PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 365
ocen
7,4 10 1 268365
7,4 39
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

Nietsety ale jakos mi ten film nie przypadl do gustu... Zaczelam ogladac, ale jakis taki "komix"
przeniesiony na ekran w dodatku czarno bialy i jeszcze ta narracja, to jednak niestety nie moj
gust. Ogladnelam kawalek, po czym przesunelam do momentu w ktorym gra Benicio.
Myslalam, ze moze chociaz on, wspanialy i moj ulubiony aktor, uratuje ten film, ale niestety...
Totalna klapa. Ogladalam juz wiele filmow z Benicio, w zasadzie to zostalo mi tylko kilka aby
miec cala filmografie mojego ulubionego aktora w malym palcu i tak jak wiele filmow ratuje sie
wlasnie dzieki jego grze i jego postaci, tak tutaj totalne rozczarowanie. Pierwsze takie w moim
zyciu i pierwszy film z jego udzialem, ktorego nie moge ocenic wyzej jak na 5 gwiazdek... Nie
wiem czy poprostu on sie nie naddaje do takich filmow, a moze to ta beznadziejna
charakteryzacja, w zasadzie, ani z wygladu ani z glosu nie przypominal siebie, nie wiem po co
te zabiegi, nie wnikam, moze tak ma byc, bo to odwzorowane na komiksie wszystko, ale jednak
nie zalamuje sie, w koncu kazdy aktor ma w zanadrzu choc jedna role, ktora nie zachwyci
nawet najwiekszych jego wielbicieli... Co do reszty sie nie wypowiem. Chcialam obejrzec film
ze wzgledu na Benicio, ale niestety widac, ze czarno biale komixy to nie filmy w moim guscie,
wiecej nigdy czegos takiego nawet nie pobiore z sieci.

ocenił(a) film na 10
malaindianeczka

A no widzisz... dla mnie ten film w gatunku "film na podstawie komiksu" jest skończonym arcydziełem - piękny, mroczny, doskonale wystylizowany, z gęstym klimatem i świetną fabułą. Ale jak widać, nie do każdego taki typ trafia ;)

ocenił(a) film na 5
bunnylune

No niestety to nie moj typ. Kazdy woli co innego heh :)

ocenił(a) film na 9
malaindianeczka

Też jestem fanką Benia, ale mam odmienne zdanie co do filmu. Według mnie przypadła mu w udziale niesamowita kreacja i jest to świetna odskocznia od jego dotychczasowego repertuaru. BDT jest aktorem wszechstronnym i tak jak "The Hunted" okazało się pomyłką w jego filmografii, to "Sin City" było strzałem w dziesiątkę. Klimat magiczny, pozostała obsada również genialnie dobrana, wszystko się tam zgadzało. I na miejscu Shellie (Brittany Murphy) bez wahania wpuściłabym Jackie Boya do siebie :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
malaindianeczka

Pytanie czy powinieneś oceniać film który po prostu nie jest dla Ciebie i którego tak na prawdę nie oglądnąłeś? To tak jakby ktoś kto nie lubi filmów sf oceniał na 3 star wars "bo tam jakieś takie potworki i kosmici biegają a wszyscy wiedzą że kosmitów nie ma" :)

Aha, jeśli aktor w filmie "nie przypomina siebie" to chyba znaczy że jest dobrym aktorem? :) Osobiście mam dosyc "aktorzyn" którzy niezależnie od roli grają tak samo. Tak samo mówią, tak samo się zachowują, grają podobne postacie, te same fryzury, te same miny - oglądam i czasem się muszę zastanowić jaki to film? To tylko taki luźny komentarz bo chodzi mi tutaj o mniej ambitne rodzime produkcje ;P ale imo to dobrze że aktor nie jest szufladkowany :)

ocenił(a) film na 5
Ajku_

Pytanie czy wiesz do kogo piszesz, bo nie jestem facetem...

ocenił(a) film na 8
malaindianeczka

Hmm pomyślmy. Prawdopodobnie facet w avatarze, nick który może być wszystkim... Nie nie wiem, nie mam czarodziejskiej kuli. Rozumiem że to twój jedyny komentarz?

ocenił(a) film na 9
Ajku_

A czy trzeba mieć czarodziejska kulę by widzieć że dziewczyna używałą żeńskich końcówek czasowników? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
malaindianeczka

To lubię, masz swoje zdanie ale szanujesz zdanie innych. Niestety mało jest takich osób na FW.

ocenił(a) film na 10
bunnylune

Dżizus Krajst, jak ty to pięknie podsumowałaś :)

ocenił(a) film na 9
bunnylune

Też się pod tym podpisuję, klimat w SC jest jedyny i niepowtarzalny, inne Spider-Many i Iron Many się przy tym chowają.
Chociaż Batman Nolana jest u mnie na 2 miejscu ;)

użytkownik usunięty
malaindianeczka

Bo to jest komiks przeniesiony na ekran. I według mnie, przeniesiony w pięknym stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones