Film

Le Colonel Chabert

1994 1 godz. 50 min.
7,4 60
ocen
7,4 10 1 60
163
chce zobaczyć
{"id":"7174","linkUrl":"/film/Pu%C5%82kownik+Chabert-1994-7174","alt":"Pułkownik Chabert","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/71/74/7174/6908831.2.jpg"}
Uznany za zmarłego mężczyzna wraca do ojczyzny, aby walczyć z żoną i jej nowym mężem o swoje pieniądze oraz honor.

Film oparty jest na powieści Balzaca. Pułkownik Chabert został ciężko ranny w czasie napoleońskiej wojny francusko-rosyjskiej. Zostaje uznany za zmarłego. Gdy odzyskuje zdrowie i pamięć wraca do Paryża. Okazuje się, że jego żona wyszła ponownie za mąż. Chabert wynajmuje adwokata, ktory ma mu pomóc w odzyskaniu jego pieniędzy i honoru.

na podstawie
Honoriusz Balzak "Pułkownik Chabert" (powieść)
studio
Canal+ / DD Productions / Film Par Film / Więcej...
inne tytuły
Film nakręcono w Pontpoint, Bourges, Vernon, Fontaine-Chaalis, Paryżu, Valençay (Francja) i Białce (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Geneza filmu vel knigi Colonel Chabert

  bavarsky

  Na kim Mości Balzak kierował się przy pisaniu swej wielkiej powieści; zapraszam do lektury... http://gatczyna.blogspot.com/2 011/06/colonel-chabert.html Pozdr.

 • Adnotacja w napisach a propos Polski

  TangoAndWaltz ocenił(a) film na

  <L'evocation de la Bataille d'Eylau a été réalisée à Bialka en Pologne avec le concours de Héritage Films> - czyli machnęli u nas bitwę pod Iławą, i słusznie.

 • Dotarłam

  TangoAndWaltz ocenił(a) film na

  do wersji FR - czy jest jakaś z napisami, nie wiem.

  • Gdzie obejrzeć ten film

   Adamov2804

   Czy jest wersja z polskimi lub chociaż angielskimi napisami? Jestem ogromnie zainteresowany czasami napoleońskimi a w tym filmie jest prawdopodobnie najlepsza w historii scena szarży kawalerii.

  • bardzo dobry

   kuba910

   Dzień po przeczytaniu pierwowzoru Balzaca obejrzałem ten film. Świetny nastrój, muzyka, zdjęcia.... Dodatkowa gwiazdka za wspaniałą scenę szarży kawalerii z utworem Schuberta w tle, trwa raptem dwie minuty ale wywarła na mnie ogromne wrażenie.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.