PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430661}
6,9 124 700
ocen
6,9 10 1 124700
5,6 19
ocen krytyków
Robin Hood
powrót do forum filmu Robin Hood

w pierwszych scenach filmu Lady Marion i jej syn giną z rąk żołnierzy króla Jana, leśne schronienie płonie, banda idzie w rozsypkę Robin przybywa za późno, może już tylko pocałować stopy zmarłej żony. Ścigany prze rycerstwo Anglii ucieka do Hiszpanii. Walczy z Maurami na półwyspie Iberyjskim.Bierze udział w wyzwoleniu Calatravy, a następnie wsławia się w bitwie pod Los Navas de Tolosa. Zdobywając przyjaźń Alfonsa VII zostaje wysłany jako poseł na dwór angielski. Jego kompanem zostaje nawrócony na chrześcijaństwo czarnoskóry saracen Azim Juba( w tej roli Djimon Hounsou). W hiszpańskim pośle Król Jan poznaje swego dawnego przeciwnika Robina Longstride'a, nie może go jednak zgładzić gdyż chroni go immunitet. Robin zyskuje sobie coraz większą popularność wśród ludu zwyciężając w wielu turniejach rycerskich, przez mieszkańców Brytanii zwany jest po prostu Hiszpanem. Jednocześnie w Anglii buntują się baronowie gdyż Jan nie przestrzega praw zawartych w wielkiej karcie swobód. Najaktywniejszy z baronów Grakchus Fitzpatrick( w tej roli Derek Jacobi) kontaktuje się z Robinem, razem obmyślają plan obalenia tyrana. Robin chce ofiarować koronę swemu przyjacielowi Alfonsowi VII ten jednak rychło umiera. Tymczasem aresztowany zostaje Baron Fitzpatrick, Hood rozumie, że nie można dłużej zwlekać, rozpoczyna się powstanie. Robin i buntownicy po serii zakończonych różnym rezultatem potyczek chronią się w zamku Rochester. Jan bez Ziemi przystępuje do oblężenia, w czasie jednego ze szturmów dochodzi do pojedynku między Robinem a królem. Longdtride zabija tyrana, ale sam zostaje raniony strzałą. Kona nakazując baronowi Fitzpatrickowi wprowadzenie republiki proletariatu w której lud pracujący miast i wsi będzie żył dostatnio i spokojnie.

bagrov

link or it never happened

ocenił(a) film na 4
bagrov

Dlaczego sie boje, ze tak wlasnie bedzie? o.O

ocenił(a) film na 8
Hafija

jak dla mnie coś za dużo osobistych nawiązań do Gladiatora- zabita żona i syn (?- w ogóle to skąd on by się pojawił) i końcówka też podobna... jakoś w to nie wierzę, sam Russell Crowe mówił w Cannes, że nie wiadomo jeszcze czy będzie II część.

agata_3103

jak to nie będzie kontynuacji? ta przygoda musi trwać!

ocenił(a) film na 7
agata_3103

skąd się biorą i jak się pojawiają dzieci..? jest na to parę hipotez:)

bagrov

...a całość zrobi (wyreżyseruje?) James Cameron w 3D..i być może Robinowi towarzyszyć będą zielone na pyskach elfy, albo coś w tym gatunku ;-)))

dozwoloneznaki

ano tak, racja nie napisałem ze na koniec za pomocą inteligentnego drzewa przeniosą duszę Robina w 2.5 metrową niebieską istotę. Mają być jeszcze dodane jakieś wątki aby usatysfakcjonować mniejszości seksualne, narodowe i etniczne ale to na razie tajemnica.

ocenił(a) film na 2
bagrov

Żeby, ale jakoś czuję że za mało jeszcze cierpienia w pierwszej części, jakby tak jeszcze złapał jakąś nieuleczalną chorobę, albo ktoś zaoferował mu gdzieś tron, etc.

ocenił(a) film na 7
bagrov

Wspaniały komentarz:) wspaniały scenariusz:) popłakałam się ze śmiechu, kiedy dodałeś wątek z Avatara:) Dziękuję!!!!

nan_s

cała przyjemność po mojej stronie.






bagrov

Genialne. Super się ubawiłam. Dzięki za to;)

shizonek

Bóg zapłać za dobre słowo. FILM AND FILM AGAIN. UNTIL ROBIN BECOME MAXIMUS!!

bagrov

Zacznie się od napisu, że "Były to mroczne czasy, gdy lud cierpiał biedę i
wyzysk od tyranów".

użytkownik usunięty
bagrov

Jak to dobrze, że na tym forum można jeszcze znaleźć ludzi z poczuciem humoru. Dzięki za scenariusz - gdyby nakręcili coś takiego, chętnie bym się wybrał do kina. Może wyślij to do Kevina Smitha? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones