PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629688}

Raid

Serbuan maut
7,0 28 029
ocen
7,0 10 1 28029
8,0 18
ocen krytyków
Raid
powrót do forum filmu Raid

Daję za nie 10/10, nie ma co. Film jest miejscami tak brutalny, że aż głowę wykręca, efekty bardzo dobre, sceny akcji genialnie zmontowane + świetna muzyka, jak na taki budżet (1mln dolarów!) to to jest Arcydzieło kina akcji. Oby więcej takich filmów, oby kiedyś nakręcili w Polsce coś takiego, bo twórcy Raidu udowodnili, że kasa wcale nie jest wyznacznikiem jakości filmu.

ronin29

Czepiasz się:P Ten film naprawdę trzymał się jeszcze kupy i nie zauważyłem tam jakoś, wielce bijących po oczach niedorzeczności. Na to czemu jadą tam bez wsparcia otrzymujemy odpowiedź w filmie, a kierowcy jak to kierowcy< chociaż ta scena też mnie trochę zdziwiła, ale pomińmy to>. W każdym razie, słyszałem o tym filmie trochę mieszanych rzeczy, między innymi, że właśnie brak w nim scenariusza i że przypomina grę komputerową. Nie do końca mogę się z tym zgodzić, scenariusz jest i jak na film kopany jest dobry/przyzwoity< nie oczekiwałem niczego wybitnego>. Za to siłą napędową jest tu przede wszystkim energia jaką z sobą niesie "Raid". Jestem pewien, że gdybym oglądał go w trochę innych warunkach, wyszedłbym oszołomiony. Tak jestem pod wielkim wrażeniem, bo montaż i realizacja to naprawdę wyższa półka i jest to tego typu obraz, którego poziom chciałoby się aby zachowywała większość produkcji jakimi karmią nas Amerykanie.

ocenił(a) film na 6
prostelinie

Momentami jest super, momentami nie da się oglądać. Sceny walki rzeczywiście robią wrażenie

ocenił(a) film na 9
0wner2

Jestem świeżo po obejrzeniu. Sceny akcji w filmie gniotą jajca. Film "przekozaczony" jak kolega wyżej napisał, krwawy i efektowny jak cholera, czyli taki jak lubię :)

ocenił(a) film na 6
0wner2

Jak sceny walki to po pierwsze - PROTECTOR i ONG-BAK 1 i 2!!!!!

ocenił(a) film na 6
Indrid_Cold_84

PROTECTOR tzn. "Tom yum goong" polski Obrońca.

0wner2

Kolejne wspaniałe arcydzieło w twoim chorym umyśle :).

neo_angin

W tym filmie chodziło tylko o efektowny rozpie*dol i kozackie sceny walk - dokładnie to film zawiera, wiec w swojej kategorii jest arcydziełem. Kolejne zobrazowanie twojego braku gustu :D

0wner2

Film mnie niczym nie porwał. Sceny walk super, fabuły brak praktycznie, w drugiej połowie sceny walk robią się coraz nudniejsze. Film niestety zaczyna przecierać granicę między grą video, a filmem w zły sposób. Nie brakuje mi dystansu do filmów, ale to nie porywa. I proszę cię nie używaj słowa arcydzieło bo jego znaczenie jest ci prawdopodobnie nieznane. I nie jestem 10-latkiem żeby dawać 10/10 bo w filmie jest fajny roz*ierdol.

neo_angin

Nie rozumiesz podstawowych zasad oceniania filmów - filmy ocenia się w swojej kategorii. W kategorii filmu akcji Raid jest arcydziełem, bo w filmie akcji (tym prawdziwym filmie akcji z krwi i kości jakie robiono kiedyś) chodzi tylko i wyłącznie o efektowny rozpie*dol, a walki w tym filmie są mega efektowne cały czas i nie nudzą aż do końca. Nie kazdy film któremu dałem 10/10 jest dla mnie arcydziełem. Za arcydzieła uważam np. Drive, Stalkera, Odyseję kosmiczną czy Watchmen i oczywiście, że takie filmy są dla mnie miliard razy lepsze niż Raid, ale to nie zmienia faktu, że wszystkie dostają ode mnie 10, bo spełniły wszystkie oczekiwania jakie w nich pokładałem. Pie*dole to że na filmwebie napisane jest przy ocenie 10 arcydzieło, ja daję 10 bo czuję, że film zasługuje w swojej kategorii na 10 i tyle. 10 nie jest dla mnie żadną niezwykłą oceną, filmy które naprawdę uważam za arcydzieła leżą u mnie na zupełnie innej półce jakościowej.

0wner2

Ten dla mnie w swojej kategorii nie zasługuje na 10 bo film akcji powinien być emocjonujący. Na 10 to może w tej kategorii zasługuje chociażby Szklana Pułapka, ale na tyle nie lubię tego filmu żeby mu dać. Dla mnie 10/10 coś znaczy i daje mu wyjątkowym dla siebie filmom, a nie co drugiemu byle jakiemu filmowi jak ty.

neo_angin

Szklana Pułapka jest najlepszym filmem w historii i zasługuje w pełni na 10. Ale ja od Raidu nie oczekiwałem niczego więcej niż efektownych walk kręconych w długich ujęciach, co jest dla mnie inspiracją. Dokładnie to dostałem więc walę dychę. Jak już mówiłem, dla mnie ocena 10 nic nie znaczy. Oceniam filmy na fw tylko dla siebie, by wiedzieć ile i co już obejrzałem, nie robię tego dla innych, bo gówno mnie obchodzi zdanie innych.

0wner2

Ja to robię dla siebie i dlatego dla mnie to film na 5. Wykonanie świetne, fabuła zerowa praktycznie, emocji mi nie przyniósł czyli 5.

neo_angin

Mi emocje przyniósł, wykonanie perfekcyjne, fabuły nie oczekiwałem czyli 10.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

o co ci chodzi,przeciez fabuła wcale nie była najgorsza,jak na film akcji...

aronn

Tu była jakaś fabuła? Rozrywka ma przynosić jakieś emocje, a ten film w sumie większych nie przynosi.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

nie,wcale fabuły nie było,może przysnąłeś?

aronn

Nie mówię że wcale, ale jest ona szczątkowa nawet jak na film akcji i przypomina grę video, a nie film.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Sa fajne dwa zaskakujace zwroty akcji:dwaj bracia i zdrada "starego"a to juz wystarczy....

aronn

Niektóre gry video przebijają rozbudowaniem to.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

zauważ że niektóre najnowsze gry video(nie gram) przebijają w ogóle większosć filmów pod wzgledem akcji,klimatu itd,pomijając oczywiście grę aktorów.

aronn

Ja gram sporo i faktycznie są takie. Niektóre już fabułą dostrajają się do najlepszych filmów. Chociażby "Heavy Rain".

ocenił(a) film na 8
neo_angin

no widzisz tak wiec twój argument był nietrafiony :P

aronn

Chodziło mi w sumie o typowe fpsy. Jednak "Heavy Rain" ma fabułę na poziomie najlepszych thrillerów.

neo_angin

NIE LUBISZ SZKLANEJ PUŁAPKI!!!!!!!????? Człowieku worek pokutny jak Jurand ze Spychowa i na Jasną Górę prosić o przebaczenie...

licho007

Nie lubię aż tak żeby dać 10! Dałem 8.

neo_angin

:) spox żart... Film rewelacja jeśli idzie o sceny walk.. generalnie polecam...

ocenił(a) film na 7
0wner2

Generalnie można się zżymać się, że to fabularny pustak, ale generalnie leję na to.
Dla mnie to jak powrót do epoki VHS, nawet w o wiele lepszym wydaniu, bo znacznie bardziej profesjonalnym. To, co ci goście tutaj wyczyniają to mistrzostwo świata ! Takie kino akcji to ja rozumiem i kupuję na pniu :)

ocenił(a) film na 8
0wner2

Za pierwszym razem jak oglądałem to raziła mnie masa rzeczy:
- 20 gości obstawia 15 piętrowy budynek? Ha, ha, ha, ha, ha, ha :D Trzeba nie mieć zielonego pojęcia o at by kupić tą ściemę.
- Dowódca nie zapytał się nawet o inne drużyny, a powinien przed akcją uzgodnić z nimi plan, a nie na hurra, "we'll see on the flip side" :P
- Pewne drobne błędy w cqb.
- Czarowanie w walce (ale z rzadka, generalnie choreografia jest BOSKA).
- Motyw z upadkiem (WIELCE przesadzony, nie kupuję tego).
- Dziki "Nie do ubicia" Pies.
- Motyw ze świetlówką (w rzeczywistości skruszyłaby się w ręce).
- Głupota starego.
- I jeszcze parę mniej znaczących.

Ale później i tak wracałem do filmu. Bo w dziedzinie walk to tylko Tony Jaa robi jeszcze coś podobnego, ale zadziwiające jest, że walki w Raid jakoś przyjemniej się ogląda od wyczynów Tajlandczyka. Pomimo tego, że są znacznie bardziej przesadzone. Mówiąc delikatnie. Oczywiście zarzut dotyczy ostatniej sceny. Niby świetna, łamiąca stereotypy (dwóch dobrych vs. jeden zły), długa (5min30s), znakomicie przygotowana choreografia. Ale po obejrzeniu tej walki cały czas odzywa się z tyłu głowy takie dziwne wyrażenie: "A łyżka na to NIEMOŻLIWE".

Ale za to Raid nieustannie trzyma w napięciu, czego filmy Jaa już nie są w stanie wywrzeć na mnie (nie lubię słoni :P). To bezustanne uczucie zagrożenia jednak daje się we znaki.

ocenił(a) film na 7
peezel

Dopisałbym jeszcze brak większych sińców po finałowej walce. Kilka razy po mordach to się jednak zdołali uderzyć.
W kwestii świetlówki, to mogła być w otulinie z tworzywa sztucznego i jako taka bardziej wytrzymała. Ale to tylko mój domysł i tak naprawdę nie wiem jaką mają wytrzymałość.

ocenił(a) film na 8
0wner2

Jak dla mnie ONK BAK jak na razie jest numerem 1 pod względem choreografii walk i odpowiedniego pod to ustawienia kamery.

ocenił(a) film na 8
0wner2

http://www.filmweb.pl/film/Raid-2011-629688/discussion/preview+sequela+the+raid! ,2006524 preview sequela the raid

ocenił(a) film na 9
0wner2

podpisuje sie pod tym :) sceny walki genialne. ale wolałbym żeby polacy nie kręcili czegoś podobnego. kiedyś chcieli nakręcić film podobny do kac vegas i... wyszło jak wyszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones