PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31492}

Rzeźnia nr 5

Slaughterhouse-Five
6,9 1 345
ocen
6,9 10 1 1345
Rzeźnia nr 5
powrót do forum filmu Rzeźnia nr 5

zakręcony jak słoik ;] Zainspirowany filmem przeczytałem książkę i nadal uważam, że to dobra ekranizacja -dlatego daję wysoka ocenę. Polecam obejrzeć najlepiej w TV, bo mi się mimo długich poszukiwań NIE UDAŁO znaleźć wersji takiej by z pasującym tekstem(pl) lub polskim lektorem można było sobie obejrzeć.
Motywy w filmie i totalny absurd działań człowieka w czasie wojny pasują idealnie do konwencji Sci-fi. Szkoda, że Rzeźnia nr5 jest jedynym tego typu dziełem, bo temat sci-fi wpleciony w historię XX wieku jest jak dla mnie niewyczerpany. :D

PS. Wersja angielska (oryginalna) jest dość dostępna na różnych P2P jak ktoś sobie dobrze radzi z angielskim to bez problemu można obejrzeć :)

KREATOR

Nie kumam Twojego zaskoczenia, to znaczy, ze im starszy film tym mniejsze prawdopodobienstwo ze moze byc dobry? ;)

Yoshimura

Hehe większość współczesnej młodzieży (i nie tylko) właśnie takie (a nie inne) ma podejście, tak więc ja się nie dziwię, że takie rzeczy chłopak gada :P

KREATOR

WIELCE ZASKOCZONY, ŻE W LATACH 70tych TAKIE DOBRE FILMY KRĘCILI...

Młody to zaskoczony, nie ma sie co dziwować.

ocenił(a) film na 9
KREATOR

krecili 100 jak nie wiecej razy lepsze filmy niz teraz

Marika_8

Z tym stwierdzeniem sie akurat nie zgodze, w kazdej dekadzie powstalo cos wyjatkowego.

Yoshimura

Zgadzam się, że w każdej epoce nakręcono kilka wspaniałych filmów, ale to w latach 70. powstały takie hity jak: Taksówkarz, Lot nad kukułczym gniazdem, Dawno temu w Ameryce, Ojciec chrzestny i wiele, wiele innych

NickError

"Dawno temu w Ameryce" - lata 80-te, jeśli chodzi o ścisłość, ale klimatem chyba rzeczywiście mu bliżej to wcześniejszej dekady.

gunnar_3

Fakt.
Ale klimat pewnie stąd, że film powstawał przez 10 lat, a więc jeszcze w latach 70. ;)

KREATOR

Witam , gdzie można obejrzeć online.
Jest ten film w necie ale niestety z lektorem
A ja chcę obejrzeć online z napisami !
Dzia z góry .

ocenił(a) film na 7
KREATOR

Najwięcej filmów z najwyżej cenionych w historii, powiedzmy Top 500-700 pochodzi z okresu 1950-1990.
To wtedy tworzył między innymi Bergman, Fellini, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick i inni wielcy reżyserzy.
Sporo dobrego kina też jest z lat 1920-1950, ale ten okres przegrywa jednak z nowościami 1990-2015

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones