PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1194}
7,3 26 885
ocen
7,3 10 1 26885
7,2 4
oceny krytyków
Samowolka
powrót do forum filmu Samowolka

Jak myślicie? <pytam głównie tych którzy odbyli ZSW w tamtych latach>
To co ukazuje film to jest to zwyczajna fala, czy już nadludzkie szykanowanie innych i bestialskie niszczenie praw człowieka?
Przyznam się, że mam trochę problemów z oceną tego co zobaczyłem. Czytałem komentarze, są one podzielone, ale właściwie to już sam nie wiem.
Film wywołał na mnie ogromne wrażenie. Po obejrzeniu go (czyt. ponad 1-2 lata temu) przez ponad tydzień nie mogłem się otrząsnąć, nie mogłem pojąć jak jeden człowiek może zrobić takie świństwo drugiemu człowiekowi. Pewnie dużą rolę odgrywa w tym też fakt, że przy oglądaniu filmu starałem się bardzo wczuć i zrozumieć tamtejszych ludzi oraz to, że osobiście nigdy nie byłem w wojsku (pobór mnie już nie dotyczył) i nie chciałbym tam trafić.
A Wy, dorośli (być może rodzice?) chcielibyście żeby Wasze (przyszłe) dziecko trafiło do takiego wojska gdyby jeszcze istniało ZSW?

ocenił(a) film na 4
Meteooo

Dokładnie tak. Dzisiaj na rozpoznanie nie leci oddział tylko dron :) Strategiczne cele określa się z pozycji satelity i to on nakierowuje bombkę, która przylatuje z odległości kilkudziesięciu a nawet kilkuset kilometrów.

A jak dodamy do tego wojny przy użyciu broni biologicznych, planowane wywoływanie zaraz itd., to możemy śmiało stwierdzić, że gatunek ludzki poczynił postępy w przygotowaniach do wzajemnej eliminacji ;]

Kwestia broni w Polsce to ciężki temat. Z jednej strony przydałoby się, by w społeczeństwie była większa świadomość na temat tego jak i w jakich sytuacjach używać broni, by w razie większego zagrożenia mieć się czym bronić, ale z drugiej - chciałbyś żyć tak, jak w USA? Gdzie nie ma trzech miesięcy bez większej strzelaniny w supermarkecie, szkole czy kościele?

Amerykańce są po*kur*wie*ni w kwestiach prawa do posiadania broni. Powiesz w stanach, które są za posiadaniem, że to po*je*ba*ne, to dostaniesz wiązankę tekstów że jesteś faszystą, komunistą i że "ograniczasz wolność, która jest w konstytucji!!!"

Taa... poprawka do konstytucji stworzona w czasach, w których dopiero zawiązywały się takie siły porządkowe jak policja czy wojsko, które mogłoby chronić obywateli rozsianych na dużych odległościach przed napadami Indian starających się odzyskać swoje terytoria - wtedy było logiczne, że dało się obywatelom broń do ręki, ale teraz? Indianie? :D

użytkownik usunięty
Einshaew

Einshaew,przeczytalam te 3 strony dyskusji,ubawilam sie setnie i cus mi sie wydaje,ze ja cie ajlowju...:)Bogu niech beda dzieki,ze jeszcze gdzies sa tacy faceci..idz i rozmnazaj sie..:)

Ertix_Poke

biorac pod uwage, ze wiele osob podrafilo nawet popelnic samobujstwo to tak.... to serio byla patologia.
wojsko cie nauczy! wojsko cie wyszkoli! chyba w glupocie i chlaniu wodki...
nie bez powodu w koncu ktos stwierdzil ,ze z ta patologia trzeba skonczyc...

Ertix_Poke

Kiedyś się wymigiwali niedając się zwerbować! Teraz stara kadra na rentach, albo emeryturach.

ocenił(a) film na 4
Ertix_Poke

polskie wojsko ? to chyba wylegarnia albo zniszczonych psychicznie wrakow albo wyrachowanych psycholi w jedna albo druga strone. wojsko powinno wzmocnic charakter i patriotym czlowieka ale z tego co zrozumialem co pokazal ten film polskie wojsko jest po to zeby zrobic z ludzi cioty do pomiatania sie nawzajem by w tym czasie wojska z innych krajow stworzylo zgrane i wspolpracujace wspierajace sie armie. polskie wojsko wg. tego filmu wykonczy sie samo i nie trzeba do tego walki z innymi. to chore naprawde chore co sie tu dzieje i jedynym tego celem jest zamknac ludzi aby polaczki sie powykanczaly nawzajem. znam ludzi ktorzy to przeszli przez to jak byli tam traktowani teraz tak traktuja swoich wspolpracownikow. okropny syf zalosny syf i z normalnych ludzi albo zostaja wredne cioty albo z ciot wykonczeni psychicznie i do tego jeszcze psychopaci ktorzy sie w takich miejscach wyrachuja

Movie_Crash_Man

W sumie, ciekawe czy fala w takiej formie, jaką widać w "Samowolce", to specyfika WP i innych armii państw byłego bloku wschodniego (w Rosji znana pod nazwą diedowszczyny), czy podobne patologie i "kocenie" było obecne w każdej armii świata, w której wprowadzono przymusowy pobór. Czy kocówa, kręcenie wora itp. "atrakcje" spotykały poborowych w każdej armii z poboru w dziejach, np. armii rzymskiej i innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones