PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657675}

Rio 2

6,6 24 421
ocen
6,6 10 1 24421
6,2 5
ocen krytyków
Rio 2
powrót do forum filmu Rio 2

Tak było z Królem Lwem, Mulan, Pocahontas i z wieloma innymi filmami, nie tylko animowanymi, które w ciągu swojego niespełna jedenastoletniego życia zdążyłam obejrzeć. 'Rio' jest jednym z takich właśnie filmów.
Pierwsza część była świetna, bez kitu. Może nie aż tak dobra jak Mustang z Dzikiej doliny HTTYD czy ROTG które bądź co bądź zawsze będą moim numerem jeden, na liście filmów animowanych, ale to zupełnie inna liga. Film był miejscami wzruszający, miejscami śmieszny. Może "śmieszny" to nie właściwe określenie. Uznajmy, że zabawny. Tak, zabawny. Dodatkowo śliczna, kolorowa grafika, oraz całkiem dobry soundtrack. No i fabuła trzymała w napięciu. A teraz? Klapa, kochani, klapa. Jedyne, co trzymało w miarę poziom "jedynki", to owa muzyka i zdjęcia. Nie wiem, dlaczego, ale nie przepadam, gdy główni bohaterowie w kolejnych częściach mają dzieci. Wydaje mi się, ż eprzez to "dziadzieją", ale nie do tego dążę. Scenariusz był naprawdę nudny, przynajmniej jak dla mnie. Ot, taka historyjka bez polotu. W przeciwieństwie do pierwszej części ani mnie nie bawiła, ani nie wzruszała, nic. Podobał mi się wątek z Julią i tym jej kolegą z dzieciństwa (nie pamiętam imienia), miałam nadzieję, że coś z tego będzie, ale nie. No doobra, to w końcu film dla dzieci. W każdym razie - nie polecam. Bajka nie utrzymała klimatu. A szkoda. Niedługo zamierzam wybrać się na drugą część HTTYD. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.


Mam wrażenie, że robie się powoli "za stara" na animacje ;___;

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

http://www.filmweb.pl/film/Auta+2-2011-478475/discussion/Niekt%C3%B3re+kontynuac je,2390020

Wiedziałem że mam małe deja vu czytając to ;_;

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

:) niestety Disney często tworzy nieudane kontynuacje. Blue Sky zresztą też, nie obrażając Ice Age.

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

To się akurat zgadza, moim zdaniem najlepsze kontynuacje ma DreamWorks, chociaż tutaj Shrek 3 i 4 było bardzo słabe.

A wracając do twojej wypowiedzi to ten kolega z dzieciństwa jak go nazwałaś to Roberto ;)

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Ooo, właśnie ;)
Jak dla mnie DW to obecnie najlepsza wytwórnia. Disney, odkąd połączył się z Pixar'em zszedł na psy.

użytkownik usunięty
Niko_equestrian

DreamWorksowi 2 części się udają (KFP 2, Shrek 2 i JWS 2 były nawet lepsze od jedynek), ale następne to masakra (Madagaskar 3 - 4/10, Shrek 3 - 5/10, ciekawe jak poradzą sobie Kung Fu Panda 3 i JWS 3 oraz Madagaskar 4). Spin-offy są nawet całkiem - całkiem (Pingwiny z Madagaskaru - 9/10, Kot w Butach - 7/10).

Disney od czasu "Rodzinki Robinsonów" nie zrobił nic dobrego. Może co najwyżej "Wielka Szóstka", film o porządnej fabule, ale nieudanej treści.
Pixar przy Autach 2 (6/10) i Toy Story 3 (7/10 - nic współnego z jedynką i dwójką, z których składało się moje dzieciństwo) zawiódł. Ciekawe, jak sobie poradzi z sequelami Nemo i Iniemamocnych.

Blue Sky wypuściło niewiele kontynuacji, więc trudno ocenić. Epoka Lodowcowa trzymała się nawet po 4 części. Będzie jeszcze piąta. Rio 2 zawaliło.

Jedyny sequel animacji Universala to "Minionki Rozrabiają". Były znacznie lepsze od pierwszej. Ciężko ocenić więc Universala w kwestii dwójek, trójek, czwórek itd.

użytkownik usunięty

Aktualizacja - Kung Fu Panda 3 jest rewelacyjna, teraz czekam na JWS 3 i sprawdzę, czy trzecie części trzymają poziom!

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

A tak w ogóle to jestem ciekaw ile masz lat bo napisałaś na końcu że jesteś za stara na animacje.

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Zależy na jakie ;)
Jedenaście.

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Kurde ja w tym roku kończę 16 i podejrzewam że będę oglądał tego typu filmy jeszcze bardzo długo ;)

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Ja również. Nie wiem dlaczego, ale do animacji, nie waże, czy technika komputerowa, czy rysunkowa, mam więcej serca.

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Ja też tak mam co do niektórych filmów, moim zdaniem dwójka też jest słabsza od jedynki jednak nie mógłbym dać niższej oceny niż 10 bo czuję do tego filmu dosyć duży sentyment.

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Też tak czasami mam, chociażby ze "Skazanym na Bluesa", mimo,że bardziej brałam pod uwagę sam fakt, że to Dżem, a nie wykonanie filmu.

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Tak przy okazji to jak ci się podobała muzyka w "Rio 2"? Bo to mnie bardzo ciekawi bo faktem jest że soundtracki z obydwu filmów stoją na wysokim poziomie ale chętnie bym przeczytał opinię zwykłego użytkownika.

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Przyznam, że nie gustuję w takich gatunkach, chociaż poziom faktycznie bardzo wysoki

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Bo to kilmat typowo Brazylijski i jestem wdzięczy Sergio Mendesowi bo dzięki jedynce polubiłem ten typowo latynowski klimat ;)

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Ja wolę rock ;)

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Ja też wolę rocka ale chodzi mi o to że dzięki temu filmowi zacząłem przykuwać dużą uwagę do muzyki w animacjach.

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Ja staram się tak robić od czasu klasyka - Króla Lwa.

ocenił(a) film na 5
Niko_equestrian

Bo Król Lew to w pewnym sensie musical tak jak Muppety(zachowując oczywiście różnicę poziomu obu filmów) więc muzyka w tych filmach jest dosyć istotna.

ocenił(a) film na 5
maladzonaga

Owszem :)

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Bah. W "Królu lwie" na muzykę się uwagi nie zwracało tak jak tu, w strasznie kolorowej animacji, gdzie muzyka najbardziej komponuje się z obrazem i powstaje efekt świetnego soundtracku, bo pasuje do nastroju. Jednak i tak uważam że pierwsza część lepsza =p

Niko_equestrian

No to padłem, 11 lat i za stara na animacje xD

Rysiu11

Bardziej przeraża fakt, że Internet jest zdominowany przez 10-17 latków, którzy poziomem erudycji i znawstwa próbują wyprzedzić nie jednego dorosłego.

Do tego nudzą ich bajki a oglądają Grę o Tron, która jest 18+

Jako niemalże 30 latek muszę powiedzieć, że to przykre. Społeczeństwo pozbywa się dzieciństwa na rzecz czego? Wirtualnego życia w sieci? Facebooków i dyskusji na portalach obleganych przez dzieci?

Normalnie nic bym nie pisał ale przeraziło mnie to 11 lat....

Lailonn

Dobrze prawisz ;) Mi nie przeszkadza 11 lat czy 50 lat. Po prostu rozśmieszyło mnie to że jedenastoletnia dziewczyna piszę, że jest za stara na animacje :D
"Do tego nudzą ich bajki a oglądają Grę o Tron, która jest 18+ " - no i trafiłeś w 10. Teraz powinno się zadać pytanie czemu się tak dzieje.

ocenił(a) film na 5
Lailonn

Pisząc powyższą wypowiedź nie miałam na myśli robienia z siebie dorosłego. Chodziło mi o to, że filmy animowane ostatnich lat są na poziomie dużo młodszych dzieci. Każdy oglądany przeze mnie film mający premierę w latach 2012-2014 był.. O niczym tak naprawdę. Poziom animacji zwyczajnie spada. Kiedyś były dla wszystkich. Nieważne, czy pięć, jedenaście czy trzydzieści lat.

Niko_equestrian

Skończyły się po prostu motywy, które można dorzucać do bajki aby zadowolić starszego odbiorcę. Wracamy do podstaw gatunku jak kiedyś z kopciuszkiem etc.

Bajka ma mieć pozytywny morał dla dzieci i tyle. Jak ma w sobie coś ekstra dla starszych - super.

ocenił(a) film na 9
Lailonn

Po prostu animacje są inne. Świat idzie do przodu a bajki razem z nim! Widac ogromną różnicę między starszymi produkcjami a tymi,które wychodzą teraz. Ale i te starsze i nowe mają w sobie dużo pozytywnych cech! Poza tym samo to jak są teraz tworzone, to jest coś pięknego! Teraz bajki są o wiele bardziej żywiołowe i o wiele więcej się dzieje ale dzieciaki tego wymagają. Ja jestem rocznik 91 i uwielbiam zarówno stare produkcje,jak i doceniam nowe. Jak ktoś nie przepada za animacjami zawsze czegoś się doczepi....

ocenił(a) film na 9
Niko_equestrian

To nie wiem co Ty za animacje oglądałaś....ale ok każdy może mieć swoje zdanie o gustach się nie dyskutuje ;)

użytkownik usunięty
Niko_equestrian

"Może nie aż tak dobra jak Mustang z Dzikiej doliny HTTYD czy ROTG" - Mustang jest proamerykańskim ścierwem, Jak wytresować smoka skaza na Dreamworks, nie wiem dlaczego tak to ludzie uwielbiają, a Rise Of The Guardians to nudnawa historia o niczym.

ocenił(a) film na 5

Nie zgadzam się ani trochę z tym co napisałeś. JWS to bardzo dobrze zrobiona historia o zakazanej przyjaźni, świetna fabuła i ogólnie rzecz biorąc nie jest nastawiona na tępy humor jak dużą część współczesnych animacji.
ROTG trochę przypomina mi baśń, głównie ze względu na postaci i całą otoczkę i sens filmu.

Moim zdaniem DreamWorks nie ma słabych filmów, są czasami wyjątki ale jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę.

ocenił(a) film na 6

Mustang jest zaje*tym filmem o potrzebie wolnosci. o sile i checi tego uczucia drzemiacej w kazdym z nas.

ocenił(a) film na 6

jedyne z czym się zgadzam to opinia o mustangu :)

ocenił(a) film na 9
Niko_equestrian

Mi sie podobało ! I wcale nie uważam,że to nieudana kontynuacja ! Jak zwykle czepianie się ! ;/

ocenił(a) film na 5
LoveWordplay

Hejej, każdy ma prawo do swojego zdania.

ocenił(a) film na 9
Niko_equestrian

Owszem,napisałam to wyżej :P

ocenił(a) film na 5
LoveWordplay

Nie jest zwykłe czepianie się. Jest wiele powodów aby stwierdzić że kontynuacja nie umywa się do jedynki. No ale prawda, każdy ma prawo do swojego zdania ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones