PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114904}

Rozpustnik

The Libertine
6,9 27 752
oceny
6,9 10 1 27752
5,6 5
ocen krytyków
Rozpustnik
powrót do forum filmu Rozpustnik

Ogarnia ktoś może, dlaczego Johnny zdecydował się na oszpecenie własnej osoby? Z tego, co pamiętam, była tam jedna krótka scena, w której Rochester kąpie się w jakiejś ogromnej beczce z rtęcią, po tym zdarzeniu staje się brzydki? Jak dla mnie gest ten w ogóle nie pasuje do narcystycznego, zadufanego w sobie hrabiego, nie sądzicie? Trochę naciągany ten wątek moim zdaniem.

BastradPL

On się nie oszpecił. Zmarł na syfilis czyli kiłę. Kąpał się w rtęci, ponieważ w tamtych czasach w taki sposób ją leczono. Miał typowe objawy tej choroby: wrodzy na twarzy, wybroczyny, a później zaczął rozpadać mu się nos.

ocenił(a) film na 6
KaHaPrzezSamoH

Ok, czyli po prostu dopadła go choroba. Dzięki za informacje, ten wątek jakoś mi utknął podczas seansu, no ale teraz jest wszystko jasne. :)

BastradPL

Dokładnie tak. Dopadło go te wstrętne choróbsko.Chorował od czasu gdy powiedział: "Walikiju coś zatruwa moje wnętrzności" a później to już tylko sikał pod siebie :P Cieszę się, że pomogłam :)

ocenił(a) film na 9
KaHaPrzezSamoH

Tak to już jest jak sie bzyka co popadnie:D

panciowojcik

Słuszna uwaga :P

ocenił(a) film na 8
KaHaPrzezSamoH

Alternatywną metodą na syfilis miały być suszone śliwki. Podobno w elżbietańskiej Anglii (XVI-XVII w.) przybytek rozpusty można było rozpoznać po panach konsumujących ten owoc w ilościach hurtowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones