Ostatnio oglądałem 1 i 2 część Spider mana i zastanowiła mnie jedna rzecz, która właściwie nurtuje mnie juz od dawna. Otóż Peter mieszka z z ciotką i wujkiem, ale nic nie wiadomo o jego naturalnych rodzicach. Jeżeli ktoś wiedziałby coś na ten temat proszę o odpowiedź, a także jakie jest pokrewieństwo między Peterem a ciotką May, np. ona jest siostrą ojaca Petera etc. Jeżeli coś wiecie to napiszcie. Pozdro!
Też ostatnio oglądalem któryś już raz SM1 i 2 ... i też sie zastanawiałem .. ale wydało mi sięto nieważne .. :P Ale powiem że bardzo trafne pytanie ... ja bym nie dociekał do tego .. Ja osobiście nie mam zielonego pojęcia jakie to pokrewieństwo ... co się stało z rodzicami Petera ... i też jestem tego ciekaw :PP skoro już ktoś zadał takie pytanie warto by znać na nie odpowiedź :D
o ile sie nie myle to ojciec petera byl bratem wujka bena, a rodzice petera zgineli w wypadku gdy ten mial 5-6 lat
Rodzice Petara byli tajnymi agentami i zginęli w akcji...Raz nawet powrócili żeby się okazało że tak na prawdę to nie byli oni....echhh...zagmatwany ten świat marvela...!
tak bylo w kreskowce a w komiksach jest zupelnie inazej.Najlepiej jesli kazdy przyjmie wersje ktora mu odpowiada:):):)
A ja napisałem właśnie jak było w komiksie...bo kreskówki nawet nie ogladałem...czy ty napewno czytałeś komiks???:-))
Richard i Mary Parkerowie, rodzice Petera byli tajnymi, świetnie wyszkolonymi agentami pracującymi dla wywiadu amerykańskiego. Poznali się w C.I.A i natychmiast pokochali. Szybko wzięli ślub i już jako małżeństwo brali wspólnie udział w sekretnych misjach operacyjnych na zlecenie rządu USA. Należeli również do szpiegowskiej siatki S.H.I.E.L.D (agenci, której pochodzenie nie zostało do końca wyjaśnione).
Jedną z ujawnionych misji Parkerów była podróż do Indii, gdzie mieli ostudzić zapędy Baronowej Adelici Von Krupp, sympatyczki Hitlera i nazistów. W jej ukrytej bazie spotkali agenta 10, którym okazał się Logan (lepiej znany jako Wolverine). Wspólnie uciekli ze szponów Baronowej i jej sługusa, Wolfganga Von Struckera. Po zakończeniu misji Richard i Logan odwieźli Mary do szpitala, gdzie Richard dowiedział się, że żona jest w ciąży. Mary sądziła, że będzie to chłopiec.
Po narodzinach dziecka, Parkerowie wzięli udział w jednej z najniebezpieczniejszych misji w całej ich karierze. Jako podwójni agenci mieli dokonać infiltracji położonej w Algierii bazy zarządzanej przez komunistycznego agenta Alberta Malika znanemu światu jako Red Skull. Malik przejrzał jednak ich zamiary i zabił Parkerów, wysadzając ich samolot. Osieroconym dzieckiem zajęli się Ben i May Parkerowie. Kiedy Peter dorósł, poznał prawdę o swoich rodzicach. Dowiedział się również, że byli oni zdrajcami w rzeczywistości pracującymi dla Sowietów. Nie mogąc w to uwierzyć, wyruszył do Algierii, gdzie zmierzył się z Red Skullem. Podróż nic nie dała, a wprost przeciwnie, utwierdziła Petera w przekonaniu, że jego rodzice byli szpiegami Rosjan. Ostatecznie znalazł on dowód, który oczyścił imię jego zmarłych rodziców.
Nieoczekiwanie Richard i Mary Parkerowie odnaleźli się po latach i wrócili do Nowego Yorku. Zaskoczonej rodzinie powiedzieli, że tuż przed eksplozją uratowali ich rosyjscy agenci, a następnie osadzili w więzieniu dla politycznych przeciwników. Państwo Parkerowie zostali zwolnieni po rozpadzie Związku Radzieckiego.
Przez kilka następnych miesięcy Peter cieszył się towarzystwem cudem ocalonych rodziców, których zdołał na nowo pokochać. Jednak coś w tej niewiarygodnej historii nie grało. Ciocia May nie była pewna co do tożsamości szwagrów (na jej pytanie o ślub z Benem, Richard i Mary powiedzieli, że odbył się on w jednym z nowojorskich kościołów, tymczasem zupełnie nie pamiętali oni wcześniejszego sekretnego zawarcia małżeństwa w obecności miejscowego kapłana). Okazało się, że "nowi" Parkerowie byli robotami zbudowanym przez Chameleona za pomocą technologii, która umożliwiała mu zmianę wyglądu. W ten sposób Chameleon chciał poznać prawdziwą tożsamość Spider-Mana. Plan się nie powiódł, a cyborgi zostały unicestwione. Oszalały z gniewu Peter odnalazł Chameleona i omal go nie zabił. Z czasem wyszło na jaw, że za całą aferą stał Green Goblin II (Harry Osborn), który za pomocą tego misternego planu chciał pomścić śmierć swojego ojca Normana (Green Goblina I), za którą obwiniał Spider-Mana.
Nic więcej mi nie potrzeba XD I śmiem sądzić ze nie bedzie osoby która miała by co całości jakieś ale :D Wszsytko fajnie opisane THX 4 Draven