PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 364
oceny
7,4 10 1 268364
7,4 39
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

musicie przyznać,że obsada w tym filmie jest znakomita...wszystkie role są znakomicie i idealnie dobrane,obsadzone oraz odegrane:B.Willis,C.Owen,R.Dawson,J.Alba,M.Madsen,M.Rourke,B.Del Toro,E.Wood,B.Murphy,J.Hartnett czy M.C.Duncan.Film ma zwolenników jak i przeciwników,ale co do obsady trzeba przyznać,że jest imponująca,nikt mi w tym filmie nie przeszkadza,każdy pasuje do swojej postaci,idealnie dobrane role Del Toro czy Rourke,kto by pomyslał że mały Frodo może tak zajebiście zagrać kanibala żrącego prostytutki...a jednak!!!Najseksowniejsza rola Alby(za ktorą nie przepadam) i znakomita Rosario,którą po tym filmie ubóstwiam,nawet słodka Murphy idealnie zostala dobrana do swojej postaci i równie dobrze ją zagrała...Wszystko i wszyscy w tym filmie jest znakomite,współtworzą idealny i niepowtarzalny klimat,mimo,że w filmie nie grają może gwiazdy największego kalibru to moim zdaniem najlepiej obsadzony film w historii kina

ocenił(a) film na 8
hubabuba91

Obsada jest rzeczywiście świetna, ale z tą "najlepszą w historii" to jednak mocno przesadziłeś :)

ocenił(a) film na 5
hubabuba91

Znakomita obsada ? Potwierdzam !

Starigniter

Bardziej 'gwiazdorska' niż 'znakomita'. Właśnie jestem po seansie i jest tylko jedna osoba, której bym nikim nie zastąpił - Brittany Murphy. Ta dziewczyna była naprawdę wybitną aktorką. Co za pech, że jej talent zacząłem odkrywać dopiero po jej śmierci. Niby niewielka rola, ale tak znakomicie i w sposób 'słodki' zagrana, że ciężko nie lubić tej postaci. Cała reszta bez problemu do zastąpienia, Frodo to tam nie miał nic do grania, słowem się nie odezwał, tylko skakał po green screenie. Benicio del Toro był świetny, Alba niezła, Powers Boothe klasa jak zawsze, Hauer...wiadomo, ale mimo wszystko nie są to jakieś kreacje nie do zastąpienia. Postać Duncana mógłby zagrać praktycznie każdy, to samo z Dawson, Aoki, Owenem itd.

użytkownik usunięty
hubabuba91

Witam, dołączam do tematu z pytaniem, czy widziałeś tylko kinową wersję, czy tez znasz komiksy Sin City ?
Ja akurat przeczytałem wszystkie, i mam mieszane uczucia co do obsady, wszyscy zagrali dobrze, ale sa aktorki/aktorzy, którzy bardziej przypominają z wyglądu swoje komiksowe wersje, a aktorsko wcale nie są gorsi od aktorów którzy wystąpili w filmie.
Gdybym ja odpowiadał za dobór, zmieniłbym niektórych aktorów, ale tez kilku zostaił bo wg mnie zostali dopasowani idealnie:

John Hartigan - Ed Harris
Nancy Callahan - Scarlett Johansonn
Yellow bastard - Nick Stahl
Senator Roark - Bob Hoskins
Bob - Danny DeVito
Leibovitz - John Goodman

Marv - Daniel Craig
Goldie/Wendy - Jaime King
Kevin - Elijah Wood
Kardynał Roark - Rutger Hauer

Dwight McCarthy - Mark Wahlberg
Gail - Rosario Dawson
Shellie - Brittany Murphy
Manute - Lawrence Taylor
Miho - Jamie Chung

A co do Sin City 2:

Dwight McCarthy - Jason Statham + Mark Waklberg
Ava Lord - Rachel Weisz
Gail - Rosario Dawson
Marv - Daniel Craig
Miho - Jamie Chung
Goldie/Wendy - Jaime King
Damien Lord - Patrick Wilson
Manute - Lawrence Taylor
Senator Roark - Bob Hoskins
Nancy Callahan - Scarlett Johansonn
Johhny - Joseph Gordon Levitt
Leibovitz - John Goodman

użytkownik usunięty

Jeszcze w Sin City 1, Jack Rafferty - Benicio Del Toro

ocenił(a) film na 8

Craig jako Marv? Serio?! Już wystarczy że jest bondem i nawet pasuje ale jako Marv? Nie wyobrażam sobie nikogo innego. Tylko Mickey Rourke! Za to Scarlett Johansonn jako Nancy to było by ciekawe. Chętnie bym to zobaczył.

użytkownik usunięty
Armage44

Serio. Myśląc o Craigu, kazdy ma Bonda przed oczami, a Marva, to Rourke'a. Aktor jest od tego, by wcielać się w różne role, a tak tak jak Mickey, Daniel wg mnie też ma coś szalonego w swoim spojrzeniu, wielu narzekało że wygląda jak chlor i nie nadaje się na Bonda. Marv jest tak nierealistyczną postacią, że zagrać go można tylko w specjalnej charakteryzjacji, która wg mnie pasowała by do i tak już "zajechanej" i nieco niebezpiecznie wygladającej twarzy Craiga. Jeśli ktoś, kto wygląda jak irlandzki bokser daje rade jako bond, to tym bardziej da rade jako zabijaka w Sin City. A co do Scarlett, moim zdaniem jest stworzona do tej roli :D

Jessica Alba w roli Nancy - mega ! A w dwójce Scarlet, szkoda że taka rotacja...

hubabuba91

Niemal ze wszystkim się zgadzam, poza rolą Owena. Moim zdaniem te aktor pasuje do tego filmu jak pięść do nosa. Oczywiście zagrał dobrze, tego mu nie można odmówić, ale szczerze mówiąc, nie nadaje się do tego filmu. Całe szczęście, że grali tam Del Toro, Murphy i Dawson, którzy idealnie wcielili się w granych bohaterów. Owen jest aktorem stworzonym do zupełnie innych produkcji, nie tak mrocznych i brutalnych jak Sin City.

użytkownik usunięty
hubabuba91

Jak dla mnie lepsza obsada była w "Ocean's Eleven".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones