PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5194}
6,4 88
ocen
6,4 10 1 88
Sięgnij po broń
powrót do forum filmu Sięgnij po broń

Ktoś tu chyba filmu nie oglądał! Film ten, wyświetlany kiedyś w naszej tvp (lektor: ś.p. Jan Suzin), opowiada o podstarzałym rewolwerowcu (ale nie sklerotycznym!) "Przystojnym" Harrym Hollandzie, który przybywa do małego miasteczka. Jego zła sława powoduje, iż zostaje uznany za "persona non grata" i miejscowy szeryf nakazuje mu odjechać. Wywiązuje się szczelanina, szeryf ginie, Holland jest ranny. Z pomocą aktorki z wędrownej trupy, barykaduje się w hotelu. Nikt nie ma odwagi go stamtąd wydostać. Posyłają więc po jego starego kompana, Sama Staretta, pijaczynę, ledwo trzymającego rewolwer. Z początku Starett stara się przekonać Hollanda, by ten się poddał i stanął przed sądem. Gdy przekonuje się, że miejscowi chcą tylko i wyłącznie śmierci Hollanda, postanawia - wraz z aktorką - pomóc Hollandowi w uciecze...

ocenił(a) film na 5
slawus79_fw

Dokładnie. Porażające jest to, że film z dwójką sław takiego formatu, wisi z tak durnym opisem świadczącym dobitnie, że ten który go napisał (czy raczej - przekopiował) nawet nie obejrzał filmu. Ponadto ktoś na FW Mu to zatwierdził bez sprawdzania. Mamy więc co najmniej dwóch dyletantów a opis wisi sobie w najlepsze... Ręce opadają - to jest Filmweb właśnie... A gdy zamieszczasz sam rzeczowy opis - czeka na nabranie mocy rok, dwa po czym znika niezamieszczony. Dwa miliony lat ewolucji i nic...

jabu

Niestety, wszystko co piszesz, to prawda. Sam jakieś dwa lata temu nabrałem chęci do dodania / poprawienia opisów kilku starych filmów, które pamiętam jeszcze z ery VHS i TVP z lat 80tych, ale gdy po wielu miesiącach żaden (powtarzam: żaden) z nich nie został zatwierdzony, dałem sobie spokój. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
slawus79_fw

A wiesz dlaczego? Bo w opisach nie dałeś linów dokumentujących skąd pochodzi Twój opis. A tamten dał.
Więc Jego opis jest zamieszczony i … zatwierdzony. A Twój możesz sobie zamieścić na dole, jako element dyskusji na forum poświęconym filmowi. Przerabiałem to na FW już na tyle często, że mi niemal spowszedniało choć zetknięcie z takimi realiami wywołuje wciąż ponure odczucia. parę Możesz obejrzeć tysiące filmów i przeczytać setki książek o X Muzie, ale jak nie możesz przyswojonej w ten sposób, w toku kilku dekad wiedzy, poprzeć odnośnikami w sieci weryfikującymi podane przez Ciebie fakty… to jesteś z perspektywy FW nieprzydatny. Idzie nowe kolego. Gajos siedzi na wersalce i improwizuje oczarowując słuchaczy. A Wojewódzki zakłada strój Borata i z podobną wersalką kopuluje przed kamerami. I jak myślisz – który z nich ma większą oglądalność? To tylko przykład, ale to, o czym teraz piszemy, wpisuje się w ten sam schemat…

Pozdrawiam,

jabu

A skąd wiesz, że nie dał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones