PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9561}
6,1 66
ocen
6,1 10 1 66
Siwa legenda
powrót do forum filmu Siwa legenda

Film taki sobie

ocenił(a) film na 7

chociaż dosyć popularny z racji rzekomego "zakazania" go w III PR. Ale ma fragmenty mogące rozczulić kobitki np. wątek miłości Romana i chłopki (piękna Ałła Murina). Przyznaję że będąc pod wpływem alkoholu sam wzruszyłem się w pewnych momentach.

ocenił(a) film na 7
Witek_9

Nie pij Witek, nie pij w środę; w środę jedziesz samochodem. Nie ujedziesz za daleko, jeszcze staniesz się kaleką.

Witek_9

Jakiego rzekomego zakazania? Czyżby już wtedy Poręba był na cenzurowanym?

ocenił(a) film na 7
ForzaAZS

Sam Poręba nie. Był komunistą, był w PZPR do rozwiązania partii, był też w PRON. Razem z Ryszardem Filipskim propagował taki narodowo-nacjonalistyczny komunizm. Jego filmy również podobały się władzom. Ale "Siwa legenda" z jakiegoś powodu (może chodziło o to że szlachcic stał na czele chłopskiego buntu?) była dyskryminowana. Ten film był zdaje się kiedyś wyświetlony w TVP ale było o nim cicho i praktycznie był nieosiągalny. Ja pierwszy raz obejrzałem go dopiero w internecie. Ale dobrze że mi o nim przypomniałeś (-aś?). Z niewiadomych mi przyczyn zniknął z mojego ---- więc dodaję go tam ponownie.

ocenił(a) film na 7
Witek_9

Dodaję go do mojego "chomika" (prawidłowa nazwa nie przechodzi).

Witek_9

Przypomniałeś:]
No dobra, ale film powstał już w czasach post-komuny. Więc wtedy Twoje rozumowania o tym że nie chcieli pokazać różnic klasowych (szlachcic na czele chłopstwa) wzięłyby w łeb.

Witek_9

Zacznij pisać bajki, dobrze ci to idzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones