PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685836}

Rękopisy nie płoną

Dast-Neveshtehaa Nemisoosand
6,8 464
oceny
6,8 10 1 464
Rękopisy nie płoną
powrót do forum filmu Rękopisy nie płoną

Polecam, dla samego realizmu i braku przerysowań, które występują w kinie za oceanu. Dawno nie widziałem filmu, który tak świetnie wyczerpał temat. Można byłoby się przyczepić, że niektóre sceny są za długie i mogłyby zostać skrócone ale w całości film ukazuje nam kraj, którego pewnie 99 proc z nas nie zna. Serdecznie Polecam.

ocenił(a) film na 6
Artur88Tupac

Potwierdzam i też polecam, chociaż nie każdemu - bardzo realistycznie jest pokazana przemoc tak fizyczna jak i psychiczna.
Mam trzy zastrzeżenia:
- wspomniane dłużyzny - jest naprawdę sporo scen zbyt długich (tzn. wiadomo o co chodzi, co twórcy chcieli powiedzieć, a scena dalej się ślamazarzy);
- nieszczególne zdjęcia;
- słaby dźwięk - wiele dźwięków brzmi dziwnie... mokro; np. obuty bohater chodząc po mieszkaniu generuje odgłos człapania w błotnistej kałuży, rozwiązywany sznurek mlaszcze.

ocenił(a) film na 8
juzef665

film ma niedoróbki techniczne, gdyż był kręcony w tajemnicy, a więc nieprofesjonalnie, a dłużyzna i sposób narracji to taki urok kina irańskiego, jak i pewna sztuczka mająca ukazać zwyczajność, powszedniość zła i uwypuklić sceny końcowe - powtarzam tu słowa pewnej mądrej głowy, które nieco rozświetliły i polepszyły mój odbiór filmu :).
historia wygląda tak: reżyser podpadł władzom i otrzymał zakaz pracy w zawodzie, więc skrzyknął ekipę i zrobił film nielegalnie. nawet na końcu jest dodane, że nie należy się spodziewać żadnych nazwisk, bo twórcy obawiają się represji. zresztą reżysera represjonowano tak czy inaczej, ale zdaje się wszystko się zakończyło w miarę pozytywnie. moim zdaniem, jak na takie warunki pracy efekt jest naprawdę świetny - pod względem technicznym mam na myśli.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Monstro

2/10 bo odpisałem

ocenił(a) film na 9
Monstro

Co ten film ma wspólnego z Arabami?

ocenił(a) film na 9
Monstro

Jak dla mnie to mieszkańcy Iranu są Persami, a nie Arabami

ocenił(a) film na 9
Plainview

A sam film bardzo dobry. Kolejny po Persepolis czy twórczości Farhadiego dowód ich potęgi w kinematografii.

użytkownik usunięty
Artur88Tupac

Byłem wczorej w kinie na tym filmie w kinie Femina w Warszawie, film nawet jak na niemiecko-irańską produkcję nie najgorszy, momentami lepszy odrobinę od ,,Jack Strong'' w reżyserii Władysława Pasikowskiego, ale ogólnie film słaby, nudny, dialogi słabe, dobre zdjęcia, fajny aktor (ten w skurze), nic specjalnego, daje 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones