PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682966}

Przeszłość

Le passé
7,0 12 777
ocen
7,0 10 1 12777
7,3 14
ocen krytyków
Przeszłość
powrót do forum filmu Przeszłość

Czy ten film zachęca nas do zabawy w detektywów, czy raczej nie ma jednej prawdy. Nie wiem, pytania są zadane, jak wiecie o co chodzi, podzielcie się.
1. Nadgarstek Marie - dlaczego jest uszkodzony - jakie to ma znaczenie dla treści filmu.
- jest to prawy nadgarstek więc może dała komuś w twarz (?) (Samir, Lucie?)
- może
2. Palec Fouada - gdzie się skaleczył - bo nie przy kukurydzy
Malec też nie jest bez winy i wydaje mi się, ze plama na sukience jest jego produkcji (przypadkowej raczej) - wylał farbę na początku więc jest niezdarą, kłamał w sprawie prezentów - więc nie jest niewiniątkiem, nie chciał się zobaczyć z mamą (jakie dziecko nie chce? - pewnie miał wyrzuty sumienia po aferze z plamą). Nawet zmyślał, ze mama chce umrzeć - może miał już dość matki w depresji, ale nie wierzę, że skombinowałby plamę w jakimś celu.
3. Czy żona Samira przeczytała maile - Naima logicznie zasugerowała, że gdyby tak było, targnęłaby się na życie przed Marie a nie przed Naimą.
- myślę, że faktycznie podejrzewała Naimę o romans z mężem, zresztą po tym jak Naima całowała dłonie Samira chwilę po tym jak ją uderzył (zaskakujący kontakt fizyczny niespotykany między zdystansowanymi pracownicą i pracodawcą - zarówno uderzenie jak i pocałunek), może świadczyć o tym, ze nie całkiem bezzasadnie.
4. Dla symetrii wszyscy muszą być chyba winni - więc gdzie jest wina Lei - może jest dziurą niewinności w koronce intrygi.

Swoją drogą zastanawiam się jaki system przyjmują twórcy takich dzieł w procesie tworzenia. Trudno mi uwierzyć, że mają całą historię przed oczami, albo piszą co im wyobraźnia podpowie po kolei. Muszą mieć jakąś pajęczynę narysowaną na kartce z linkami do postaci. Teraz widz musi odtworzyć to wszystko z na pozór chaotycznych danych.
Czasem wydaje mi się, że rzeczywistość też działa na takich schematach - dlatego najlepszymi wodzami, detektywami czy biznesmenami są ludzie którzy to dostrzegą - wiedzą kiedy, gdzie i czego brakuje a czego nie - aby zachować harmonię.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
forcet

Idiotyczny temat,idiotyczne pytania i idiotyczne wnioski.

ocenił(a) film na 9
KAROLsas

może nie zrozumiałeś

ocenił(a) film na 6
forcet

Tak tak tak,to może być faktycznie to,nie zrozumiałem.Sorry,bez odbioru.

ocenił(a) film na 8
KAROLsas

I tu się z Tobą zgodzę. Nadinterpretacja, szukanie dziury w całym i niezrozumienie...

ocenił(a) film na 9
forcet

Świetny temat, mądre pytania, ciekawe odpowiedzi ;)

ocenił(a) film na 9
brutus35

Dzięki :)

ocenił(a) film na 8
brutus35

he he i Ty Brutusie przeciwko.... ładnie to tak podśmiechujki robić z kolegi..?

ocenił(a) film na 8
forcet

Moze to, co piszesz jest sluszne! Ale mozna to tez brac za nadinterpretacje.

forcet

może czegoś nie skumałem ale jeśli Naima podszyła się pod jego żonę to czemu Lucie jej nie poznała jak się spotkały i ta mówiła o tej kłótni z klientką?

ocenił(a) film na 9
pawelos1977

Bo rozmawiała z nią przez telefon i nie wiedziała jak wygląda jego żona

ocenił(a) film na 9
forcet

1. Nadgarstek rzeczywiście jest zbyt mocno podkreślony, żeby był bez znaczenia, ale niestety nie wiem czego to mogło dotyczyć
2. Myślę że masz rację co do dzieciaka i poplamienia sukienki. Ale mogła to też być Leia
3. Myślę że nie przeczytała maili, bo faktycznie nie zabiłaby się wtedy przy pracownicy. To że Naima całowała jego ręce może raczej wynikać z innej kultury po prostu
4. Może po prostu była chorobliwie zazdrosna i egoistyczna

ocenił(a) film na 7
Covaleux

Ad 3 Wstretny blad tlumaczenia!!! Samir jedynie ujal Naime za reke nic poza tym.

ocenił(a) film na 9
forcet

Mam wrażenie, że jesteś wkurzony na ten film;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones