Dla ludzi, którzy jeszcze mają duszę dziecka w sobie.

Temat zdradza wszystko. A zwłaszcza to, że jako wyrocznia do oceny tego filmu nie mam żadnych kwalifikacji. Zawsze wyżej ceniłem SF od magicznego Fantasy, a ten film stanowi właśnie apoteozę magii, baśniowości i wyższości wiary nad bierną logikę.

Ci, którzy podobnie jak ja nie są w stanie poddać się opowieści o takim przesłaniu, powinni i tak docenić warstwę wizualną filmu. Scenografie, kostiumy, charakteryzacje aktorów i trochę archaiczne, lecz urocze efekty specjalne, to naprawdę mocne strony filmu. Również aktorstwo jest tu całkiem zadowalające, chociaż nie nazwałbym go wybitnym - pozwala wczuć się w klimat opowieści (chyba że go nie akceptujesz).

Natomiast jeśli chodzi o samą fabułę, to nie jestem do niej przekonany. Pomimo tego, że oglądałem film w telewizji, a więc z całkiem długimi reklamami w trakcie seansu, wydaję mi się, że ilość dialogów na temat utraty wiary lub pamięci jest dość przytłaczająca. Mnie ten szczegół trochę raził.

Mimo wszystko film warto obejrzeć. Został naprawdę pieczołowicie przygotowany i nie powinien zawieść wewnętrznych dzieci niektórych z nas. Jeśli jednak nie pragniemy go w sobie obudzić, to ten film raczej nie jest dla nas.

Na forum polecam przeczytać jeszcze te opinie:
pozytywna od Czarnego_Barana http://www.filmweb.pl/topic/378149/Opowie%C5%9B%C4%87+o+tym+...
i ambiwalentna od Setarkosa http://www.filmweb.pl/topic/521963/Nier%C3%B3wny.html

1

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię