SCORE: A Film Music Documentary

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu ... czytaj dalej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

pokaż:
 
Hans Zimmer Hans Zimmerjako: Hans Zimmer (on sam)
Danny Elfman Danny Elfmanjako: Danny Elfman (on sam)
Trent Reznor Trent Reznorjako: Trent Reznor (on sam)
James Cameron James Cameronjako: James Cameron (on sam)
Randy Newman Randy Newmanjako: Randy Newman (on sam)
Quincy Jones Quincy Jonesjako: Quincy Jones (on sam)
Junkie XL Junkie XLjako: Junkie XL (on sam)
Howard Shore Howard Shorejako: Howard Shore (on sam)
zobacz pełną obsadę

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana? Film opowiada o roli muzyki w filmie. Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiadujemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad popularnymi filmami i serialami telewizyjnymi i jak powstała muzyka do takich hitów kinowych, jak: "James Bond", "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones", czy "Piraci z Karaibów". Poznajemy szeroki wachlarz wizjonerskich technik i trików w wykonaniu wybitnych twórców muzyki filmowej, obserwujemy jak wygląda tworzenie muzyki w procesie postprodukcji. W tym porywającym filmie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Score - muzyka filmowa

  • Zdjęcia do filmu nakręcono w Los Angeles, Riverside, Burbank, Malibu (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Kalamazoo (Michigan, USA) oraz Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o