1 godz. 54 min.
6,0 69 798
ocen
6,0 10 69798
11 072
chce zobaczyć
5,1 7
ocen krytyków
{"rate":5.142857,"count":7}
{"type":"film","id":698052,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/San+Andreas-2015-698052/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu San Andreas
 • SPOILER
  1. Nie budować budynków odpornych na trzęsienia ziemi od których ciągle odrywają się duże kawałki betonu co chwilę zabijające ludzi.
  2. Nie wlatywać śmigłowcem w ciasne szczeliny tylko wykorzystać wciągarkę która ma długą linę. Zwłaszcza jak ma się maszynę z niesprawnymi silnikami które z jakiegoś powodu mogą pracować w takich szczelinach tylko 5 minut
  3. Spuścić ratownika na wciągarce a nie bawić się w alpinistę z dodatkowymi linami.
  4. Nie podwieszać samochodów pod śmigłowiec który nie jest w stanie go utrzymać. I już na pewno nie robić tego wkładając rękę między linę a samochód.
  5. Jak jesteś głównym pilotem podczas akcji ratunkowej to nie baw się w Rambo tylko pilotuj śmigłowiec.
  6. Jak doszło do awarii śmigłowca dać go do naprawy a nie zaraz zabierać na próbny lot który chyba miał na celu rozbicie maszyny z powodu awarii. (Nawet logiczne, jak pilot wróci cały to znak że śmigłowiec jest sprawny, a jak nie wróci to już nie trzeba naprawiać)
  7. Budują tamę na terenach aktywnych sejsmicznie zbudować ja tak aby nie zawaliła się podczas trzęsienia ziemi.
  8. W czasie trzęsienia ziemi nie uciekać tylko ukryć się a już na pewno nie uciekać na dach wieżowców i liczyć że akurat nasz ukochany będzie w pobliżu przelatywać śmigłowcem.
  9. Jak jesteś w budynku podczas trzęsienia ziemi to nie uciekaj szukając schronienia w innym budynku.
  10. Nie używać śmigłowców jak taksówkę do prywatnych celów w czasie klęski żywiołowej tylko wspomóc akcję ratunkową. Zwłaszcza jak masz śmigłowiec ratowniczy który nie należy do ciebie.
  11. Używaj auto-rotacji aby wylądować śmigłowcem awaryjnie (w końcu po to jest) a nie rozbijaj się na parkingu pełnym ludzi.
  12. Jak jedziesz samochodem to patrz przed siebie a nie licz że mijani ludzie ostrzegą cię o przepaści przed tobą.
  13. Nie leć samolotem do miasta zniszczonego przez trzęsieni ziemi bo lotniska mogą być zniszczone a nawet jeśli nie to mogą mieć ważniejsze rzeczy do roboty niż obsługa prywatnych maszyn.
  14. Kiedy wymieniasz samochód na samolot racz poinformować biorącego samochód że został on skradziony. Oraz nie rozbijaj celowo samolotu.
  15. Kiedy robisz reportaż na żywo nie zaczynaj od oskarżenia władz że mimo że dowiedziały się o możliwym trzęsieniu ziemi kilka minut przed jego nastąpieniem nie przeprowadziły ewakuacji całego miasta.
  16. Po trzęsieniu ziemi szukaj miejsc w pewnej odległości od budynków które mogą się zawalić. I na pewno nie idź na szczyt najwyższego w okolicy żeby zaczekać na latającą taksówkę.
  17. Jak jesteś bezpieczny nie pchaj się w obszary największych zniszczeń szukając rodziny tylko szukaj ich w strefach ewakuacji do których wszyscy ze zniszczonych terenów powinni zmierzać.
  18. Nie zabieraj ludzi ze środka ulicy pod ścianę stadionu od której po chwili odpada wielki kawał żelastwa
  19. Jeśli płyniesz pod górę olbrzymiej fali tsunami ze szczytu której wynurza się wielki kontenerowiec wiedź że to tylko sen więc i tak nie masz na nic wpływu i zaraz się obudzisz.
  20. Jeśli wpłynąłeś łódką do wielkiego wieżowca zalanego tsunami użyj biegu wstecznego aby najszybciej z niego wypłynąć a nie zwiedzaj wnętrze szukając wyjścia z drugiej strony.
  21. Jak robisz reanimację nie rób przerw na płakanie i przytulanie się tylko rób swoje bez przerw.
  22. Ja rozumiem że na miejsce trzęsienia ziemi należy wysłać całą masę różnorodnego sprzętu ale po co wysyłać lotniskowiec o napędzie atomowym? (widać go przez pół sekundy)

 • wojtas2400 ocenił(a) ten film na: 3

  divton dobre

 • divton Dzięki za temat. Super to ująłeś. Sam się zastanawiałem nad ilością d​е​b​і​l​і​z​m​ó​w​ w tym filmie.
  Dodam jeszcze kolejne fakty których dowiadujemy się o życiu a zwłaszcza trzęsieniach ziemi z filmu:
  1. robiąc pomiary sejsmiczne trzeba wejść w środek rury tamy by w razie czego mieć problem z ucieczką.
  2. jak jesteś znanym sejsmologiem by chronić się przed trzęsieniem ziemi wystarczy wejść pod stół
  3. dowolny student na zaliczenie przedmiotu z sejsmologii włamie się do zabezpieczonego komputera
  4. kablowe sieci telefoniczne w czasie trzęsienia ziemi nie zrywają się i zawsze działają
  5. szukanie kogokolwiek w San Francisco jest bardzo proste - należy udać się w dowolnym kierunku i na pewno znajdziesz swoją rodzinę
  6. płynąć łódką przez miasto nie napotkasz żadnego martwego ciała - nie będzie też ocalałych, którzy będą próbowali wskoczyć do łódki by się uratować.
  7. generalnie zdobycie samochodu, samolotu czy łodzi nie stanowi problemu - przecież nikt ich nie używa do ewakuacji (ew. do transportu kradzionych fantów)
  8. w czasie akcji ratowniczej jest na wszystko czas - na żarty, uściski z żoną, wspomnienia... nie ma pośpiechu.
  9. helikopter (śmigłowiec) może odbierać ludzi tylko z wysoko położonych miejsc - nigdy nie podejmie ludzi z terenu boiska, placu lub parkingu... jest to dla niego niewykonalne, dlatego będąc nad morzem trzeba iść najlepiej w kierunku Tatr by śmigłowiec mógł podlecieć na umówione miejsce.

 • wo_ka01 ocenił(a) ten film na: 8

  divton 8 i 19

 • Atari_65XE ocenił(a) ten film na: 10

  wo_ka01 Aż poszedłem do szuflady zobaczyć pudełko z filmem - uffff... ulżyło mi. To jednak film - a nie publikacja encyklopedyczna. Czyli Wam się jednak coś pomyliło.

 • wo_ka01 ocenił(a) ten film na: 8

  Atari_65XE Sam film mi się podobał,chociaż wiem,że od takich produkcji nie ma co za dużo wymagać,ale jak czytałam te pnkty to śmiechłam,no bo ten film ma naprawde malo wspolnego z rzeczywistoscia :)

 • divton Jeszcze nigdy mi nie przyszlo czytac tak barwnego opisu filmu

 • divton 22 Po to by załoga czyli ponad 5 tys ludzi pomogła ofiarom, proste