Siła pomsty

Avenging Force

1986 1 godz. 44 min.
5,9 577
ocen
5,9 10 577
158
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Siła pomsty
 • sebati83 ocenił(a) ten film na: 8

  Tytuł tego filmu oglądając go jeszcze w latach 80 tych brzmiał NOCNY ŁOWCA.

 • Tibn ocenił(a) ten film na: 9

  sebati83 ma może ktoś ten film ...


  za krótki <br/>

 • sebati83 ocenił(a) ten film na: 8

  sebati83 Zgadzam się z kolegą tytuł to NOCNY ŁOWCA

 • NIGHTPASSENGER ocenił(a) ten film na: 10

  sebati83 sam ze sobą się zgadzasz???;))) he nie czaje tekstu. a tak nawiasem film wyjebisty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  NIGHTPASSENGER Kolo pomylił tytuły i jeszcze sam ze sobą dyskutuje. Ten film zwał się w czasach VHS-ów NOCNY ŁOWCA -> http://www.filmweb.pl/f34422/Nocna+przeja%C5%BCd%C5%BCka,199...

 • Tibn ocenił(a) ten film na: 9

  Jimmy Sorry koleś ale o co ci chodzi z tym linkiem przecież to inny film Autostopowicz 2 czytać nie umiesz .Sam wcale lepszy nie jesteś od założyciela tego tematu . http://www.imdb.com/title/tt0090678/ : http://www.imdb.com/title/tt0090678/releaseinfo#akas (W USA : Night Hunter tłumacząc na polski Nocny łowca )

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  Tibn Autostopowicz Dwa? Wyczytoł jakiegoś kolejnego banialuka filmwebu i tero poli głupa. Tu jest Hitcher dwójka http://www.filmweb.pl/f107923/Autostopowicz+-+Wy%C5%9Bcig+o+...

  A i mój błąd- być może i po tym tytułem ten film też był znany u nas (Choć ja Hamilla znam pod tą nazwą)

 • mrx_1921 ocenił(a) ten film na: 8

  Jimmy Jednak to Ty się mylisz. W czasach wypożyczalni VHS-ów, film "Midnight Ride" był awizowany jako sequel "Autostopowicza II". Ale nie będę się czepiał, daty urodzenia się nie wybiera, to tylko w ramach sprostowania :)

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  mrx_1921 A tyś który rocznik, żeś taki dowcipny? U mnie w wypożyczalni ten film chodził pod tytułem Nocny Łowca. Zresztą Polstat (i Polsta 2- jak jeszcze chodził na zwykłym Hot Birdzie) też puszczał go pod takim tytułem.

 • Tibn ocenił(a) ten film na: 9

  Jimmy Skończ już bo się powtarzasz i nudny się robisz

 • mrx_1921 ocenił(a) ten film na: 8

  Jimmy Rocznik rocznikiem, dowcip dowcipem, ale pamięć nie zawodzi. Zresztą nie tylko mnie:

  http://www.filmbaza.net/Dudikoff_Michael.htm
  http://www.allegro.archiver.pl/nocna-przejazdzka-autostopowi...
  http://www.vhs.tv-system.com/autostopowicz-cz2-p-823.html

  I nikt nie pisze, że taki był oficjalny tytuł tegoż filmu, ale jaki posiadał podtytuł w celu zachęcenia potencjalnych widzów do konsumpcji.

  Jeszcze jakieś wątpliwości i mądrości z twojej strony?

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  mrx_1921 Jasne, cały czas...

  Nie spinaj się tak koleżko o nicku Tibn, ponieważ ja przyznałem się do błędu, ale jakiś zakompleksiony, wiejski filozof nadal mi je wytyka. Dobrze, że dałeś te linki - przypomniałem se dzięki nim alternatywny tytuł... Nocna Eskapada. A Hitcher 2 to nic innego jak chwyt marketingowy zastosowany w erze internetu, żeby przyciągnąć przed tv takich naiwnioków jak wy.
  Wcześniej chyba tylko prowincjonalne wypożyczalnie miały go pod tą nazwą...

 • mrx_1921 ocenił(a) ten film na: 8

  Jimmy Kurwa chłopie, nie rozumiesz co się pisze do Ciebie czy jak?

  "A Hitcher 2 to nic innego jak chwyt marketingowy zastosowany w erze internetu, żeby przyciągnąć przed tv takich naiwnioków jak wy."

  Argumenty porostu nie do wyjebania. Jakieś niszowe stronki internetowe zajmujące się odgrzewaniem reliktów VHS szukają 'naiwnioków' na film z 86 r. W czasach gdzie mamy do czynienia z dawno nakręconym sequelem "Autostopowicza", a podobnych filmów powstało już kilka/kilkanaście. Wzruszające. Poza tym ten film pamiętam z wypożyczalni, z roku bodajże 1994, więc o erze internetu nie może być mowy. Na okładkach był podtytuł "Autostopowicz 2", a okładki filmów nie były produkowane dzieląc się na: dla miejskich tuz oraz prowincjonalnych buraków. Rozumiemy się?

  Nie lepiej przyznać się do niepamięci niż bronić się w tak żenujący sposób? Bo nie wyssaliśmy sobie tego tytułu z palca...

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  mrx_1921 Hahaha, no i nasz cypisek z miodem w uszach się zdenerwował... :)

  Pokaż mi, że to palcem te polskie okładki, bo niedowiarek jestem!!!

  Tłumaczę raz jeszcze jak krowie i saperką do łba wbijam- Hitcher2, a Midnight Ride to całkowicie inne filmy, niemające ze sobą absolutnie nic wspólnego. I Nocny Łowca aka Nocna Eskapada to żaden "dawno nakręcony sequel" Autostopowicza. Jeśli nie wierzysz i dalej upierasz się przy swoim to sprawdź sobie tutaj -> http://www.imdb.com/title/tt0100148/
  Masz tam gdzieś zapodaną inną, opcjonalną nazwę? Nie szukaj, bo jej tam po prostu nie ma. Ktoś sobie nieźle zadrwił z widzów i nieźle poleciał z tym alternatywnym tytuł na fw, który później skopiono na inne vitryny.
  Oficjalną drugą częścią filmu R. Harmona jest cheapquel nakręcony prosto rynek DTV (sprawdź ctz!), w którym postać psychopaty kreuje młody Busey, więc mi tu kolo nie pierdziel więcej takich farmazonów.

  A zresztą i tak ten Rutek Hauer nie był pierwszy. Już w latach 50-tych Ida Lupino nakręciła pierwszego Hitch-Hikera...

 • mrx_1921 ocenił(a) ten film na: 8

  Jimmy Nie potrafisz jednak odpuścić inteligencie.

  "Tłumaczę raz jeszcze jak krowie i saperką do łba wbijam- Hitcher2, a Midnight Ride to całkowicie inne filmy, niemające ze sobą absolutnie nic wspólnego."

  Ale chłopcze, gdzie ja napisałem, że to jest sequel. Ostatni raz Ci napiszę o co mi chodzi. Przeczytaj dokładnie, zanotuj, lecz najlepiej zapamiętaj. W pierwszej kolejności jednak przeczytaj co się do ciebie pisze, bo w tym zadufaniu i zarozumiałości wydaje się, że tylko pobieżnie rzucasz okiem na tekst, będąc tak czy inaczej przekonanym co do swojej teorii.

  W latach 90 ktoś sobie wymyślił, że sokor fabuła jest podobna do filmu z Hauerem to w celach reklamowych podpinał go pod ten tytuł. Chuj mnie to obchodzi co za debil to wymyślił. Chodzi o fakty. A są one mianowicie takie, że na okładkach ten podtytuł był i [choć tu ja się niepamięcią zasłonię i nie powiem, że na 100%] w zwiastunach też był używany. Tytuł "Midnight Ride" oczywiście był głównym, i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

  Nie pamiętasz tego, twój problem nie mój. Gdzieś w sieci [co w powyższych linkach Ci podrzuciłem] zostało jeszcze udokumentowane, że film owy był tym tytułem naznaczony.

  Nikt się z tobą nie będzie kłócił, że druga część "Autostopowicza" to zupełnie inny film, bo ja o tym dobrze wiem do chuja mieta. Po kiego grzyba to wypisujesz, dla mnie to oznacza tylko to, że nie kumasz problemu, na temat którego się tutaj rozpisujemy.

  "Autostopowicz" ---> "Autostopowicz 2" oficjalny sequel http://www.filmweb.pl/f107923/Autostopowicz+-+Wy%C5%9Bcig+o+...

  "Autostopowicz" remake http://www.filmweb.pl/f216015/Autostopowicz,2007

  Nikt kurwa nie ma co tego wątpliwości!

  Z tym, że szkopuł tkwi w szczegółach, a są one takie:

  "Modnight Ride" http://www.filmweb.pl/f34422/Nocna+przeja%C5%BCd%C5%BCka,199... - polecam spojrzeć na oficjalną stopkę filmu:
  Nocna przejażdżka
  Midnight Ride (AKA Nocna eskapada / Hitcher 2, The / Autostopowicz 2) (1990)

  Autor strony o tym filmie to niby po co umieścił tam tytuł "Auststopowicz 2"? Po to, że ten film w swoich VHS-owych czasach był tym mianem określany. W czasach kiedy o oficjalnym sequelu i remake'u nikt nie słyszał. I nie mieszaj w to internetu. Bo powtarzam - w czasach o których piszemy o dostępie do sieci mogli pomarzyć nieliczni w Polsce, hitem była konsola Pegasus, a i tak królował "Mario Bros" wraz z bratem.

  Jeśli do Ciebie - kolo - to nie dociera, ja na to nic nie poradzę. Spór nasz moze rozwiązać tylko i wyłącznie znalezienie dystrybutora tego filmu. O ile mnie pamięć nie myli była to firma NVC. Pamiętasz taką? Nie sądzę. A z Twoim ego zaraz zaczniesz się rzucać, że pewnie taka nie istniała hehe.

  Ja wiem [i nie tylko ja], że film posiadał podtytuł. Ty tego nie wiesz, powód - albo jesteś za młody żeby pamiętać, nie miałeś z tym filmem nic wspólnego w latach 90, albo skleroza. Możemy się tak kłócić w nieskończoność, ale to jest bez sensu.

  Aaa, i wrzucanie linka z tym filmem ze strony imdb nic Ci nie da. Bo imdb ma z Polskimi dystrybutorami z lat 90 tyle wspólnego co krowa z saperką, i wbij sobie do swojego łba, że tu jest Polska i rozmawiamy o Polsce.

 • Jimmy ocenił(a) ten film na: 7

  mrx_1921 Może i niepotrzebnie się napiąłem, ale za cholerę ni jak skojarzyć nie mogę tego, jako - Autostopowicz Dwa. Dobra, powiedzmy, że Ci wierzę... choć okładki nie dałeś :)

  Pzdr.

 • tom26 ocenił(a) ten film na: 10

  Jimmy Nocne polowanie" taki był tytuł w latach '90...!!!!!!!!!!

 • NIGHTPASSENGER ocenił(a) ten film na: 10

  tom26 wpiszcie sobie AVENGING FORCE na YOU TUBE i macie zajebistego trailera z tego filmu!!! pozdro

 • NIGHTPASSENGER ............................................................ .....

 • lok2 Widze że tu dyskusja na temat tytułów filmów, to ja też troche dodam.
  Jako że jestem przed 30 i w czasach mlodosci byłem maniakiem filmów karate
  na vhs, film Siła Pomsty pod takim samym tytułem go ogladalem w 1989 roku
  na vhs pirackim, była tam taka scena gościa w masce.
  A film Midnight Ride na pułkach wypożyczalni m.in Wrocław czy Opole był
  znany pod nazwą Autostopowicz 2( Hitcher 2. Z tym że nie jestem pewiem czy
  na okładce pudełka był napis Hitcher 2 czy Autostopowicz 2.

 • badjuko ocenił(a) ten film na: 4

  tom26 Mam ten film na VHS. Lektor czyta tytuł jako - Nocne Polowanie.

 • sebati83 Jest to ciekawa gra słów, ponieważ nazwisko bohatera - Hunter - oznacza "łowca".