Tsubaki Sanjûrô

1 godz. 36 min.
7,8 4 402
oceny
7,8 10 4402
3 595
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":4}
{"type":"film","id":34073,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tsubaki+Sanj%C3%BBr%C3%B4-1962-34073/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sanjuro - Samuraj znikąd
 • adam05 ocenił(a) ten film na: 7

  W rok po znakomitym "Yojimbo" Akira Kurosawa nawiązuje do tego filmu w "Sanjuro...", który wprawdzie nie dorównuje temu wcześniejszemu, ale jest wciąż kino bardzo dobre. Oczywiście scenariusz już nie jest w stanie nas tak zaskoczyć, kilkakrotnie wręcz wiemy, co zaraz nastąpi, ale film ogląda się bardzo przyjemnie dzięki genialnemu Toshiro Mifune, który wcielił się w postać surowego, ale sprawiedliwego samuraja, wiodącego swoich towarzyszy do zwycięstwa i podejmującego wiele kontrowersyjnych, na pierwszy rzut oka, decyzji. Reszta aktorów również zagrała bardzo dobrze. Oglądając te dwa filmy, możemy się domyślać skąd inspirację czerpali dwaj wielcy mistrzowie westernu: Sergio Leone i Clint Eastwood. I chociażby dlatego warto te filmy znać.

 • arrival ocenił(a) ten film na: 7

  adam05 Mnie raczej Sanjuro kojarzy się z komediową Ukrytą Fortecą niż ze Strażą Przyboczną.

  Choć jest to na razie jeden z najsłabszych filmów Kurosawy jakie oglądałem, zgadzam się całkowicie, że prezentuje wciąż znakomity poziom. Toshiro Mifune jak zwykle jest po prostu genialny w swojej roli. Fantastyczny film.

 • Ybor ocenił(a) ten film na: 8

  arrival Zgadzam się z Tobą w jednym można Sanjuro wrzucić do jednego koszyka z Ukryta Fortecą, Satyra jak kto woli komedia w takim pryzmacie trzeba oceniać te filmy, natomiast nie zgodzę się że był to najsłabszy film Kurosawy. Łapiąc ciebie za słówka skoro uważasz fantastycznym film najsłabszym w dziełach Kurosawy to nic tylko wnioskować że mistrzostwo jego jako reżysera sięgneło zenitu twórczości a oglądanie któregokolwiek z jego filmów nie bedzie straconym czasem. Odebrałem to jako pochlebstwo jego twórczości.

 • esforty ocenił(a) ten film na: 8

  Ybor To jednak kontynuacja ,,Straży przybocznej" z owym piętnem ,,kontynuacji" ustępuje pierwszemu.Za to tu zachwyca montaż, naturalne zmiany tempa.Napięcie budowane nie tylko poprzez zawartość scenariusza ale i też umiejętne kadrowanie z różnych ustawień jednej sceny.Film bardzo zyskuje oglądany w kinie jak sądzę.Pierwotnie oceniłem na ,,7" ale podwyższam o jedną gwiazdkę, myślę że, to kino wyborne.
  Good night and good luck, esforty.
  8/10

 • ExtremeSpeedDK ocenił(a) ten film na: 9

  esforty Zgadzam się z Tobą, już sam montaż był naprawdę na poziomie mistrzowskim. Mi najbardziej podobało się luźne podejście do tematu, humorystyczne sceny i ciekawy rozwój akcji. Z filmów Kurosawy to jedynie nie dotrwałem do końca Ukrytej Fortecy, jakoś nie przypadł mi do gustu. A Ten film zdecydowanie polecam :)