PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587727}

Samoloty

Planes
6,3 25 229
ocen
6,3 10 1 25229
5,3 3
oceny krytyków
Samoloty
powrót do forum filmu Samoloty

Wbrew pozorom warto

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobra animacja, co mnie zszokowało, ze względu na fakt, że zabrało się za nią
DisneyToon Studios - ojciec i matka chrzestna prawie wszystkich sequeli Disneya. Od czasu,
gdy John "Byle gówna dzieciom do obejrzenia nie damy!" Lasseter został producentem
wykonawczym zhańbiona wątpliwym urokiem animacji wytwórnia naprawdę odżyła!

MUZYKA - Marka Manciny. Zdziwiło mnie, że muzyka tak tu się wybija na tle całego filmu, zwykle
pozostając zlewającym się z obrazem tłem.

Fabuła do wysokich standardów nie należy, ale jest rozmach (dla uważnego oka - bogactwo
szczegółów!) i w miarę ciekawe pomysły, choć oczywiście technicznie zrzyna się tu na potęgę ze
szkiców PIXAR-a. "Samoloty" dobrze się ogląda, jednak wyżej niż "Auta" w moim rankingu nie
zalecą.

Ale to dobra i przyzwoita lektura dla całej rodziny.

ocenił(a) film na 5
akira894

Witam :) odniosę się tylko do jednego punktu Twoje wypowiedzi :
piszesz o bardzo dobrej animacji - z tym się nie zgodzę bo równie dobra była w filmie Auta który był znacznie wcześniej niż ten film i na mój gust był o wiele mądrzejszy i ciekawszy :)

ocenił(a) film na 8
StargardX

Odniosłem się do jakości pod względem wytwórni. "Auta" zrobiło PIXAR, które pozostaje niedoścignionym mistrzem. Natomiast "Samoloty" powstały w DisneyToon Studios, które podczas produkcji bazowało na materiałach PIXAR-a. Jak na zmałpowanie projektów, spisali się nadzwyczaj nieźle. Błogosławiony niech będzie dzień, kiedy Disney nabyło prawa do PIXAR-a, bo "wchłaniając go" ich filmy nabrały nowych rumieńców.

DisneyToon Studios kojarzone było do roku 2008 z sequelami klasyków Disneya - średnich, neutralnych, bądź bardzo niskich lotów, a także sequeli kinowych, lepszych lub gorszych. Patrząc na to jak się poprawili na przestrzeni tych zaledwie kilku lat to NIEBO, A ZIEMIA!

Pozdrawiam!

akira894

Samoloty miały wylądować na DVD, a że postanowili wydać tę animację w kinach to już ich sprawa, swoje zarobili, jak na animację, która miała wyjść wyłącznie na DVD nie jest źle.

ocenił(a) film na 10
TomdeX

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 3
akira894

Nie wiem czym się tutaj podniecać, ta bajka to totalne nieporozumienie, nawet moja 7 letnia córka się nudziła. Cały film da się przewidzieć, zanim się go obejrzy. Nudne, nie ma z czego się pośmiać, ani czego podziwiać (wykonanie).

ocenił(a) film na 8
fornakter

Nad wykonaniem bym mocno polemizował, ale w tej kwestii trzeba cytując "małpę filozofa" - "patrzeć po za to co widać".

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
fornakter

A ja się świetne bawiłem, podobne jak mój młodszy kuzyn bardzo lubi ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones