PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 157 753
oceny
7,2 10 1 157753
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

Nagle okazuje się, że Flash jest Hindusem uczęszczającym do kółka naukowego...
Tylko tak dalej, a czarny Peter Parker będzie przy następnym restarcie serii :)

ocenił(a) film na 8
Meximax

Po co czarny Peter Parker skoro w komiksach od paru lat jest czarnoskóry Spider-Man, a te komiksy cieszą się bardzo dużą popularnością?

ocenił(a) film na 6
Netehor

Ależ ja nie mam nic przeciwko Milesowi, ale trzymajmy się komiksów - jak jest biały sportowiec, to w filmie niech gra białego sportowca. Wyobrażasz sobie oburzenie czarnoskórych, gdyby właśnie zrealizowali film z Moralesem i zagrałby go biały? Bo według dzisiejszej logiki Hollywood, wymiana czarnych na białych jest ok, ale "wybielanie" postaci to już rasizm.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Bo rasizm działa tylko w jedną stronę, niestety

ocenił(a) film na 7
Meximax

Jak najbardziej masz rację, jednak zapamiętaj sobie jedno to nie ty masz kasę dlatego twoje zdanie jest nie istotne, gdyby filmy nie były taką kopalnią zielonych wtedy może zastanowiliby się na tym syfem który nam serwują na siłę, wciskając czarnych aktorów do bielutkich postaci.

ocenił(a) film na 5
DemiaN

oglądałem za frajer, więc ...

ocenił(a) film na 8
WilkCzerwony

Więc zgłaszam do prokuratury, dziękuję bardzo...

ocenił(a) film na 6
Lordnar

Ja już widziałem nawet ogłoszenia:
WILK CZERWONY - Wanted! Dead or Alive!
Czas opuścić piaskownicę...

Lordnar

Niektórzy PRL i totalitaryzm po prostu mają we krwi, w genach itd. :D

ocenił(a) film na 4
Lordnar

Buahahahahahaha!

DemiaN

"gdyby filmy nie były taką kopalnią zielonych wtedy może zastanowiliby się na tym syfem który nam serwują na siłę, "
...
- dlatego, niech nikt mi nie serwuje syfiastej propagandy, że 'kino to sztuka'.

ocenił(a) film na 5
Meximax

Niedawno czytałem na tym portalu, jak to białego aktora internauci zaszczuli ponieważ ośmielił się przyjąć rolę postaci o azjatyckich korzeniach w filmie Hellboy. Pieprzeni toleraści. Co ciekawe, ci sami, którzy bronią multikulturalnych koncepcji MC, wydarli z miejsca morde na ludzi wytykających kalizm i podwójne standardy Hollywood.

ocenił(a) film na 8
PPS

Filmweb wypaczył kompletnie tego newsa. Skrein zrezygnował z własnej woli, na przekór planom twórców, żeby zrobić miejsce dla osoby o odpowiednim kolorze skóry, bo uważa, że Azjatów na dużym ekranie jest zbyt mało, a to świetna ku temu okazja.
Zwyczajnie był nieświadomy tego, kogo zagra i tyle. Nie wypaczajmy obrazu rzeczywistości, tylko po to, by potwierdzić jakiś światopogląd.

ocenił(a) film na 5
Lordnar

Fakty są następujące - dostał rolę, podniósł się szum antyfaszystów i antyrasistów w sieci i pod ich naciskiem zrezygnował. Reszta to twoje teorie.

PPS

Zgadza się. Pod presją zrezygnował. Oficjalnie powiedziano, że zrezygnował sam. A co miał robić? Inaczej tę rolę niezależnie od gry by zjechano.

ocenił(a) film na 6
Lordnar

Dostał rolę, i nie wiedział kogo zagra? Coś kręcisz, bo zero w tym logiki.

Meximax

Bo w Ultimate skąd widać że czerpali dużo pomysłów Flash nie jest biały tylko własnie hindusem ???

ocenił(a) film na 10
exar_3

W Ultimate też jest biały ale osobiście uważam to za zabawny zabieg. Zamiast wrednego białego osiłka mamy wrednego hinduskiego nerda. Ale cały czas trzymaja sie tego ża zatruwał on życie Petera w szkole :D

Raister

Dlatego nowy Flash mi nie przeszkadzał. Wkurzał mnie tylko ten jego kumpel. Ale może potrzebny był do Ćwiczenia cierpliwości :D

ocenił(a) film na 10
Meximax

Jak dla mnie takie uwagi, nie ważne która strona by je podnosiła, świadczą o rasizmie tudzież zaślepieniu anty-poprawnością albo poprawnością polityczną - w zależność od tego kto, wobec kogo podnosi zarzut. Mi kompletnie nie przeszkadzało to, że na ekranie widzę przyjemnego, hinduskiego grubaska oraz piękną mulatkę. Jedynie lekko irytowało to, że była ona wyższa od głównego bohatera ;). Zauważ, że była to dosyć luźna interpretacja pierwowzoru. Jak ktoś w którymś z tematów napisał, Parker nie pisał artykułów tylko robił vlogi itd., tutaj wymieniać można by było naprawdę w nieskończoność. Chyba sam główny antagonista był przedstawiony w zupełnie inny sposób. Zmieniło się praktycznie wszystko, ale musiałeś przyczepić się do koloru skóry głównych bohaterów. Czyż to nie jest jawny dowód na rasizm/anty-poprawność polityczną?

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Dlaczego Cię irytowało to, że "piękna mulatka" była wyższa od głównego bohatera? Przecież to jest dyskryminacja, nie podoba Ci się coś, na co on, ani ona nie mieli wpływu. A może inni niech się poirytują na Ciebie, że Twój wzrost jest nieodpowiedni? Jesteś strasznie nietolerancyjny, zgłaszam do prokuratury.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Nie do końca się nie ma wpływu, bo na wzrost nie składają się tylko geny ale również przebyte choroby podczas dzieciństwa, żywienie czy stres, a konkretniej jego ilość. Na wszystkie wymienione przed chwilą rzeczy, w mniejszym lub większym stopniu, ma się wpływ. A zdjęcia gdzie ojciec prawie karzeł, a syn prawie 2 razy większy można znaleźć w necie. Ale nie w tym rzecz. Nie mam nic do par gdzie kobieta jest większa od faceta. Uważam że prawdziwej miłości nic nie stanie na przeszkodzie. Jednakże znowu nie w tym rzecz. Biorąc pierwszą lepszą siatkę centylową chłopców oraz dziewczyn można zauważyć że facet średnio jest wyższy od kobiety o jakieś 10-15 cm. U kobiet 97 centyl to 176 cm, a u mężczyzn 176 cm to dopiero jakiś 30 centyl. Siedząc sobie na ławce w centrum miasta albo w parku średnio raz na ile przechodzących par zobaczysz parę gdzie kobieta będzie wyższa od mężczyzny? 100? 1000? Czy więcej?
Chodzi o to że filmy często przedstawiają mocno wyidealizowany świat. I ten do tego typu filmów należał. Było wiele kwestii mocno wyidealizowanych. A mówi się że idealny wzrost w związku to gdy facet kiedy kobieta jest w szpilkach jest od niej lekko wyższy lub są porównywalnej wielkości. Więc można powiedzieć, że mając w tym filmie inne rzeczy mocno wyidealizowane to irytowało mnie to że ta została, celowo lub nie, zaniedbana. A nie to że gość nie urósł, lub tamta mulatka za bardzo. I żeby nie było sam nie jestem najwyższego wzrostu, chociaż też nie jakiś kurdupel. W sumie to chyba kilka cm większy od głównego bohatera.
Więc nie przekręcaj kota ogonem, bo napisałem dość obszerny post a odniosłeś się (w głupi i banalny sposób) do jednego zdania które na dodatek było nie mającą znaczenia wstawką. Więc idąc twoim tokiem rozumowania - zgłaszaj to do prokuratury rasisto.

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Dobra, dobra jak wiadomo tylko winny się tłumaczy. Poza tym, irytuje Cię ich wzrost, a może oni dobrze się z tym czują? Nie wszyscy muszą wyglądać tak, jak Twoje wyobrażenia. Twoja wizja świata jest stricte faszystowska, najchętniej wprowadziłbyś dyktaturę i pewnie posłałbyś takie osoby do obozów. Prokuratura już tu jedzie, nie wywiniesz się faszolu.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Jesteś żałosny...

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Dlaczego mnie obrażasz? Pewnie mnie też byś wysłał do obozu, prawda faszysto?!

ocenił(a) film na 10
Meximax

Do szpitala

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

I pewnie eksperymenty byś na mnie robił? Pewnie chciałbyś znaleźć złoty środek, aby każdy był takiego wzrostu jaki Ci się podoba!

ocenił(a) film na 10
Meximax

Ja nie z tych co chorych do obozu. Bardziej jestem za leczeniem

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Czyli twierdzisz, że skoro ktoś nie ma takiego wzrostu, jaki sobie życzysz, to jest chory?! Świetny argument, homofobie używają tego samego! Więc nie tylko jesteś faszystą, ale i wstrętnym homofobem!

ocenił(a) film na 10
Meximax

Chociaż w sumie... Nie wiem czy w szpitalu mają coś na brakującą piątą klepkę

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Aha, więc uważasz, że homoseksualistom brakuje piątej klepki? Jesteś gorszy od Hitlera.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Nie, Tobie

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

A ja jestem homoseksualnym, hinduskim, przyjemnym grubaskiem, który wzrostem jest mniejszy od "pięknej mulatki". To co wyprawiasz, to mowa nienawiści i pójdziesz siedzieć na długie lata, ABW już zawiadomione.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Lecz się

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

O proszę, typowy faszysta. Według Ciebie homoseksualizm da się leczyć? Skąd w Tobie tyle nienawiści?

ocenił(a) film na 10
Meximax

Raczej współczucia

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Współczujesz komuś jego orientacji? Naprawdę nie rozumiem skąd w Tobie tyle nienawiści, jesteś strasznie nietolerancyjny.

ocenił(a) film na 10
Meximax

Jestem bardzo tolerancyjny wobec twojej głupoty. Nie zorientowałeś się jeszcze?

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Najpierw zaczynasz komentarz od obrażania osób, które nie mają takiego wzrostu, jaki sobie życzysz, a teraz mi ubliżasz. Pójdziesz do piekła.

ocenił(a) film na 10
Meximax

A ty jesteś rasistą

ocenił(a) film na 6
Lukasz_Lll

Ok, dłużej już nie mogę tego ciągnąć. Oficjalnie uznaję, że jesteś lepszym trollem ode mnie :D

ocenił(a) film na 10
Meximax

Dzięki, wygrał lepszy i mądrzejszy

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Lll

Świetny dialog panowie.
Jestem Team Lukasz_Lll.
Drugiego pana nie czytałem po pierwszym poście.

ocenił(a) film na 10
trevelian

Dziękuję, pozdrawiam mamę tatę i rodziców oraz dzieci których nie mam.

Lukasz_Lll

Tyle ci pisał...a ty dalej...jak zakuty łeb...udajesz, że nie wiesz o co chodzi, i że to nie to samo, i że te słowa, które napisałeś, wcale nie znaczą co znaczą, tylko znaczą zupełnie co innego co byś chciał żeby znaczyły :D

ocenił(a) film na 10
rhotax

Tyle mi pisał a ty dalej nie zorientowałeś się... jak zakuty łeb... że z idiotami można gadać tylko w jeden sposób - w jedyny sposób jaki rozumieją.

ocenił(a) film na 3
Meximax

Ło ku*wa, co ci się musiało stać, że tak ci odwaliło? :D

ocenił(a) film na 6
Netehor

To za mało, on musi mieć niepełnosprawnego kochanka!

ocenił(a) film na 10
Meximax

Teraz Spider-Man jest meksykańczykiem

Himiteshu

Trump go pogoni :/ jako nielegalnego imigranta.....

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones