PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4377}

Senator Bulworth

Bulworth
6,2 1 198
ocen
6,2 10 1 1198
Senator Bulworth
powrót do forum filmu Senator Bulworth

SENATOR BULWORTH tofilm spod ręki Warrena Beatty. Za SENATORA w roku 1999 Beatty otrzymał kikla nominacj ido ważnych nagród (min. do ZŁOTYCH GLOBÓw czy OSCARA za scenariusz).
W Europie film już tak ciepło przyjmowany nie był.
W sumie się nie dziwie. CZemu? Ten obraz ma w zamierzeniu być zjadliwą i do bólu szczerą satyrą polityczną.
Czy obnaza on dwulicowaść Ameryki? Czy senator Bulroth ma symblizować kaca moralnego w jakim u progu millenium powinna odczuc klasa polityczna w USA?
Czy film jest alegorią? Być może.
Pomimo szerokich możliwość interpretacyjnych dla mnie osobiście ten obraz jest niewiarygodny, niepzrekonujący i chwilami męczący.
Warren Beatty zupełnie się nie sprawdza w roli glównej, a sam pomysł na film jest zbyt nawiwny i nazbyt głupway by widz go kupił.
Nagła depresja, załamanie nerwowe plus raperska błazenada połączona z chęcią odsłony drugiej twarzy wielkiej polityki!!! To brzmi strasznie i równie strasznie wypada na ekranie.
Nie pomagają tu ani Oliver Paltt, ani Den Cheadle , ani też Halle Berry na drugim planie.
SENATOR BULWORTH to komedia zabawna tylko chwilami, ale jako film nuży i często wywołuje śmiech politowania.
Osobiście nie polecam, choć moze ten film znajdzie swoich zwolenników.

ocenił(a) film na 7

Bez przesady... film fajny i ta satyra polityczna jest bardzo aktualna i dobrze pokazana. Beatty swietnie zagral, kogo innego bys widzial na jego miejscu?

ocenił(a) film na 6

czy ja wiem... mówić o farsie "naiwny, nieco chaotyczny" to tak samo, jak mówić o "Pile": "nie reprezentuje sobą żadnych wartości"

i po co się mądrzysz ;P

to lekki przyjemny film który tak naprawde nikomu nie otworzy oczu i nie musi niczego symbolizować a do tego dobra muza

hajs jest! drinki są! panienki są! muza jest! jest okej! :)

Bzium_3

i przesłanie odcinka:

"wszyscy powinni pieprzyć się ze wszystkimi aż wszyscy będą tego samego koloru"

rozwiązanie problemu nie tolerancji rasowej

ocenił(a) film na 8

Komedia jest zabawna przez cały czas. Niestety przeciętnemu Eurpejczykowi będzie ciężko zrozumiec ten humor.

Zgodzę się z każdym, który pisze, że film jest skrzywiony i tendencyjny, Rzeczywiście taki jest. Nie można nakręcic filmu o Kaliforni jako o relacjach między białymi i czarnymi. Trzeba koniecznie uwzględnic brązowych (Połudiowa Ameryka) i żółtych (Azja). Wtedy by film przestał byc taki niewyważony.

Może ktoś w Polsce odwarzy się zrobic film o blokersach przeciwko połączonym siłom PiS i PO?

Osobiście bardzo przypadła mi do gustu dzięki absurdowi i tej mocnej scenie raperskiej. Na zawsze utkwił mi w pamięci i szykuje się na kolejny seans.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones