PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=389424}
7,3 19 420
ocen
7,3 10 1 19420
Sarnie żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku
powrót do forum filmu Sarnie żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku

Klasyka polskiego kina klasy B. Wyłącznie dla wytrawnych koneserów dobrego kina.

Oczywiście 9/10.

ocenił(a) film na 7
alfonskarim

Chyba klasy Z.

ocenił(a) film na 9
kubekk123

Może być i Ż, co nie zmienia faktu, że jest genialny.

ocenił(a) film na 5
alfonskarim

dziś przez przypadek na YouTube natrafiłem na scenę w restauracji i od razu na twarzy pojawił się uśmiech, tak sobie myślę czemu ma tak wysoką ocenę na tym portalu, może przez te głupie dialogi film osiągnął ,, sukces'' .

ocenił(a) film na 10
Pietro1906TS

Głupie?

ocenił(a) film na 5
mnalewajko

a co może mądre jest że gościu wpada do restauracji, kelnerka pyta go jakie miejsce chce zająć a on odpowiada że ,,srające"...i takich tekstów jest masę w tym filmie, nie wspominając o imionach bohaterów np. Tytanowy Mariusz.

ocenił(a) film na 5
Pietro1906TS

Tytanowy Janusz - poprawka

ocenił(a) film na 10
Pietro1906TS

Wyrwałeś z tekstu jedno słowo o wszystko straciło sens! Kelnerka najpierw pyta czy dla palących czy nie palących i odpowiada dla "srajacych" a nie wiem "srajace" ;-) szczerze mówiąc jeżeli teraz po moich wyjasnieniach nie bawi Cię ten tekst to nic już nie pomoże. Mnie osobiście rozwalił na łopatki. Wystarczy sobie wyobrazić podobną scenę w życiu ;-)
Ja bym takiego teksciora nie wymyślił więc uważam że jest bardzo mądry :-P

ocenił(a) film na 5
mnalewajko

nie mówię że to jest nieśmieszne bo sam się przy tym nieźle bawię i kolega mnalewajko chyba nie dokładnie czyta bo tam nic nie było napisane że nie lubię tego filmu a wręcz przeciwnie bardzo go lubię oglądać, tylko napisałem że zastanawiam się czemu on ma tak wysoką ocenę bo to przecież niskobudżetowa produkcja a ludzie dobre filmy mieszają z błotem,a co dopiero taki film. Ale czy normalny człowiek używa takich wyrażeń? no trudno coś takiego wymyślić ale wystarczy mieć styczność z menelami pod sklepem pod pijających sobie jakieś winko lub czystą to można się uśmiać bardziej niż po niejednej komedii.
Kolega mnalewajko masz u mnie plusika za to że zauważyłeś brak paru słów w scenie w restauracji, ale ja specjalnie nie napisałem dokładnie jak ona powiedziała bo uznałem że kto oglądał ten wie o co chodziło. Po prostu streściłem:)

ocenił(a) film na 8
Pietro1906TS

Wysoka ocena jest zapewne stąd że filmy takie jak te ocenia się inaczej. Tzn przecie nie będzie nikt normalny stosował tych samych kryteriów dla filmu za 200mln co dla filmu za paczke fajek, żubrówkę i hawajską na cienkim. Tak samo nauczyciel w szkole na plastyce nie będzie stawiał dzieciakom 1 dlatego że ich prace nie są na poziomie Matejko czy innego Kossaka. Porównanie ma się do kina jak pięść do dupy ale na nic inmego nie wpadłem

mnalewajko

Takie filmy nie powinny w ogóle powstawać. Dialogi to już menele na przystankach mają lepsze. Ten film to tylko i wyłącznie kicz i żenada. To coś w ogóle obok humoru nie leżało. Kac Wawa to przy tym kandydat do Oscara.

alfonskarim

Takie filmy nie powinny w ogóle powstawać. Dialogi to już menele na przystankach mają lepsze. Ten film to tylko i wyłącznie kicz i żenada. To coś w ogóle obok humoru nie leżało. Kac Wawa to przy tym kandydat do Oscara. Szkoda, że nie ma na Filmwebie minusowych ocen, bo ten syf nawet na zero nie zasługuje.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Nie znasz się na prawdziwym kinie, nie dostrzegasz absurdu

alfonskarim

Dla mnie kicz nigdy nie będzie kinem. Kicz normalnych ludzi denerwuje a nie jest powodem do śmiechu.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Pewnie Monty Pythona też nie jesteś w stanie ogarnąć?

alfonskarim

Daj spokój z Monty Pythonem. Nie rozumiem jak można się śmiać z tego czegoś. Monty Python nie ma nic wspólnego z komedią.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Czyli w ogóle absurdalny humor nie jest dla ciebie. Lepiej rzeczywiście wracaj do horrorów i thrillerów. Co prawda sam również je lubię, ale mój gust obejmuje wiele gatunków.

alfonskarim

Komedię też lubię, ale tylko śmieszne. Coś w stylu Chłopaki nie płaczą czy Poranek kojota. Nie lubię niczego co jest kiczem, bo kicz nie ma prawa być śmieszny.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Nie "kicz", a absurd. Kicz to jest Kac Wawa. Nieporównywalnie inny film niż Sarnie żniwo i inne filmy ze stajni ZF Skurcz

alfonskarim

Hahahha. Daj pan spokój jaki absurd? Kicz i po stokroć kicz i do tego żenada, czyli najgorsze to co moze być w komedii. Kac Wawa przy tych "pseudofilmach" ZF skurcz to kandydat do Oscara, tam żadnego kiczu nie ma.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Sztandarowe przykłady absurdu. To co nazywasz kiczem to Kac Wawa, czy Karol, człowiek który został papieżem. Do Sarniego Żniwa się nie umywają

alfonskarim

Idź być "mądrym" gdzie indziej. Sarnie żniwo nie ma nic wspólnego z absurdem a Kac Wawa z kiczem, jest dokładnie na odwrót i każdy ci to powie. A Karol, człowiek który został papieżem to zupełnie inny gatunek filmowy, więc porównanie zupełnie nie na miejscu.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

"Karol" to jak najbardziej sztampowy kicz, wpisujący się w definicję, obok Kac Wawy, Yyyreek Kosmiczna nominacja, czy Bitwa pod Wiedniem, Powstanie Warszawskie, które komediami nie są, ale kiczu w nich dużo.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Nie każdy

chemas

Każdy myślący.

ocenił(a) film na 6
alfonskarim

Daj spokój kolego, Andrzejek po prostu nie rozumie pojęcia absurd i dyskusja ta nie ma sensu.

alfonskarim

No nie porównuj tego do Monty Pythona. Moze i śmieszny film <nawet> ale przy Latającym Cyrku to jebiąca burakiem kupa gówna. Jestem pewien że przyszłe pokolenio będa nas ostro cisnąć że bawiły nas produkcje SKURCZU.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones