PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6460}

Rodzinny interes

Family Business
6,3 2 791
ocen
6,3 10 1 2791
Rodzinny interes
powrót do forum filmu Rodzinny interes

warto

ocenił(a) film na 9

Po tytuł najlepiej jest sięgnąć, gdy czujemy już przesyd superkasowymi hollywoodzkimi produkcjami, którymi bombardują nas ze wszystkich stron media. Oczywiście kasa nie zawsze równa się popularność i poziom filmu, ale coraz częściej producenci i reżyserzy kolejnych megaprodukcji o tym zapominają.

Wracając do 'Rodzinnego Interesu'. Znacznym (i chyba głównym) plusem filmu jest niezaprzeczalnie doborowa obsada: sam Connery samym nazwiskiem przyciąga tłumy do kin, a dodajmy do tego jeszcze Hoffmana i młodocianego (aż trudno uwierzyć) Broderica... Mieszanka wybuchowa i pociągająca.

Po drugie: film urzeka swoją lekkością i nieprzeciętnym humorem ('Co się stało?' 'Przewrócił się' :)). Poza tym sam pomysł: rodzinki o 'lepkich palcach' i 'złodziejskich genów' był strzałem w dziesiątkę. Connery ze swoim komizmem wesołego staruszka, Hoffman z deprymującą ostożnością, no i Broderic - powiew świeżości 23-letniego młodzika sprawia, że filmem zainteresuje się także to młodsze pokolenie (jak ja na przykład :)).

Słowem film warty degustacji, zwłaszcza dla tych, którzy przyzwyczajeni są do produkcji rzędu 2001-2003 rok. Miłe zaskoczenie murowane.

Raptorka

Jakby postawić ten film obok produkcji rzędu 2012-2015, to wydaje mi się, że tamte mogłyby mu do pięt nie dorastać. Opis brzmi całkiem ciekawie, a film powstał wtedy, kiedy komedie były jeszcze zabawne i na poziomie, toteż może się skuszę i obejrzę.

ocenił(a) film na 8
Raptorka

Pełna zgoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones