem, że czuł się urażony, wypalony, smutny po stracie Bonny, ale ....... teraz by się role odwróciły.

ocenił(a) film na 10
Ulencja_Zdenek

Baaaaaardzo ostre słowa ;) Scarlett w czasie wojny musiała zrezygnować z bycia damą i z bardzo młodej dziewczyny szybko wydorośleć, przecież to ona wiozła Melanię i nierozgarniętą służącą oraz niemowlę przez kraj ogarnięty wojną, aby dotrzeć do domu. Ona na miejscu zmierzyła się z obłędem ojca, skrajną biedą, śmiercią matki i tragiczną sytuacją rodzinną, gdzie człowiek ma do wyboru jedzenie trawy lub pietruszki. A jej dalsze poczynania? Harowała w polach bawełny jak wół, żeby wszyscy mieli co włożyć do garnka, miała głowę na karku w czasach, gdy jedynym życiowym celem kobiet jej pokroju było dobre wyjście za mąż. Wyszła za kasiastego faceta, którego nie kochała tylko po to, aby ratować rodzinną Tarę, choć wiedziała, że nie będzie mogła się wycofać, gdy zyska to na czym jej zależy. Wiedziała też, że bardziej na tym skorzysta, jeśli to ona, a nie jej siostra za niego wyjdzie.

Scarlett bez wątpienia była rozkapryszoną trzpiotką, ale warto czasem zastanowić się jaki wpływ na nią miała wojna i skrajna bieda, praca ponad ludzkie siły. Nie każdy człowiek po takich doświadczeniach jest w stanie normalnie żyć - ona nie była, zamknęła się w swojej skorupie nostalgii za dawnymi czasami i miłością do mężczyzny, który jej nie kochał i tragiczne jest to, że w taki właśnie sposób - przez nieuwagę - przegapiła miłość swojego życia.

ocenił(a) film na 9
kokonamaroko_x

kokonamaroko_x ostatnie zdanie... Nigdy bym tego lepiej nie ujęła!
A tak w ogóle to moim zdaniem niesamowicie dzielna była również Melania, której postać kocham.

kokonamaroko_x

@kokonamaroko : świetne podsumowanie!

_Jowi_

Klasyka kina , przepych , skala , kapitalne aktorstwo i techniczna perfekcja jak na rok produkcji ,wydarzenie bez precedensu w kinematografii. Szkoda , że publiczność II RP nie zdążyła obejrzeć tego arcydzieła nim dwaj nasi okupanci wykonali swój okrutny plan. Mimo tego można ten film w pewien sposób nazwać przedwojennym gdyż jego właściwe filmowanie zakończono w okolicach 1 Lipca 1939 a potem przez kilka miesięcy zajmowano się montażem , muzyką , elementami graficznymi oraz efektami specjalnymi. Bezapelacyjne jeden z moich ulubionych wczesnych kolorowych filmów w Technicolorze obok ,,Jesse'ego Jamesa" , ,, Ogrodu Allaha" i ,, Przygód Robin Hooda". Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
kokonamaroko_x

No, nie przegapiła :)

ocenił(a) film na 10
Ulencja_Zdenek

To trochę bardziej skomplikowane.. On sam też nie jest bez winy. Jeśli patrzeć na to jak gra Leigh to.. Rhett Butler od początku jej się bardzo podobał. Ona na niego bardzo żywiołowo reaguje w różnych sytuacjach a on tego jakby nie zauważa i doprowadza do dziwnych sytuacji.. w co trudno dosyć uwierzyć biorąc pod uwagę że jest wyraźnie starszym, "doświadczonym życiowo" facetem.
Jak dziewczyna tak reaguje na faceta to on ma wszystko żeby owinąć ją dookoła palca nawet jeśli ona myśli że jest zakochana w kimś innym ;)
No, ale gdyby nie te reakcje Scarlett to nie byłby to Romans Wszechczasów ^^

ocenił(a) film na 8
sweet_anger

Idealny. Nic dodać nic ująć.

olekkania333

Świetny film oraz ciekawa książka . Pomyślę o tym jutro to maksyma pewnie nie jednego .

ocenił(a) film na 10
sweet_anger

http://www.eosiolek.fora.pl/?sid=00afde5817278fe33c5443890d93f54f

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones