PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740260}

Zieleń szmaragdu

Smaragdgrün
6,8 3 407
ocen
6,8 10 1 3407
Zieleń szmaragdu
powrót do forum filmu Zieleń szmaragdu
xxLoveexx

Całkowicie się zgadzam. Czytałam książki po 2 razy, bo są takie boskie, przeczytałabym je jeszcze raz, a film na pewno będzie świetny!!! <33333

ocenił(a) film na 5
xxLoveexx

Jeśli spodobała ci się książka - która według mnie jest dosyć marna, bo mimo świetnej historii bardzo kiepsko napisana - to film cię pochłonie :) Ekranizacja tu przerasta książkę, bo bohaterowie są dojrzalsi, głębsi i akcja jest lepiej rozłożona. Moim zdaniem to rewelacyjna ekranizacja. Wyciąga z historii potencjał i zachowuje wszystko co ważne, a mimo że niektóre wątki są przedstawione inaczej, to zachowują znaczenie.

xxLoveexx

Czytałem wszystkie książki i obejrzałem oba filmy, niestety na pierwszy rzut oka są pominięcia (niewiele ale zawsze), wątki są poprzemieszczane pół drugiego filmu opowiada zdarzenia które jeszcze się nie wydarzyły chronologicznie w książce np. odzyskanie drugiego chronografu jest już w drugiej części filmu, a w książce dopiero w okolicach 1/3 trzeciej części bohaterowie dowiadują się o jego istnieniu.
Mimo wszystko polecam i filmy i książki jednakowo, są bardzo wciągające oraz nie mogę się doczekać filmu :D

ocenił(a) film na 6
xxLoveexx

Pierwsza i druga część filmu znacznie odbiega od książki, jak zawsze nie ma porównania pomiędzy filmem a książką, jednak sama czekam aż ta część ukaże się w polskiej wersji :)

ocenił(a) film na 10
shadysem

Niestety 3 część bardzo mało ma wspólnego z książką... sama końcówka filmu nie ma prawie nic wspólnego z książką, mało aktorów wycięte takie
postacie jak matka itp, ale mimo wszystko klimat świetny :-)

ocenił(a) film na 6
mary0371

Można znaleźć gdzieś chociażby z napisami tą część ?

shadysem

Jak ktoś zainteresowany to mam wersję francuską :p

MrsJudyBohen

Blaaaaagam wyslij nawet w wersji francuskiej

ocenił(a) film na 10
megaagem

http://streamcomplet.com/vert-emeraude/
proszę bardzo :) napisz koniecznie relacje! :)

mary0371

O jej! Ja też dziękuję za linka. Kompletnie nic nie zrozumiałam ale obejrzałam i zaspokoiłam ciekawość ;)

mary0371

Obejrzałam ...i .... Ok podeszłam do tego jak do 3 części filmu pomijając książkę, bo to by było baaaaaardzo niesprawiedliwe. Ale mimo wszystko było tego jakoś tak mało, nie wiem czuje niedosyt jakiś. W porównaniu z dwiema pierwszymi częściami mam wrażenie że ta była robiona na kolanie, byleby zrobic ostatnią część bo faani czekaja. Hmmmm ...

mary0371

koomstreamDOTCOM
proszę bardzo :) napisz koniecznie relacje! :

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones