PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214272}

Sin City: Damulka warta grzechu

Sin City: A Dame to Kill For
6,7 63 820
ocen
6,7 10 1 63820
6,2 12
ocen krytyków
Sin City: Damulka warta grzechu
powrót do forum filmu Sin City: Damulka warta grzechu

Druga część ''Sin City'' otrzymała w Ameryce kategorię wiekową ''R''. Od ilu lat jest więc film w przełożeniu na nasze kina? Od ilu lat był w kinie? Od ilu lat była pierwsza część?

Czego w filmie jako tako można się spodziewać? Czy zasługuje on na kategorię ''18''. Co w nim jest takiego, że dostał takie ograniczenie?

I czy jest od 15 lat???
A pierwsza część od ilu lat była w TV?

Dzięki za odpowiedzi.

ocenił(a) film na 6
Rrr777

Gdyby "Sin city" sfilmowane bylo w sposob tradycyjny to zapewne troche golizny bys uswiadczyl, a tak, dzieki komiksowej stylistyce niby widzisz gola Eve Green, ale nie w sposob..."doslowny". Podobnie jest z brutalnymi scenami, ktore prezentuja sie bardziej "subtelnie". Watpi, ze ten film byl od lat 18 w kinach. Amerykanie sa badziej kosnerwatywni w pewnych kwestiach, zreszta to zalezy od stanu...

Rrr777

Film w kinie był od 15 lat, ale sam weszedłem na niego jako 12-latek.. tsa...

Czemu tak? Bo jest tu nagość (patrz: Eva Green) trochę brutalności, ale jak to mówił poprzednik są przedstawione są nie dosłownie i sądzę, że gdyby tak nie było to kategoria byłaby od 18. Chociaż taki "Wilk z Wall Street" był od 15, a nagości dosłownej było sporo.

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

Niezależnie od tego jak film jest sklasyfikowany wiekowo, kina bardziej traktują to jak zalecany wiek do obejrzenia widowiska, a bilet sprzedadzą każdemu, sam jako dzieciak wchodziłem bez problemu na filmy nieprzeznaczone dla mnie. Fakt, zdarzają się bardziej uparte sprzedawczynie, ale to ewenement :D

Asvers

Ja się spotkałem, tylko z ukazaniem legitymacji, ale i tak mi to uszło :P

ocenił(a) film na 9
Rrr777

PIerwsze SIn City było w TV od 18 lat bo przemocy jest dużo.

nbartekn

Ostatnio "Sin City" nadawało TV6 i było dozwolone od lat 16, a lektorem tej wersji był Piotr Borowiec.

Goro_Gondo

Pamiętam premierę w publicznej, było to w październiku 2008 na TVP1. Film był wtedy z czerwonym kółeczkiem jeszcze. Puścili go jeszcze raz na TVP rok później, a potem dawał TVN i też był z czerwonym znaczkiem.

snake_plissken84

Przed 2010 rokiem to wiele filmów miało czerwone kółeczka/kwadraciki. Np. "Rambo 2" i "Szczęki" swego czasu na TVN były dozwolone od lat 18, a dziś są już od 12. Zależy też od stacji. No i mam wrażenie, że czasem dana telewizja obniżała kategorię wiekową, by wyświetlić film we wcześniejszych porach niż w środku nocy.

Goro_Gondo

Być może tak, chociaż zauważyłem że często Polsat i TVN dawały niższe kategorie wiekowe niż TVP. Pamiętam że Uniwersalny żołnierz, Strażnik czasu i Nieuchwytny cel były na TVP z czerwonym kółkiem, a na Polsacie i TVN od 16 lat. Podobnie było z filmami Siedem i Milczenie owiec, choć w sumie wszystkie części o Hannibalu Lecterze były z czerwonym na TVP a od 16 na Polsacie i TVN.

snake_plissken84

TVP do dzisiaj daje wyższe kategorie wiekowe, np. "Death Wish" II i V dawali od 18+, a TV Puls od 16 +. Polsat niedawno też miał chyba czwórkę od 18+, a TVN oraz Puls od 16+.

Goro_Gondo

PS. ale z tego co wiem to Szczęki i Rambo 2 nadal są od 16 lat na TVN.

snake_plissken84

Obecnie tak. Ale w TVP "Rambo 2" podczas ostatnich emisji był od 12, a "Szczęki" latają w TV4 w niedzielne południa, także z oznaczeniem 12+.

Goro_Gondo

Masz rację. Jest tam hu.jowa wersja DVD z Załuskim i podejrzewam że niektóre fragmenty mogą być okrojone skoro są od 12 lat. Tak na marginesie to które wersje "Szczęk" są dla Ciebie najlepsze? Bo Ja najbardziej lubię z Gudowskim z TVP i Brzostyńskim z TVN (starą i nową).

snake_plissken84

Ja najbardziej lubię z Brzostyńskim tą starą (nowej nie oglądałem jeszcze), z TVP z Borowcem oraz Knapikiem od Imperial. Co ciekawe, we wszystkich tych przypadkach mamy do czynienia z przekładem Magdaleny Balcerek. Choć ma ono kosmetyczne różnice.

snake_plissken84

Oglądałem tę wersję "Szczęk" w TV4 jak dali pierwszy raz i nigdy więcej. Wycięte nic nie było. Ale sam film w oryginale jest w PG-13.

Goro_Gondo

Pierwsze słyszę że "Szczęki" sa PG-13. Na iMdB są od 16 lat. W każdym wg mnie nie powinny być ani od 12 lat ani Pg-13, tylko od co najmniej 16 lat.

snake_plissken84

Konkretnie, to PG dostało, w 1975 nie było jeszcze PG-13. W UK otrzymało kategorię od 12 lat

Goro_Gondo

Tak samo die HaRD w Polsacie z oznaczeniem 12+ . Na IMDb są od 16 lat. W oryginale R. Polsat powinien ocenić na 16+

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones