PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=287740}
7,0 3 238
ocen
7,0 10 1 3238
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance

Film mnie zawiódł. To, że kręcony był oryginalną metodą nie wystarczy. Wiem, że aby być "na poziomie" należy zachwycać się tą produkcją bo inaczej "nie wypada". Ja jednak nic na to nie poradzę, że w moim odczuciu film jest po prostu słaby. Scenariusz najzwyklejszy w świecie, który nie trzyma się kupy (no bo np. dlaczego Ilona nie "dostała kulki" od razu?) i jest zwykłą kryminalną zagadką jakich wiele (w co drugim serialiku sensacyjnym). Nie będę więc robił z siebie snoba i szpanował "jaki to oryginalny film oglądałem" tylko powiem wprost: Film słaby, zdecydowanie poniżej oczekiwań. Gdyby nie był kręcony metodą animacji, a grali by w nim normalni aktorzy i gdyby nie był tak rozreklamowany, to przeszedł by bez echa i bez zachwytów większości snobów. Oczywiście nie chcę urazić tu tych, którym film napradę "od serca" podobał się (bo i tacy są na pewno), ale myślę, że i zwolennicy tej produkcji przyznają mi rację, że duża część osób, która zachwyca się omawianym filmem to zwykli szpanerzy. Sądze zaś, że szerze zachwyconych tym filmem jest niewielu.

ocenił(a) film na 9
stasiuvino

Ja jestem szczerze zachwycony (moja ocena 9/10) ,mogę być i snobem,mam to gdzieś.To wyłącznie problem tych którym się film nie podobał...

ocenił(a) film na 6
hellboyjr

"Blade Runner odwiedza Sin City" ot i cała recenzja tego filmu. Jednak mało jest Blade Runnera, dużo (wizualnie) z sin city. Dla mnie 7/10, ale naciągnięte-doceniam wkład pracy grafików komputerowych.

ocenił(a) film na 7
Muszrom

"Scenariusz najzwyklejszy w świecie, który nie trzyma się kupy (no bo np. dlaczego Ilona nie "dostała kulki" od razu?)"

A czemu niby miałaby dostać?

"Gdyby nie był kręcony metodą animacji, a grali by w nim normalni aktorzy i gdyby nie był tak rozreklamowany, to przeszedł by bez echa i bez zachwytów większości snobów. "

No jasne. Gdyby nie to, to na pewno by tak nie było. Szkoda tylko, że takie dupne argumenty mozna wysunąć nawet przeciwko najwybitniejszym dziełom kina. (bo gdyby np. "W locie nad kukułczym gniazdem" nie grał Nickolson, to bla bla bla...)


"Oczywiście nie chcę urazić tu tych, którym film napradę "od serca" podobał się (bo i tacy są na pewno), ale myślę, że i zwolennicy tej produkcji przyznają mi rację, że duża część osób, która zachwyca się omawianym filmem to zwykli szpanerzy. Sądze zaś, że szerze zachwyconych tym filmem jest niewielu."

Jw. To samo można powiedzieć o dowolnym filmie i jego miłośnikach :P

ocenił(a) film na 10
stasiuvino

Proszę państwa tu doskonale widzimy, że od czasów impresjonistów dobra sztukę można poznać po tym, że nie ma uznania kretynów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones