PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586584}
6,0 20 548
ocen
6,0 10 1 20548
3,4 5
ocen krytyków
Serena
powrót do forum filmu Serena

Pantera

ocenił(a) film na 9

Dawno nie oglądałam tak dobrego dramatu. Choć nie ukrywam, ze opis filmu zdradził wiele i od początku dopatrywałam się w Serenie ciemnego charakteru, to i tak nie popsuło to wrażeń podczas oglądania. Świetnie odegrane role, cudowna muzyka, piękne widoki. Temat idealnie rozwinięty.

Motyw Pantery, to moim zdaniem uosobienie Sereny, tropił przez cały czas tego drapieżnika, mając go tak właściwie u boku.

ocenił(a) film na 8
kaneta

Zgadzam się w 100%!

ocenił(a) film na 10
kaneta

Tak, motyw pantery to uosobienie Sereny, a orła George'a. :)

irresolution

buuuhahaha. jasne, a motyw budowania kolei był wewnetrznym dażeniem człowieka do rozwoju, a odciętej reki - nieprzewidywalnych zwrotów losu.... takie przeintelektualizowane dyrdymały mozna mnozyc w nieskonczonosc.....

gwenell

Każdy moźe odbierać film na swój sposób. :)

kaneta

Nonsens! Już nawet nie chodzi o symbole. Popatrz jak zmieniła się jej psychika, po .poronieniu

ocenił(a) film na 9
kaneta

Mnie pantera skojarzyła się z
http://www.filmweb.pl/film/Red+Hill-2010-550713
Tam też łapią i złapać nie mogą.

ocenił(a) film na 5
kaneta

polecam książkę :) film w porównaniu z nią jest tak naprawdę niczym

ocenił(a) film na 9
kaneta

świetny dramat popieram

ocenił(a) film na 3
kaneta

Mam strasznego pecha w tym tygodniu. Przyszło mi oglądać straszne cieniasy i myślałem, że "Serena" będzie miłą odskocznią - nic z tego, trafił mi się kolejny, beznadziejnie nijaki film - koszmarne melodramacicho z miernymi rolami głównymi psującymi przyjemność oglądania. Proszę o wybaczenie ale Lawrence nie dosyć, że jest nijaką aktorką to jeszcze jest brzydka z twarzą nadmuchaną niczym balon wodą. Jedyne co przyciąga wzrok to scenografia. Szkoda bo świetny temat na świetny film. Reżyser nie potrafił tego wykorzystać - 3/10 !!!

kaneta

A może ta pantera była uosobieniem sukcesu do którego dążył bohater.Wytworem jego wyobraźni. Ona wcale go nie zabiła. Sam się zastrzelił,wiedząc że przegrał wszystko

ocenił(a) film na 4
Tokugawa1982

Pantera miała na celu ukazać, ze w pogoni za niedoścignionym przestajemy zwracać uwagę na otaczająca nas rzeczywistość. George nie dostrzegł załamania sereny, oddalił sie emocjonalnie i koniec końców ta nieuwaga zemściła sie na nim(pantera go dopadla). Można powiedzieć ze to nie serena położyła kres wszystkiemu(działała autodestrukcyjnie )ale George sam sobie wymierzył karę

demo_kobieta

chyba inny film oglądałam; jak to sobie można dośpiewać własne melodie do jednej historii...

ocenił(a) film na 7
kaneta

Jak dla mnie to to była Puma :P

ocenił(a) film na 7
marobo

To była puma, gdzie tam pantery w Ameryce Północnej :P

visarion_2

Przeciez to Czechy :) film byl krecony w Pradze, chyba ze to jakis blad w opisie ;)

kaneta

Swietne porownanie z ta pantera :) co do filmu to uwazam ze pierwsza polowa ciagnela sie i byla niestety nudna, dopiero pozniej po okolo polowie zaczela sie akcja i bylo ciekawie. Od siebie dodalabym, ze film pokazuje jak jedna zla decyzja przynosi lawine nieprzewidzianych i fatalnych zdarzen. Od samego poczatku czulam, ze glowny bohater zostanie 'ukarany' za to, iz odrzucil wlasne dziecko. Ciekawa jestem czy byl to tylko wplyw jego zony czy tez wlasna decyzja ? Ogolne wrazenia z filmu pozytywne, piekne widoki i niezle zagrane role.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones