PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601430}

Sabotaż

Sabotage
5,7 14 755
ocen
5,7 10 1 14755
4,2 6
ocen krytyków
Sabotaż
powrót do forum filmu Sabotaż

Mam wrażenie że to już 2 albo 3 film z Arnim z rzędu który mnie nie zachwycił. Dlaczego terminatora 2 mogę oglądać 15 raz. Czy w dzisiejszych czasach nikt już nie potrafi napisać sensownego scenariusza ?

tehak

no wlasnie...

ocenił(a) film na 6
kotbury

ooooo właśnie... ;-)

tehak

to nie film z Arnim nie zachwyca tylko od jakiegoś czasu modne stało się robienie komputerowo wszystkiego. Też mogę terminatora obejrzeć a tego filmu drugi raz bym nie zmęczył. Komputerowa krew jak dla mnie największa bolączka współczesnego kina... Kiedyś może super nie było ale jak się lało to coś się lało naprawdę i wybuchy też były prawdziwe. Teraz oglądamy kreskówki z aktorami bo nawet postacie gdzieś tam wolą komputerowo uśmiercić żeby wyglądało zjawiskowo a tak nie jest...

tehak

Bo pan Szfarcynyggro się na Terminatorze 2 skończył niestety. Później to już tylko równia pochyła, jak widać.

ganivo

Oj nie zgodzę się. :P W 1994 był jeszcze bardzo dobry film z Arnoldem - "Prawdziwe kłamstwa".

Egon_Olsen

Może i. Ot taki wybój podczas zjazdu. Zdarza się.

ganivo

to zaden przypadek podczas zjazdu, prawdziwe klamstwa jest dobrym filmem tak jak T2 bardzo dobrym nie ze wzgledu na arnolda, tylko to robota camerona i tyle w temacie.

tehak

Jeśli obejrzysz tysiąc filmów, to czy jest jeszcze coś co może Cię w nich zaskoczyć lub poruszyć? Chyba tylko wtedy gdy będzie to coś naprawdę niezłego, ale żeby coś takiego obejrzeć to trzeba czekać czasem kilka lat. Jedz codziennie schabowego to w końcu zapragniesz chleba ze smalcem :) wszystko potrafi się przejeść i znudzić.

ocenił(a) film na 5
adam1975

Zgasza się Adam, chociaż nie do końca miałem na myśli kwestie zaskoczenia czy nawet jakiś innowacji. Jeśli oceniać filmy pod tym kątem to równie dobrze oddychanie też robi się w końcu nudne. Bardziej miałem na myśli kwestie formalne jeśli mówimy o filmie akcji to niech to będzie film akcji z rozpierduchą i szybkimi scenami. Mocno irytują mnie ambitne próby wplatania przez młode pokolenie reżyserów dramaturgii, i jakiś elementów kryminału do takich filmów. Filmy z VHS lat 90 cieszą nas właśnie dlatego że były realizowane z prostym zamysłem. Widza miała cieszyć akcja i solidaryzując się z wybranym bohaterem chciał śledzić jego przygody aż do samego końca. Dlatego mimo, że doskonale znamy zakończenie wracamy poraz kolejny bo każdy z nas potrzebuje czasem odskoczni od codzienności i chce poczuć się jak Terminator albo rambo :D

tehak

Terminator i Rambo to klasyka, trudno z nimi coś porównywać, powiem tez tak, tamte czasy miały jakąś swoją pokręconą magię, człowiek był inny i inaczej patrzył na wszystko, dzisiaj trudno nas czymkolwiek poruszyć bo było już tego w cholerę. Popatrz też ile wtedy nakręcili filmów których nie sposób obejrzeć do końca :) Ten film jest taki sobie, najbardziej w nim podoba mi się scena gdy Arni siada, zapala cygaro i wchodzi odpowiednia muza, reszta filmu taka sobie, zwykła sensacja :)
Gdyby ten film puścili w kinie dwadzieścia lat temu to prawdopodobnie byłby tez kultowy, ale spóźnili się z nim o 20 lat :)

ocenił(a) film na 6
adam1975

Ciekawa uwaga. Może faktycznie wszystko nam się przejadło ... widzieliśmy już takie rozpierduchy na maksa jakie były w Rambo czy Komando, że obecnie z ekranu wieje nudą ... Tylko filmy oparte na książkach pozostają jeszcze ciekawe, mogą pokazać coś nowego, natomiast kino akcji klasy B dogorywa przez zmęczenie widza schematami i oklepanymi motywami ...

ocenił(a) film na 4
OmniModo

Jak chcecie ostrej,dobrej rozpierduchy to polecam The Raid - I i II,ale szczególnie I!

ocenił(a) film na 6
cukieras1981

Rozpierducha niezła to nie tylko w obu częściach Raid jest, patrz francuska "Horda" niszczy system bardziej. Co do filmów sensacyjnych z lat 90-tych, to wolałem dramaty sensacyjne z tamtych lat, za to film Ayera przypomina mi dobre kino akcji z lat 80-tych i tyle w temacie ode mnie...:-)

ocenił(a) film na 5
tehak

Bez ladu i skladu jak dla mnie, Predatora jedynke moge ogladac w kolko, podobnie inne stare filmy z Arnoldem, to jest sredniak ktory dosyc mnie zleczyl niz rozerwal.

tehak

Szwarc napisał w biografii, że mocne męskie kino z przesłaniem skończyło się, kiedy władzę przejęli demokraci, z zasady anty-spluwowi i anty-wojenni. Stara kadra próbowała przejść na poprawność polityczną w świecie, gdzie 'wszyscy się kochamy', ale eksperymenty dały żałosne wyniki.

tehak

Kuuurła, kiedyś to było nie to co teraz, KUURRRRŁA!

tehak

Dokładnie! Gdzie się podziały te genialne filmy? Gdzie te świetne scenariusze? Gdzie są bohaterowie mojego dzieciństwa? ;)

AMERYKAŃSKI NINJA
KOMANDO FOKI
ZAGINIONY W AKCJI
ODDZIAŁ DELTA
OPERACJA DELTA FORCE
ŻELAZNY ORZEŁ
KICKBOXER
WEJŚCIE NINJA

żeby nie zabrakło Lorenzo Lamasa i Roba Stewarta, to dorzucę jeszcze RENEGATA i ŻAR TROPIKÓW!

Bzium_3

No i oczywiście, za całokształt Michael Madsen! ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones