PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=517573}
6,6 76 752
oceny
6,6 10 1 76752
6,1 7
ocen krytyków
Riddick
powrót do forum filmu Riddick

nareszcie sci-fi

użytkownik usunięty

Po Kronikach Riddick'a będących nadętym "czymś ala sci-fi-fantasy" z potężnymi władcami imperium i niewidzialnymi kobietami seria powraca do klimatów z Pitch Black, czyli "czystego" science-fiction z technologicznymi zabawkami i pojazdami, extraterrestialnymi krajobrazami i ciekawie zamodelowanymi bestiami będącymi hybrydą velico-raptora i skorpiona. Miło widzieć, że po Obcym i Predatorze, ktoś nadal tworzy klasyczne science-fiction bez gromad pociesznych stworów typu mistrz Yoda, górnolotnych władców imperiów, tajemnej mocy, magii, ale także bez gmatwania podróżami w czasie czy podłączania się do VR. Tak, Riddick 3 jest takim właśnie dziełem - klasycznym sci-fi utrzymanym w głównych nurtach gatunku bez okraszania baśniowością, żeby nie powiedzieć "bajkowością". I świetnie sobie radzi z efektami, klimatem, a nawet scenariuszem, choć nie jest on zbyt wymyślny, ale nie jest też tak banalnie szablonowy. Jest to niezły kąsek dla fanów klasycznego science-fiction zwłaszcza w epoce kiedy mentalna dzieciarnia zalewa kino magią, gadającymi drzewami i komiksowymi kozakami w stylu Hulk'ów, Batman'ów, Ironman'ów czy Avengers'ów.

ocenił(a) film na 5

Powrót do korzeni jest spoko o ile mamy doczynienia z czymś godnym pierwowzoru. Niestety w tym przypadku mamy Remake Pith Black, tyle że z gorszą fabułą i fatalnymi, upośledzonymi dialogami na poziomie gimnazjum. Gra aktorska Vina też nie zadziwia, widać, że zapomniał jak to jest być Riddickiem;/. Nie wiem czego zwykle Oczekujesz od serii, bo ja rozwoju. Tutaj zauważam jedynie uwstecznienie. Po kronikach miałem ogromne nadzieje, nie na to, że zaczną niszczyć galaktyki ale na coś nowego. Zawiodłem się, co nie znaczy, że nie obejżałem Riddica już 3-4 razy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones