PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587727}

Samoloty

Planes
6,3 25 224
oceny
6,3 10 1 25224
5,3 3
oceny krytyków
Samoloty
powrót do forum filmu Samoloty

Siema. :) Może to głupi temat, ale postanowiłem go stworzyć dla fanów lotnictwa i animacji. Może wyłapiecie co ciekawsze modele. Porównujcie i wpiszcie.

Dusty - PZL M18 Dromader (polski!)

użytkownik usunięty
freuer

A czemu głupi :)

freuer

Z tym Dromaderem to jest oficjalne info czy też takie zgadywanie życzeniowe byle był swojski samolot:)? Przyznaję że jak patrzę na tą maszynę to wciąż przychodzi mi przed oczy powojenna wersja Mustanga którego przerabiano na maszyny sportowe.

tc1987

Zgadywanie :) O to chodzi w temacie. A czemu właśnie Dromader? Bo przeznaczenie podobne - Dromader również był rolniczo-pożarniczym samolotem. Potem się dowiedziałem, że zbudowany w oparciu o jakiś amerykański syf, ale zawsze to polski samolot. :)

freuer

Mnie bardziej interesuje polski samolocik Jan Kowalski - ostatnie sekundy klipu.

http://www.youtube.com/watch?v=fxmdW1WpZ3Y

wiesz może jaki to model?

ocenił(a) film na 5
Raditz

Obstawiam, że to Giles-202

tc1987

Po pierwsze - tej sylwetki nie da się z niczym pomylić, po drugie - to samolot rolniczy i pożarniczy.

freuer

Skoro jest taki temat... Jakim modelem jest/mógłby być pan Kapitan? I jego nowsze wersje na lotniskowcu?
I, ten "duży" samolot w biało czerwonych barwach? :D

anes

Kapitan Skipper to F4 Corsairs

Samolot na lotnisku no cóż stawiam na Dreamlinera a czemu biało czerwony pewnie ironia że polski LOT dał się nabrać i zakupił ciągle psujące się samoloty.

ocenił(a) film na 5
Raditz

Każda konstrukcja potrzebuje czasu aby się dotrzeć, a tym bardziej taka w której wprowadzono wiele nowych rozwiązań. A 787 jest właśnie taką konstrukcją. Natomiast można mieć pretensje do Boeinga, że próby samolotów przedseryjnych trwały zbyt krotko aby te usterki wykryć - co jest kuriozalne biorąc pod uwagę, jak długo dopracowywany był Dreamliner i jako ślimaczyły się jego dostawy.

ocenił(a) film na 7
JaszczurXP

Boeing stanął przed decyzją - utrata rynku na korzyść Airbusa (nie mam na myśli konkurencji konkretnie dla modelu 787) spowodowana wycofywaniem się linii lotniczych z zamówień ze względu na duże opóźnienia lub dopuszczenie do produkcji seryjnej nie do końca sprawdzonej maszyny. Dreamliner przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa i został dopuszczony do sprzedaży. Postawiono wszystko na jedną kartę i po serii usterek Dreamlinery jednak latają a to co się wyprawia w "profesjonalnych" mediach łaskawie pominę milczeniem. Identyczna była kretyńska nagonka na F-16.
Przy 787 skupiono się przede wszystkim na komforcie i ekonomii. Tutaj Boeing spisał się na medal. Nie znaczy to że jest samolotem niebezpiecznym, bo zaniedbano inne aspekty. Lata i będzie latał.

ocenił(a) film na 5
anes

Jeśli chodzi o myśliwce na lotniskowcu, to nie jest to żaden konkretny samolot, tylko mieszanka różnych typów. Malowanie, chwyty powietrza i charakterystycznie zabudowane silniki nawiązują do wycofanych kilka lat temu F-14. Usterzenie pionowe jak F-18. Skrzydła to już jedno wielkie niwiadomo co, po trochu z jednego i drugiego.

JaszczurXP

Echo i Bravo mają malowania Icmena i Goosa z Top Gun ( ukłon w stronę filmu) więc samolociki pewnie to psesudo F14 Tomcat

ocenił(a) film na 5
Raditz

Bardzo pseudo ;) Dla mnie wyglądają jak efekt czołowego zderzenia Tomcata z Hornetem - trochę tego, trochę tamtego.

ocenił(a) film na 7
JaszczurXP

Chwyty powietrza - podobne również w F/A-18E Super Hornet. Zdecydowanie jednak mix z F-14.

ocenił(a) film na 5
freuer

Nieprawda, żaden Dromader, lecz stary amerykański rolniczy Rockwell S-2. M18 jest jego licencyjną powiększoną odmianą.

JaszczurXP

http://disneyplanes.wikia.com/wiki/Dusty_Crophopper

JaszczurXP

Niestety muszę przyznać rację, aczkolwiek to praktycznie ten sam samolot

freuer

Ripslinger jest to model samolotu Zivko Edge 540. Najbardziej zwrotny wirnikowy samolot na świecie. Znany z pokazów Red Bull Air Race.

ocenił(a) film na 5
trustu

Nie masz racji. Od razu zwraca uwagę, że Ripslinger ma śmigła przeciwbieżne. Moim zdaniem jest to zmodyfikowany P-51D, nazwany "Precious Metal". Istnieje chyba tylko jeden egzemplarz, bo na każdym zdjęciu jakie widziałem widnieje ten sam numer burtowy '38".

ocenił(a) film na 5
JaszczurXP

Natomiast przydupasy Ripslingera to prawdopodobnie właśnie Zivko Edge 540 ;)

JaszczurXP

W pewnym momencie, Dottie wspomina o tym, że Ned i Zed kiedyś były "samolotami syjamskimi". Brzmi to jak nawiązanie do P-82 Twin Mustanga :)

ocenił(a) film na 5
KryHmen

W pierwszej chwili pomyślałem o tym samym, ale w takim razie musieliby wyglądać bardzo podobnie do Ripslingera (z wyjątkiem śmigieł przeciwbieżnych). A zdecydowanie nie wyglądają :P

freuer

Z wikipedii

Dusty - inspiracja modelami: Air Tractor AT-502, Cessna i PZL-Mielec M-18 Dromader
Skipper - Chance Vought F4U Corsair
Bulldog - Havilland DH.88 Comet
El Chupacabra - Gee Bee Model R
Bravo / Echo - F/A-18E Super Horne

ocenił(a) film na 5
Masquamakus

Ripslinger - North American XR-51D

ocenił(a) film na 7
Masquamakus

Bliżej Dusty'emu do PZL-106BT Turbo Kruk niż do Dromadera ale jak wiadomo - Wikipedia rządzi się swoimi prawami ;)

unqas

są też inne źródła. Poszperaj

ocenił(a) film na 7
Masquamakus

Nie chce mi się :)
Wiem, że taka informacja wyszła od osób powiązanych z filmem ale ja tylko stwierdzam fakty - podobieństwo większe do Kruka, każdy to chyba przyzna a Wikipedia - chociaż sam z niej regularnie korzystam - to nie jest najpewniejsze źródło informacji.

użytkownik usunięty
freuer

Ishani - Velocity 173RG-E

ocenił(a) film na 8
freuer

El Chupacabra to rosyjski I-16 a przynajmniej podobny :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones