PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557881}

Rodzina

En familie
6,5 822
oceny
6,5 10 1 822
Rodzina
powrót do forum filmu Rodzina

świetny

ocenił(a) film na 9

Film świetny aczkolwiek nie dla każdego. Porusza problem wyborów, decyzji na różnych płaszczyznach. Psychologicznie wieloaspektowy scenariusz jest rewelacyjnym studium ludzkich zachowań. Dodatkowym atutem jest b. dobre aktorstwo i muzyka, choć "skąpa", ale fantastyczna.

ocenił(a) film na 10
abeks_filmweb

Dodałabym, że poza poza "wyborami i decyzjami na różnych płaszczyznach", skupia się na wartości rodziny samej w sobie. Schemat jest prosty: rodzinny dramat zawsze ciągnie za sobą jakieś niesnaski, prowokuje kłótnie. Dla mnie w filmie Christensen rewelacyjne jest to, że mimo tego... miłość nie znika. Rodzina pozostaje rodziną.
Powiedziałabym, że reżyserka wyszła z tego samego pkt. wyjścia, co Szumowska w "33 scenach z życia", ale nie zatrzymała się tylko poszła dalej, a nawet znacznie dalej.
No i jeszcze ta muzyka, fakt) Od radości, przez ból, po nadzieję na radość. Po prostu rewelacja.

katarzyna_is_szewczyk

Nieprawda. Dramat w rodzinie nie zawsze powoduje kłótnie! Dla mnie ta rodzina w ogóle nie była rodziną tylko bandą egoistów. Jedyne osoby, które liczyły się z ojcem to dwie córki - najmłodsza i odrzucona. Film mnie niezwykle zasmucił. Gra świetna.

abeks_filmweb

> Dodatkowym atutem jest b. dobre aktorstwo i muzyka, choć "skąpa", ale fantastyczna.

Amen :) Skandynawskie kino w dobrej formie.

ocenił(a) film na 8
abeks_filmweb

dossssskonałe, kino dokładnie takie jak lubię....polecam.

ocenił(a) film na 8
abeks_filmweb

Zwykle śmieszą mnie lub irytują teksty "że to kino nie dla każdego", ale tu to akurat prawda.
Ten film wymaga dojrzałości lub zetknięcia się ze śmiercią, a pozostałym widzom może się dłużyć.
Wymaganie by film o takiej tematyce miał szybsze tempo a la MTV świadczy o tym, że się jeszcze nie dorosło do takiej tematyki.
Film wielowymiarowy, sporo w nim smaczków do wychwycenia i wiele możliwych interpretacji, co świadczy o jego klasie.
Moją uwagę zwrócił chłód emocjonalny wiejący z ekranu, nie wiem świadomy czy nie, ale dzięki niemu śledziłem film z dystansu, z zewnątrz.

Chris_Sharma

zgadzam się z każdym zdaniem

ocenił(a) film na 6
abeks_filmweb

Nudny, dłużący się i mówiący o niczym.

ocenił(a) film na 8
Niskobudzetowy

Gwiezdne Wojny 10/10?
Szkoda czasu na odpisywanie.

ocenił(a) film na 6
Chris_Sharma

:) Pozdrawiam. Xmenów i Batmana też wysoko cenię!

ocenił(a) film na 4
Chris_Sharma

Jak można się tak poniżyć by wytykać komuś, ze Gwiezdne Wojny, które są klasyka filmów sci-fi i uważane za najlepsze w historii kina, ocenił na 10?
Dawno nie widziałem głupszego komentarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones