Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2 godz. 12 min.
7,2 25 387
ocen
7,2 10 25387
7 251
chce zobaczyć
6,6 14
ocen krytyków
{"rate":6.571429,"count":14}
{"type":"film","id":698547,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Shang-Chi+and+the+Legend+of+the+Ten+Rings-2021-698547/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
  • JangoFett ocenił(a) ten film na: 6

tym gorzej. Pierwsza połowa filmu bardzo mi się podobała. Sceny walki na świetnym poziomie. Sekwencja w autobusie MEGA!
    Ale film zaczął się rozjeżdżać w momencie gdy pojawił się pierwszy "Pokemon", potem ta kraina... I nagle wszystko zaczęło drażnić. Wojownicy z paralizatorami zamiast mieczy, siostra, która pół życia trenowała machanie nożem na linie, nie ciachnęła nikogo przez cały film. Siadło również tempo filmu, przez kolejne retrospekcje. W końcu człowiek czeka już tylko żeby to się skończyło.

• _dominic_ ocenił(a) ten film na: 5

JangoFett Niestety potwierdzam powyższe - pierwsza godzinka bardzo spoko, ale druga połowa filmu to gadka szmatka, kiepskie dialogi i festiwal kiepskiego CGI w finale. Tak, że człowiek już tylko czeka aż przestaną i będzie można obejrzeć napisy. Co za dużo to niezdrowo.

• Tolekk_75 ocenił(a) ten film na: 5

JangoFett Dokładnie! Pierwsza połowa świetna, ale druga to kompletny odlot od rzeczywistości. Szkoda, że nie zdecydowali się pozostać w "przyziemnych" klimatach. Kolorowa kraina, jakieś stworki, a w finałowej sekwencji to już kompletnie nie wiedziałem co się dzieję. Przerost formy nad treścią.

• Rafal350a ocenił(a) ten film na: 9

JangoFett Nieprawda mi sie podobał cały film bylem juz 2 razy w kinie na tym filmie i film to rewelacja ocrna 9/10 ale sznuje twoje zdanie jak tobie sie druga polowa filmu nie podobala to trudno mi sie najabardziej te ogromne smoki co walczyly ze soba podobaly co walczyly na koncu filmu

• Rafal350a ocenił(a) ten film na: 9

JangoFett Mi się cały film podobał byłem już 2 razy w kinie na tym filmie najbardziej mi się podobały te smoki ogromne co na konvu filmu walczyly film ocrniam na 9/10 jako rewelacja ale jak tobie sie pofobala tylko pol filmu ja to szanuje kazdy ma prawo do własnej opini

• nikone ocenił(a) ten film na: 7

JangoFett A u mnie odwrotnie, pierwsza część filmu, akcja i te denne żarty w ogóle mi się nie podobały, nawet miałem myśl w stylu "Boże co za dno", a jak zaczęło się wszystko zmieniać i rozkręcać to co raz bardziej mnie ponosiło. Drugą część filmu zdecydowanie lepsza. Pozdrówki

• grzybowa124 ocenił(a) ten film na: 8

JangoFett Miałem odwrotnie. Druga połowa filmu to piękna przygoda fantasy, która zabiera nas w cudną krainę. Przecież ta epicka walka dwóch smoków to jedna z lepszych rzeczy jakie ostatnio widziałem. CGI na najwyższym poziomie, wszystkie te istoty i świat przedstawiony wyglądają naprawdę pięknie.

• Gniadex ocenił(a) ten film na: 6

JangoFett Tyle osób się tym filmem zachwyca a ja nie bardzo wiem czemu. Faktem jest, że nie kręciły mnie nigdy te chińskie tańce na wietrze i ich węgorzo-podobny smok, ale poza tym oglądało się ok i nic poza tym. Ten karłowaty błazen mnie drażnił swoim zachowaniem i nędznymi tekstami, zła organizacja, która podbiła niby cały świat wypadała dość blado przy Ręce, czy Hydrze, główny zły potwór był równie "groźny" co poboczny mini-boss, do którego się idzie po zebraniu expa ze wszystkich questów. Główny bohater potańczył chwilę z ciotką i dzięki temu przy pomocy siły miłości pokonał trenującego i walczącego tysiąc lat ojca, błazen wziął łuk do ręki i nagle nauczył się strzelać, itp..

Z drugiej strony było też wiele fajnych rzeczy. Ta fantasy kraina mi się akurat podobała, scena walki w autobusie była świetna, no i cieszyłem się, że Trevora wsadzili. Jego obecność i teksty bardzo poprawiły ocenę filmu xD

Jak dla mnie to jest to film, którego nie oglądało się źle, ale do którego raczej nigdy nie wrócę.

• Gniadex CGI jest słabe, po prostu je widać. Aż kole w oczy, że to sztucznie wygenerowane. Urzeknie dzieciaki. Ewentualnie mniej wybredne młodsze nastolatki typu 10-15 lat. Ale dorosły widz taką tandetą z pewnością się nie zachwyci.

• kostek_13 ocenił(a) ten film na: 7

JangoFett Ale wiecie, że narzekacie na "bajkowość" w uniwersum Marvela, gdzie gość ze sztuczną pikawą lata w zbroi i rzuca czołgami, chuderlak zmienia się z zielonego, niezniszczalnego stwora, a przystojny blondas, strzela piorunami i rzuca młotem jak szalony :) Dobry film, jak dla mnie, azjatyckie klimaty i nawiązania do innych "opowieści" Marvela, no i świetne sceny walk.

• kostek_13 Polać mu bo dobrze gada! xD

• Marco94filmmaniak ocenił(a) ten film na: 8

JangoFett Jestem właśnie po seansie i przyznam Tobie rację pierwsza cześć filmu mega zachwyca ta scena walki w autobusie przypomina trochę scenę z filmu Nikt 2021 tam też było podobnie może reżyser się wzorował kto wie, a co do drugiej części filmu mogli bardziej się postarać mniej by się człowiek nudził ale trzeba im oddać walka smoków pod koniec to było epickie pozdro :D i ta scena po napisach kozak coś czuję że Dr. Strange namiesza.

• nan_s ocenił(a) ten film na: 7

JangoFett Tak, mam bardzo podobne odczucia.

Początek filmu jest świetny. Od początku dowiadujemy się, jaką moc mają pierścienie, mamy idealnie pokazane spotkanie Wenwu i jego żony, i jest przeskok czasowy ( i od razu wiemy, że coś się wydarzyło.

Później mamy naprawdę dobrą akcję w autobusie.
    Później jest jeszcze dobra scena na rusztowaniach.

A później wkraczamy w krainę baśni, gdzie występują magiczne zwierzaki, jest kolorowo, pastelowo - i film traci klimat.

Budziłam się nieco, kiedy pokazywali retrospekcje z przeszłości - bo Wenwu zagrał naprawdę świetny aktor. Ale retrospekcje wyhamowywały tempo filmu.

Ale końcówka - walka dobrego smoka ze złym smokiem??? I między tymi smokami - mamy walkę ojca i syna - przecież to ich walka powinna być majstersztykiem i sensem filmu i sceną kulminacyjną!!!. O wiele lepiej wyszła "walka" Wenwu i jego przyszłej żony!!!, a przecież tak nie powinno być.

Uważam, że film miał większy potencjał. Ale, w sumie nie narzekam za bardzo. Oglądałam z przyjemnością.:)

• nan_s Potencjał był na takiego "marvelowego Dragon Balla", co samo w sobie nie byłoby jakąś rewelacją, ale wyszło "marvelowe Mulan". Z dziesięć lat temu pewnie bym się zachwycał, ale dzisiaj? ;)