PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431006}

Ruiny

The Ruins
5,2 25 383
oceny
5,2 10 1 25383
Ruiny
powrót do forum filmu Ruiny

Książka jest dobra. Film też jest dobry, ale słabszy.
Psychologia postaci, w książce bardzo mocno zarysowana i w 75% nadająca jej smaku, w filmie jest zupełnie pominięta.
Przeinaczenia: po co reżyser pozamieniał role? Jaki to miało sens? Chciał zaznaczyć swój udział? Pokazać jaką ma fantazję? Jeśli tak, to mu się nie udało.
Biorąc pod uwagę, że film jest ekranizacją, a nie adaptacją (bo oficjalnie tak właśnie jest) "Ruiny" wypadają blado, choć nie jest aż tak źle.
Ogólna oś fabularna jest zachowana, klimat też jest, nawet aktorstwo ujdzie.
W sumie... 6/10

Lukas_Art

nie trawię osób, które zawsze chcą zabłysnąć opowiastką jaka to książka wspaniała a film nie. Nawet ekranizowany Hrabia Monte Christo nigdy nie odzwierciedlał książkowej wersji - bo książka to zawsze własna wyobraźnia a film to wyobraźnia reżysera lub scenarzysty więc po co porównywać - chyba tylko aby okazać że czytało się książkę - no brawo, tylko po co to opisywać ??

ocenił(a) film na 6
qasz666_qwerq

Jeśli Twoim zdaniem przyznanie się do przeczytania 'Ruin' jest formą zabłyśnięcia, to musisz mieć kiepskie poczucie gustu literackiego.
Gdybym chciał błysnąć, to wypowiedziałbym się na forum 'Diuny', a nie tutaj. Poza tym gdzie ja napisałem, że książka jest wspaniała. Napisałem, że jest dobra – w dodatku wyłącznie jako horror przygodowy.

ocenił(a) film na 7
Lukas_Art

Widać dla kolegi przeczytanie jakiejkolwiek książki to już powód do dumy. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
ja0lek

Przeczytałem ponad 400 książek i to w dużej mniejszości beletrystykę. Również odniosłem zażenowanie wspominką o książce, która jest jeszcze gorsza od filmu (jak 80% takich samych przypadków) Gloryfikowanie i promowanie czytania jest równie żałosne (jeśli nie bardziej) Niż potępianie. Ale osoba która swój mózg zostawiła na zakurzonej półce wśród książek, raczej tego nie pojmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones