PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1144}
6,0 16 031
ocen
6,0 10 1 16031
4,6 8
ocen krytyków
Słodko gorzki
powrót do forum filmu Słodko gorzki

Doceniłem go za trzecim podejściem. Świetny , no i pokazuje jak różna od nas byla ówczesna
młodzież , malo powszechny NET służył im bardzo dobrze. Ostatnie pokolenie kontaktując sie stale
face2face. Ciekawie tez wypada ich zachowanie , każdy z własnym zdaniem i silna osobowością.
Ludzie odważni i wierzący bez najmniejszych obaw w słuszność swoich poczynań. Zero asekuracji
, wszystko na aferę. Bardzo dobra rola czwórki głównych bohaterów a Olbrychski rewelacja . Warto
obejrzeć i ze wzgledu na scenariusz i jako świadectwo epoki.

ocenił(a) film na 8
piekny_wioslarz

Nie traktowałbym filmu jako dokumentacji młodzieży lat 90tych ponieważ postacie są za mocno przerysowane.

ocenił(a) film na 8
Gebodupa

Tak, ale to i tak niemal dokument. Kto wtedy był nastolatkiem ten wie co było przesadzone, a co prawdziwe :)

ocenił(a) film na 8
piekny_wioslarz

Nawet nie mało powszechny. Wtedy po prostu dostęp do neta i to w bardzo prymitywnej formie miały tylko wielkie firmy i inne konsorcja. W tych czasach PC było bardzo bardzo drogie i nie było tak jak teraz, że w każdym domu jest komp bo za 1200 zł już możesz kupić. Wtedy cena kompletu kosztowała w granicach 50.000.000 zł no, tak jak dzisiaj 5000 zł. Wiem bo w 94 roku mój pierwszy PC 486 DX 2 66 MHz , 4 MB ramu i 340 hd i 512 karta graficzna :D z moniakiem 14 samsunga kosztował 4800 zł na dzisiejsze. Pierwszy modem kupiłem pod koniec 97 roku i działało to na zasadzie, że wpinało się kabel w gniazdko i ciągnęło tyle co za połączenie telefoniczne :D tak więc sobie wyobraź co to był za hardkor hehehe, a i stron było mało i nie były oczywiście takie zajebiste jak teraz. Cóż, ale było cudownie no i listy się pisało, a nie maile czy SMSy bo komórki to też raczkowały tak w 2000 roku dopiero. Tak dla śmiertelników rzecz jasna.

Cobra_Choke

Komórki (GSM) były już w drugiej połowie 1996 roku a na początku 1997 było już koło 100 tys abonentów więc technologia była dostępna dla śmiertelników.

ocenił(a) film na 8
wawelski5

Ok, 100.000 abonentów na kilanaście milionów ludzi :) dzisiaj chyba każdy Polak ma komórkę, albo przynajmniej co drugi więc nie mów, że dla zwykłych śmiertelników bo jakby się dobrze zastanowić to znajomy mojego ojca miał już w 92 czy 93 cegłę ( prawdziwą cegłę ) , ale on był obrzydliwie bogaty. Sytuacja z telefonami zaczęła nabierać tępa po 2001 roku, jakoś tak. Było coraz bardziej przystępnie.

Cobra_Choke

Chciałem Ci pokazać tempo rozwoju. GSM startował w październiku 1996 a już po pół roku było 100 tys abonentów. Przecież wiadomo, że rynek nie nasycił się w miesiąc. Nie sądzę żeby wśród tych 100 tysięcy ludzi wszyscy byli obrzydliwie bogaci.

ocenił(a) film na 8
wawelski5

Na pewno nie, ale na pewno byli bogatsi niż przeciętny Kowalski. Poza tym nie tyle usługi były drogie co same telefony komórkowe. Pamiętasz czasy jak notorycznie krojono komórki ? Dzisiaj nikt już nie kroi komórek bo każdy żul nawet ma :)

piekny_wioslarz

Pięknie napisane, siłą filmu jest niepowtarzalny klimat.

użytkownik usunięty
piekny_wioslarz

ja go zrozumiałem za jakimś szóstym razem. nie wiem czemu bąbel akurat powiesił się w szkole, nie mógł powiesić się na drzewie przed domem brata?

C

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones