Justin y la espada del valor

1 godz. 30 min.
6,2 7 926
ocen
6,2 10 7926
1 964
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":2}
{"type":"film","id":635582,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Justin+y+la+espada+del+valor-2013-635582/tv","text":"W TV"}]}

Przezabawna i pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem, a także o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem. Rysiek od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. Wkrótce udowodni światu, że wszystkie Ryśki to fajne wojaki, zwłaszcza gdy mają u boku zawadiackie gadziny jak krokodyl Gustaw z kompleksem smoka.

opis dystrybutora kino

Justin (Freddie Highmore) mieszka w królestwie, którym rządzą biurokraci a rycerze odeszli do lamusa. Chłopiec chce być rycerzem, jednak jego ojciec, Reginald (Alfred Molina), główny radca prawny Królowej (Olivia Williams) ma inne zamiary wobec syna. Potrzebując czyjejś porady, Justin odwiedza swoją babcię (Julie Walters). Kobieta opowiada mu historię jego dziadka, sir Rolanda, który był najbardziej szlachetnym rycerzem w królestwie i obrońcą Króla do czasu, gdy obaj nie zostali zdradzeni i zabici przez sir Heraclia (Mark Strong). Wbrew woli ojca Justin ucieka, aby spełnić swoje marzenie i zostać rycerzem.

AtkAsienka
opis użytkownika