film

Better Days

Shao Nian De Ni
2019
2h 15m
7,6 1 193
oceny
7,6 10 1 1193
Po samobójstwie szkolnej koleżanki Chen Nian pomaga ulicznemu opryszkowi. Gdy sama staje się ofiarą prześladowań, wchodzi w układ z uratowanym chłopakiem. więcej mniej
Shao Nian De Ni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

AFI / AACTA (od 2012 roku)
Film zdobył nagrodę AFI / AACTA (od 2012 roku) oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

Po tym, jak jedna z uczennic popełnia samobójstwo Chen (Dongyu Zhou) staje się nową ofiarą prześladowań okrutnej Wei Lai (Ye Zhou) oraz jej gangu. Mimo że pochodzi z biednej, zadłużonej rodziny, jest najlepszą uczennicą na swoim roku przygotowującą się do egzaminów wstępnych na uniwersytet w Pekinie. Jej myśli jednak krążą nadal przyPo tym, jak jedna z uczennic popełnia samobójstwo Chen (Dongyu Zhou) staje się nową ofiarą prześladowań okrutnej Wei Lai (Ye Zhou) oraz jej gangu. Mimo że pochodzi z biednej, zadłużonej rodziny, jest najlepszą uczennicą na swoim roku przygotowującą się do egzaminów wstępnych na uniwersytet w Pekinie. Jej myśli jednak krążą nadal przy śmierci szkolnej koleżanki. Dręczy ją też sumienie, iż nie interweniowała oraz nie pomogła jej w żaden sposób. Gdy sama zaczyna doświadczać coraz śmielszych i brutalniejszych ataków, zwraca się do ulicznego bandyty Xiao Bei (Jackson Yee), prosząc o ochronę przed dręczycielami.

boxoffice
$225 879 065 na świecie
$1 921 657 w USA
$223 957 408 poza USA
na podstawie
Jiuyue Xi (powieść)
studio
Shooting Pictures / We Pictures
tytuł oryg.
Shao Nian De Ni
inne tytuły
Better Days Miedzynarodowe
Better Days USA
więcej
Zdjęcia do filmu nakręcono w Chongqing (Chiny).
Okres zdjęciowy trwał od lipca do 10 września 2018 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fabuła dotyczy prześladowania w szkołach, więc właściwie dramat społeczny, z silnym moralizowaniem "w chińskim stylu" czyli czasami sentencją prosto w twarz, ale film jest na tyle dobry i emocjonalny, że te morały nie zabijają całości historii. Jest smutno, jest brutalnie, bez asekuranctwa.

Ogromna radość, że Better Days zostało docenione, nawet jeśli nie wygra (podejrzewam, że statuetkę zgarnie któryś z faworytów, jak Another Round).
Dla mnie samej, zadośćuczynienie za brak The Sun, któremu tak samo kibicowałam i również polecam.

Aktorstwo, reżyseria, muzyka - wszystko na najwyższym poziomie. Świetne chińskie kino. Moim zdaniem najlepszy film nominowany do Oscara w tym roku, nie tylko w swojej kategorii.

Warto!!

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie film jest super. Jeden z lepszych jakie widziałam, zasłużona nominacja do oscara. Film porusza bardzo ważny temat, nie raz sie popłakałam, naprawdę super przedstawiona historia, chwyta za serce

J.W Zdecydowanie warto obejrzeć polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones