Månelyst i Flåklypa

1 godz. 20 min.
5,6 92
oceny
5,6 10 92
84
chce zobaczyć
{"type":"film","id":807251,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/M%C3%A5nelyst+i+Fl%C3%A5klypa-2018-807251/tv","text":"W TV"}]}

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek!

opis festiwalowy

Trwa wielki międzynarodowy wyścig na Księżyc. Ekipy z całego świata marzą, aby zdobyć w nim pierwszeństwo i umieścić na ziemskiej satelicie swoje flagi. Wizja kosmicznej podróży zaczyna również wabić żądnego przygód Solana i jego nieco bardziej ostrożnego kompana Ludwika. Budową rakiety ma zająć się genialny wynalazca Reodor z wioski Pinchcliffe. Jednak mimo bezspornego talentu nie wszystkie jego pomysły działają zgodnie z planem… Na miejsce startu norweskiej misji zjawia się ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Za dzielnych, choć wyjątkowo nieprzeciętnych astronautów kciuki trzyma cały kraj. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Ta podróż zaskoczy nie tylko jej bohaterów!

platforma vod