PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234993}

Republika Użycka

Užička Republika
6,2 78
ocen
6,2 10 1 78
Republika Użycka
powrót do forum filmu Republika Użycka

a polityczne sympaie w tym przypadku nie maja zadnego znaczenia bo walczyli w obronie swojego narodu moze czetnikow ukazali w zlym swietle ale duzo nie naklamali
czekam o jakis konkretny film o ustaszach ktorzy mordowali serbow ale i przy okazji zydow duzo sprawniej niz sami niemcy - moze od nich sie troche nauczyli i przyspieszyli eksterminacje?
niby horwaci walczyli o niepodleglosc ale zabic w ciagu kilku lat prawie 1 mil serbow to chyba przesada nawet ruscy polakow tyle nie wymordowali przez 70 lat a hitlerowi nie liczac frontu tez sie nie udalo

ocenił(a) film na 7
tomek_66

Dobry film. Ale nie podobało mi się to jak zakończono wątek dowódcy Czetników Kosty Baraca. Zginął, ale nie wiem jak interpretować scenę jego śmierci? Czy chciał podać Niemcom fałszywe pozycje partyzantów?.....Było mi go trochę żal. Było widać, że gość to patriota i że ma wątpliwości, czy to co robią Czetnicy jest słuszne. Myślę, że lepszym posunięciem było by, pokazanie go jako "nawróconego grzesznika". Który w końcu zrozumiał że stoi po niewłaściwej stronie i na koniec ucieka do partyzantów. A ci przyjmują go jak swojego. I na koniec Barac walczy wspólnie z nowymi towarzyszami przeciwko Niemcom i zdrajcom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones