PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3909}

Rendez-vous ze śmiercią

Appointment with Death
6,9 964
oceny
6,9 10 1 964
Rendez vous ze śmiercią
powrót do forum filmu Rendez-vous ze śmiercią

Kilka wersji

ocenił(a) film na 5

Nie jestem super znawcą filmowych wcieleń Herculesa Poirot, ale w tym akurat przypadku wiadomo, że było ich przynajmniej dwa. To znaczy "Rande-vous" ze śmiercią, wpierw został sfilmowany przez Amerykanów (w 1988) jako film pełnometrażowy, a całkiem niedawno ukazała się nowa wersja tej zagadki, który był jednym z odcinków serialowego cyklu o Herculesie Poirot.
Jak dotychczas każda wersja jest inna, a co najważniejsze wszystkie różnią się od książkowego pierwowzoru. Czy to dobrze, czy źle tego nie wiem. To znaczy znając opowiadanie automatycznie szuka się punktów spólnych i ewentualnych różnic. W tym przypadku nie wypada to najgorzej (nie było takiego przegięcia jak w tej wersji z 2010 r.), choć moim zdaniem wprowadzone "innowacje" nie wniosły niczego ciekawego (ani nowego) do kryminalnej fabuły.
Film wart jest obejrzenia, ale nie oszukujmy się nie jest to najwyższych lotów kino. I jako takie należy go (moim zdaniem) ocenić jako średniaka, znacznie odstającego od innych filmowych adaptacji powieści Agaty Christie.

srick.pl


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

ocenił(a) film na 5
kotbury

Z pewnością ty chwalisz się w sieci z bycia prostackim chamidłem.
Powodzenia w tej roli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones